Beholder
Posty: 523 (po ~307 znaków)
Reputacja: -68 | BluzgometrTM: 30
Beholder
  17 kwietnia 2014 (pierwszy post)

Magnes na głównej?!
Serio? Jednoznacznie dajecie znać, że przestajecie być portalem społecznościowym, a stajecie się nachalnym portalem randkowym?

"Czasem lepiej się nie odzywać i wydawać sie głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." - Mark Twain

Beholder
Posty: 523 (po ~307 znaków)
Reputacja: -68 | BluzgometrTM: 30
Beholder
  21 kwietnia 2014
esquilo
esquilo: Co w nim takiego absurdalnego? Ewentualne wyczerpanie możliwości, zakończono komunikatem, sugestią.
No właśnie to, że to nie poboczna funkcja, która może coś zwrócić albo nie. To strona główna portalu. Wizytówka. Pierwsza rzecz, jaką większość osób widzi po zalogowaniu. Uważasz, że pusta strona z paroma linkami to w 2014 roku dobra wizytówka i wystarczająca funkcjonalność? :)

"Czasem lepiej się nie odzywać i wydawać sie głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." - Mark Twain

esquilo
Posty: 22080 (po ~141 znaków)
Reputacja: -449 | BluzgometrTM: 657
esquilo
  21 kwietnia 2014
Beholder
Beholder: No właśnie to, że to nie poboczna funkcja, która może coś zwrócić albo nie.

Rozumiem o co Ci chodzi. Tylko kwestia dopracowania "Magnes-u" to jedno, a umieszczenie go na stronie głównej to drugie :-).
.
.
.
Z jednej strony przyzwyczajenie do dawnego wyglądu strony głównej (który był naprawdę dobry), a z drugiej próba odświeżenia designu portalu "po całości".
Może to jest czasowa zmiana. Jeżeli jednak jest/będzie inaczej, faktycznie warto zastanowić się nad poprawieniem wizualnym (bo o to Ci chodzi, jak rozumiem) strony.
Ale... jak już wspomniałam - nie powinno to się opierać na sugestiach na siłę.
.
Warto też wziąć pod uwagę samo założenie "Magnes-u", jako zabawy i próbę jej spopularyzowania :woot:.
Beholder
Beholder: To strona główna portalu. Wizytówka.

Fakt, portal z nazwy również, opierający się na zdjęciach, powinien takowe mieć na głównej stronie. Dobrym rozwiązaniem byłoby również umieszczenie wszystkich osób online, adekwatnie do płci logującego/ej się usera/ki.
.
Stricte do Magnes-u: może zamiast samego odnośnika do wyszukiwarki, mogłoby pokazywać jej skróconą wersję poniżej, tzn.: wiek, płeć i miejscowość/odległość od. A pod spodem wcześniej określone profile, które po zmianie "wytycznych", też uległyby zmianie?
Hmmm. Wizualnie to wyglądałoby lepiej
Osobiście wykluczam możliwość pojawienia się przypadkowych profili, bo to by było dopiero narzucanie się.
Już lepsza jest sama informacja/komunikat i odnośnik.
Beholder
Beholder: Uważasz, że pusta strona z paroma linkami to w 2014 roku dobra wizytówka i wystarczająca funkcjonalność?

Po dopracowaniu nie powinno być tak źle.
I nie jest to jedyna funkcja dostępna na Fotce. Aczkolwiek sprawę jej umieszczenia omówiłam powyżej.

:-)

______
Zdanie do osób przeciwnych Magnes-owi/w ogóle pojawieniu się tej opcji: ludzie, próba dostosowania się do trendów, to nie kopiowanie. Podobieństwa były, są i będą. Raz chcecie, innym razem negujecie. A wystarczy ignorować to, co sprzeczne z oczekiwaniami. Szczególnie, że nie wpływa to diametralnie na użytkowanie przez Was profilu/ związanych z nim możliwości na tym portalu.

Pozdrawiam :-).
Beholder
Posty: 523 (po ~307 znaków)
Reputacja: -68 | BluzgometrTM: 30
Beholder
  21 kwietnia 2014

Generalnie sensownie gadasz i jesteś chyba jedynym spokojnym głosem w tej dyskusji, który rozumie, że zmiany były, są i będą - co jest pozytywne. Problemem Fotki są niestety często nieprzemyślane zmiany, a już na pewno mało przetestowane.

Fotka nie była też nigdy user-driven site, więc nie oczekuję, że tu zaglądają, czytają i cokolwiek z tego wyniosą. Choć głupim posunięciem byłoby totalne niezainteresowanie się feedbackiem - bez względu czy z niego skorzystają czy nie.

"Czasem lepiej się nie odzywać i wydawać sie głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." - Mark Twain

Johnson
Johnson
  21 kwietnia 2014
Beholder
Beholder: łupim posunięciem byłoby totalne niezainteresowanie się feedbackiem


Feedbackiem nigdy sie nie interesowali wiec wiesz ;) wlasciciel fotki zarobil milionowe zlotych na tym portalu ze jemu wszystko jedno czy strona upadnie czy nie.
Johnson
Johnson
  21 kwietnia 2014
Beholder
Beholder: łupim posunięciem byłoby totalne niezainteresowanie się feedbackiem
Feedbackiem nigdy sie nie interesowali wiec wiesz ;) wlasciciel fotki zarobil milionowe zlotych na tym portalu ze jemu wszystko jedno czy strona upadnie czy nie.
krzysiek4586
krzysiek4586
  22 kwietnia 2014

Opcja niepotrzebna i denna, wywalić to !!!

esquilo
Posty: 22080 (po ~141 znaków)
Reputacja: -449 | BluzgometrTM: 657
esquilo
  22 kwietnia 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Opcja niepotrzebna i denna, wywalić to !!!

Zazwyczaj najwięcej "ale" względem nowych opcji mają Ci, dla których rezultaty nie pokryły się z oczekiwaniami.
Wyraziłeś swoje zdanie. Ok, tylko oburzenie - "!!!", mógłbyś uzasadnić.
Trochę wysiłku i przeczytanie kilku postów powyżej polecam.

:-)
nszczesciarz
nszczesciarz
  22 kwietnia 2014

Nie dość, że wrzuca się na główną dziwną funkcjonalnośc (tak trudno zrobićw profilu opcjedo wyboru?) to jeszcze ona jest kompletnie zrypana - same profile z aktywnością sprzed roku lub osób zajętych? I co mi po czymś takim na głównej? I jeszcze puste powiadomienia z tej funkcjonalności...

Avatar użytkownika mlfs1988plmlfs1988pl
Posty: 219 (po ~222 znaków)
Reputacja: -31 | BluzgometrTM: 370
mlfs1988pl
  22 kwietnia 2014

Wiecie, co? A ja sobie z czystej ciekawości zerknąłem na Internet Archive, jak wyglądała Fotka na początku działalności. I wygląda na to, że admini postanowili wrócić do korzeni, bo w 2001 też na głównej było coś w ten deseń ;P http://web.archive.org/web/20010401095346/http://www.fotka.pl/ z tą różnicą, że zamiast "podoba się / nie podoba się" dawało się ocenę.

MCK89
Posty: 5 (po ~410 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 19
MCK89
  23 kwietnia 2014

zastanawia mnie jeszcze jedno. stoi jak byk, ze "Osobie, na którą zagłosujesz "TAK" damy do oceny Twoje zdjęcie." to dlaczego jak osoba glosuje na mnie "tak" to dostaje powiadomienie, ze "ktos" chce sie ze mna umowic a link przekierowuje do magnesu jako takiego? i musze klikac przyjmijmy 30 dziewczyn, zeby trafic na ta wlasciwa :P powtorze: w takie rzeczy to ja sie moge na badoo pobawic, bo te akurat tez sa bezplatne. chyba, ze jak ma sie gwiazde tutaj to jest inaczej. niech ktos sie wypowie.

"Każdy zna moje przezwisko, które zwycięstwa jest blisko..."

esquilo
Posty: 22080 (po ~141 znaków)
Reputacja: -449 | BluzgometrTM: 657
esquilo
  24 kwietnia 2014
MCK89
MCK89: "Osobie, na którą zagłosujesz "TAK" damy do oceny Twoje zdjęcie."

Oznacza to, że Twój profil/foto znajdzie się wśród propozycji do wyboru u danej osoby.
Tak samo ma się to do userek, które na Ciebie głosowały.
MCK89
MCK89: to dlaczego jak osoba glosuje na mnie "tak" to dostaje powiadomienie, ze "ktoś" chce sie ze mna umowic a link przekierowuje do magnesu jako takiego?

Bo to jest informacja, która zachęca do udziału w zabawie.
I:
MCK89
MCK89: i musze klikac przyjmijmy 30 dziewczyn, zeby trafic na ta wlasciwa :

...dokładnie jest tak, jak piszesz.
Zgodność nastąpi wtedy, kiedy obie osoby klikną wzajemnie "tak". Oprócz info, druga strona dostanie wiadomość o tym na pw.

d83dde0f
Avatar użytkownika wolandwoland
Posty: 2114 (po ~301 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 661
woland
  24 kwietnia 2014
Beholder
Beholder: Nie widzicie w tym srogiej wpadki UX?
Bingo
Johnson
Johnson: Feedbackiem nigdy sie nie interesowali
Nigdy bardziej nie mieli w pragębie niż teraz (dla tych którzy nie mieli biologi w szkole wyjaśniam pragęba to odbyt)

Nie rozumiem istoty robienia "na siłę" portalu randkowego ze społecznościowego.

Nie krytykuj masturbacji! To seks z kimś, kogo się kocha! — Woody Allen
ModTV

Avatar użytkownika wolandwoland
Posty: 2114 (po ~301 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 661
woland
  24 kwietnia 2014

A jeszcze, bo zapomniałem (sorka za post pod postem), nie wiem jakim cudem lądują tam pieski, kotki, niemowlęta, motocykle, graficzki itd. Oczywiście jest w tym wina userów, którzy takie fotografie zamieszczają na pierwszym miejscu na profilu. Ale z drugiej strony - skoro dopuszcza się zdjęcia tychże w folderze "ja" to czemu się dziwić. Mógłbym napisać tu jeszcze elaborat dlaczego tak się dzieje ale jest to bez sensu bo i tak jak napisał Johnson nikt z decyzyjnych tego nie przeczyta więc po co mam sobie odciski na palcach wyrabiać.

Nie krytykuj masturbacji! To seks z kimś, kogo się kocha! — Woody Allen
ModTV

Paffeuu
Paffeuu
  24 kwietnia 2014
woland
woland: nie wiem jakim cudem lądują tam pieski, kotki, niemowlęta, motocykle, graficzki itd. Oczywiście jest w tym wina userów, którzy takie fotografie zamieszczają na pierwszym miejscu na profilu. Ale z drugiej strony - skoro dopuszcza się zdjęcia tychże w folderze "ja" to czemu się dziwić

To samo wcześniej pisałem :D i też...>
woland
woland: Mógłbym napisać tu jeszcze elaborat dlaczego tak się dzieje

ale
woland
woland: jest to bez sensu bo i tak jak napisał Johnson nikt z decyzyjnych tego nie przeczyta więc po co mam sobie odciski na palcach wyrabiać.

Dokładnie d83dde09

Trochę patola, bo wiem, że Andrzej to wszystko czyta, ale no jak jest, tak jest :X
Szkoda paluszków...:ziew:
Avatar użytkownika mlfs1988plmlfs1988pl
Posty: 219 (po ~222 znaków)
Reputacja: -31 | BluzgometrTM: 370
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.