Luthien
Luthien
  15 maja 2014 (pierwszy post)

Czołem ludki:)
Niedawno zostały wprowadzone zmiany w cenniku klubu gwiazd oraz limity. Myślę, że był to zły pomysł gdyż wielu użytkowników teraz usuwa konto. Prawdopodobnie wzorujecie się na innych portalach a ponieważ dotąd byliście otwarci dla userów dlatego te zmiany im się nie spodobały.
Bynajmniej temat będzie o czym innym :mrgreen: Chciałabym zaproponować 2 pomysły :)

1. Zlikwidowanie reputacji na forum czyli łapek w górę lub w dół i ewentualne wprowadzenie skali oceny tematu od 1 do 5.

(tak mniej więcej zobrazowałam)
2. Promowanie portalu czyli np możliwość zapraszania swoich znajomych z fb i jeżeli Twój znajomy przyjął by zaproszenie to ty otrzymałbyś 10 prezentów bądź inne udogodnienia :D Jest tylko jedno ale można posiadać tu 3 konta więc może lepiej było by zminimalizować ilość posiadanych kont przez zwykłego usera do 2.

Zapraszam do wyrażenia swojej opinii :D

Shaitan
Shaitan
  15 maja 2014
Luthien
Luthien: 1. Zlikwidowanie reputacji na forum czyli łapek w górę lub w dół


Za, bo to całkowicie zbędny bajer na ter portal.
Luthien
Luthien: 2. Promowanie portalu czyli np możliwość zapraszania swoich znajomych z fb i jeżeli Twój znajomy przyjął by zaproszenie to ty otrzymałbyś 10 prezentów bądź inne udogodnienia :D


Całkiem rozsądne, ale znając życie ludzie sami by sobie fejki zakładali dla bonusów... kasowali, zakładali nowe i tak w kółko. Chyba żeby ograniczyć bonus do np. jednego na miesiąc.
BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  15 maja 2014
Luthien
Luthien: 1. Zlikwidowanie reputacji na forum czyli łapek w górę lub w dół i ewentualne wprowadzenie skali oceny tematu od 1 do 5.

Jeśli chodzi o likwidację opcji - nie ma dla mnie większego znaczenia, czy ona jest, czy też jej nie ma.
Co do zamienienia łapek na punkciki - W moim odczuciu nie ma to większego sensu. Zapewne wyglądałoby to tak samo jak w przypadku ocen wystawianych na profilach - użytkownicy ograniczyliby się w 90% do wystawiania maksika lub jedynki. Czyli w zasadzie na plus lub na minus, jak to w przypadku "łapek".

Luthien
Luthien: 2. Promowanie portalu czyli np możliwość zapraszania swoich znajomych z fb i jeżeli Twój znajomy przyjął by zaproszenie to ty otrzymałbyś 10 prezentów bądź inne udogodnienia :D


Jeśli chodzi o taką opcję, ma ona swoje plusy, jak i minusy.
Z pozytywnych - z pewnością szansa na przyciągnięcie nowych użytkowników, którzy z polecenia zalogują sie i zostaną. No i korzyści dla samych polecających ;)
Z drugiej strony - zacznie się takie 'polecanie', ktoś założy profil tylko po to by znajomy dostał jakiś tam bonus, a w rzeczywistości będą to 'martwe konta'.
Generalnie, jednak jestem na tak, przy założeniu, że taki bonus użytkownik otrzymuje, gdy np jego znajomy na założonym z polecenia profilu jest aktywny np z minimum tydzień czy miesiąc (wtedy by to jakiś sens miało)
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
Luthien
Luthien
  15 maja 2014
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: Co do zamienienia łapek na punkciki - W moim odczuciu nie ma to większego sensu. Zapewne wyglądałoby to tak samo jak w przypadku ocen wystawianych na profilach - użytkownicy ograniczyliby się w 90% do wystawiania maksika lub jedynki. Czyli w zasadzie na plus lub na minus, jak to w przypadku "łapek".

Nie zrozumiałaś mnie :) oceniany byłby wątek a nie user :) np ocena 1 oznaczałaby niezgodność z regulaminem i jeśli ileś tam użytkowników by tak zaznaczyło temat byłby przez Was zamykany.
Shaitan
Shaitan: ludzie sami by sobie fejki zakładali dla bonusów... kasowali

Wiem, że na pewno by tak było dlatego należy to przemyśleć :)
Shaitan
Shaitan: Chyba żeby ograniczyć bonus do np. jednego na miesiąc.

Zawsze jakieś rozwiązanie :D
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: przy założeniu, że taki bonus użytkownik otrzymuje, gdy np jego znajomy na założonym z polecenia profilu jest aktywny np z minimum tydzień czy miesiąc (wtedy by to jakiś sens miało)

Myślę, że to było by nawet wskazane :)
AnaLityk
AnaLityk
  15 maja 2014
Luthien
Luthien: Myślę, że był to zły pomysł gdyż wielu użytkowników teraz usuwa konto

Myślisz? Skąd masz takie informacje?
Luthien
Luthien: 1. Zlikwidowanie reputacji na forum czyli łapek w górę lub w dół i ewentualne wprowadzenie skali oceny tematu od 1 do 5.

Zlikwidowanie łapek d83ddc4d Gwiazdki d83ddc4e
Luthien
Luthien: 2. Promowanie portalu czyli np możliwość zapraszania swoich znajomych z fb

Ten fragment jest w porządku, reszta akurat nietrafiona.
Luthien
Luthien: Nie zrozumiałaś mnie :) oceniany byłby wątek a nie user :) np ocena 1 oznaczałaby niezgodność z regulaminem i jeśli ileś tam użytkowników by tak zaznaczyło temat byłby przez Was zamykany.

Co Ty piszesz?
1, Zamykać tematy mogą tylko i wyłącznie FT i tak powinno zostać, nikt nie zamknie tematu, tylko dlatego, że 20 trolli dało 1 gwiazdkę...
Przecież Oni nie będą wiedzieć, czy troll albo złośliwy człowiek dał "1 gwiazdkę", czy też normalny człowiek, który zwyczajnie tak ocenia wpis.
Jeżeli ktokolwiek widzi jakieś rażące przewinienie (naruszenie reg.), to powinien zgłośić to MP albo FP lub wejść na profil łamiącego regulamin Użytkownika i zgłosić naruszenie za pośrednictwem (formularza zgłoszeniowego), teraz nie ma szablonów, wpisujesz tekst ewentualnej skargi i gotowe.
2. Teraz też ocenia się wpis, a nie Użytkownika, jak chcesz rozwiązać ten problem? Nakażesz Użytkownikom oceniać wpis, a nie po prostu dawać łapkę w dół lub "1 gwiazdkę", bo kogoś nie lubią albo mają zwyczajnie taki kaprys?

Ogólnie pomysł zły.

Shaitan
Shaitan: Całkiem rozsądne, ale znając życie ludzie sami by sobie fejki zakładali dla bonusów... kasowali, zakładali nowe i tak w kółko. Chyba żeby ograniczyć bonus do np. jednego na miesiąc.

Zdrowe podejście.
Sam pomysł "nagradzania" jest całkowicie beznadziejny.. To nie jest jakaś gra typu smeet itd. żeby dostawać tu bonusy za logowanie czy zapraszanie znajomych... Wystarczającym bonusem jest to, że osoba, która postanowi dołączyć do grona Użytkowników portalu, ma okazję poznać ciekawych ludzi.
Równie dobrze mógłbym zgłosić pomysł typu: za 10 000 wystawionych głosów, dostajemy 10 prezentów. Wyszłoby na to samo.
Jedyne co można zrobić, to np. Za powiedzmy 30/31 dni bycia activ, dostawałoby się powiedzmy 1-3 dni w klubie gwiazd.
Jedyna opcja, którą w jakimś % @Shaitan zaproponował ;]

Ogólnie mega chaos, więcej nie cytuję, bo w sumie widzę tutaj straszny bajzel imo zwykły szitstorm.

Proponuję przysiąść dobrze nad pomysłem, choćby miało to trwać dość długo i napisać coś, co będzie do przyjęcia ;>
Odwiedzę Was wieczorkiem, pozdrawiam.
esquilo
Posty: 22080 (po ~141 znaków)
Reputacja: -449 | BluzgometrTM: 651
esquilo
  15 maja 2014
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Luthien
Luthien: 1. Zlikwidowanie reputacji na forum czyli łapek w górę lub w dół

Jest mi to obojętne.

Ale:
Luthien
Luthien: ewentualne wprowadzenie skali oceny tematu od 1 do 5.

Luthien
Luthien: np ocena 1 oznaczałaby niezgodność z regulaminem i jeśli ileś tam użytkowników by tak zaznaczyło temat byłby przez Was zamykany.

Ocenianie przez "szarych" userów tematu pod względem zgodności z regulaminem ma się tak -> trollowanie. Jestem przeciw.

Wyrażanie aprobaty lub nie dla tematu/postu na obecnie funkcjonującym forum nie ma sensu. W ciągu 5/6 tal znacznie spadła ilość osób nań się udzielających, jak i treść nie prowokuje do sensownej/zagorzałej dyskusji.

Więc racjonalne byłoby zlikwidowanie reputacji oraz brak oceniania. Kto będzie chciał wyrazić swoją opinię, zrobi to - jak obecnie - pisząc w odpowiedzi na post poprzednika, jak ma to miejsce na tym dziale czy Hydepark-u (przykładowo).
Luthien
Luthien
  15 maja 2014
AnaLityk
AnaLityk: Co Ty piszesz? 1, Zamykać tematy mogą tylko i wyłącznie FT

Znam zasady -,- i chce, aby ponownie fp mogło zamykać tematy :)
AnaLityk
AnaLityk: nikt nie zamknie tematu, tylko dlatego, że 20 trolli dało 1 gwiazdkę...

To była tylko sugestia :)
AnaLityk
AnaLityk: 2. Teraz też ocenia się wpis, a nie Użytkownika, jak chcesz rozwiązać ten problem? Nakażesz Użytkownikom oceniać wpis, a nie po prostu dawać łapkę w dół lub "1 gwiazdkę", bo kogoś nie lubią albo mają zwyczajnie taki kaprys?

Oceniane są poszczególne wpisy w temacie :) ja proponuje oceniać tylko temat a nie osoby wypowiadające się pod Nim :)
esquilo
esquilo: Ocenianie przez "szarych" userów tematu pod względem zgodności z regulaminem ma się tak -> trollowanie. Jestem przeciw. Wyrażanie aprobaty lub nie dla tematu/postu na obecnie funkcjonującym forum nie ma sensu. W ciągu 5/6 tal znacznie spadła ilość osób nań się udzielających, jak i treść nie prowokuje do sensownej/zagorzałej dyskusji.Więc racjonalne byłoby zlikwidowanie reputacji oraz brak oceniania. Kto będzie chciał wyrazić swoją opinię, zrobi to - jak obecnie - pisząc w odpowiedzi na post poprzednika, jak ma to miejsce na tym dziale czy Hydepark-u (przykładowo)

Wyraziłam tylko, jak mogłoby wyglądać ocenianie :) A ty od razu z jakimś oburzeniem do tego podchodzisz. Oczywiście istnieje duże prawdopodobieństwo iż hejterzy będą wyrażać swoje niezadowolenie poprzez oddanie najniższej oceny, ale nieujemna skala daje też szansę docenienia autora tematu :)
Mandarynek
Mandarynek
  15 maja 2014

Pierwsza opcja jak i druga opcja są jak najbardziej fajne, urozmaiciło by to portal oraz zachęciło użytkowników do częstszego udzielania się na forum oraz rozsławiania jego imienia, dzięki czemu rozsławiający mógłby dostać w zamian nagrodę :)

esquilo
Posty: 22080 (po ~141 znaków)
Reputacja: -449 | BluzgometrTM: 651
esquilo
  15 maja 2014
Luthien
Luthien: Wyraziłam tylko, jak mogłoby wyglądać ocenianie

Jak i ja wyraziłam swoje zdanie na temat propozycji.

Luthien
Luthien: ja proponuje oceniać tylko temat


Luthien
Luthien: docenienia autora tematu


Auror, jak i sam temat najlepiej doceniany jest wtedy, kiedy jego zagadnienie (temat) "żyje" - userzy się w nim udzielają. A protip do wyróżnienia istnieje dalej - możliwość dania prezentu, skomentowania d83dde0f.

Luthien
Luthien: nieujemna skala

A dlaczego tylko takowa ma instnieć? Jest to niesprawiedliwe, ponieważ komuś temat całkowicie może się nie spodobać. I co wtedy - da 1-kę, podpierając się wcześniej wspomnianym przez Ciebie:
Luthien
Luthien: ocena 1 oznaczałaby niezgodność z regulaminem

...lub nie zabierając wcale głosu?
To troszkę nie fair. Ci na nie względem zagadnienia nie mogą nic oprócz dodania postu, a inni mogą postować, gwiazdkować, etc.?

Opinię ta poruszony temat podtrzymuję.

Pozdrawiam.
DeadIy
DeadIy
  15 maja 2014

POPIERAM ! :D

AnaLityk
AnaLityk
  15 maja 2014
Luthien
Luthien: Znam zasady -,- i chce, aby ponownie fp mogło zamykać tematy :)

Nie pytałem Cię o to, czy zasady znasz, tylko o to, czy wiesz co tu piszesz, proponuję czytać ze zrozumieniem.
Tematy powinny zamykać tylko osoby z FT, tak samo powinno być z dostępem do logów itp. Żadna osoba, której nie wiąże umowa (lojalka), nie powinna mieć takich uprawnień.

Luthien
Luthien: To była tylko sugestia :)

Bardzo nietrafiona :)
Luthien
Luthien: Oceniane są poszczególne wpisy w temacie :) ja proponuje oceniać tylko temat a nie osoby wypowiadające się pod Nim :)

Jest to tak samo bez sensu jak te łapki przy każdym wpisie. Uważasz, że trolle i złośliwcy wtedy będą działać inaczej? Nie sądzę..
To jest forum, a nie jakaś piaskownica, gdzie daje się dziecku cukierka za postawienie ładnej "babki z piasku"
Sama popularność tematu i żarliwa wymiana zdań powinna być nagrodą dla zakładającego nowy wątek. Wydaje mi się, że dodano tutaj już sporo (udziwnień).
Luthien
Luthien: Oceniane są poszczególne wpisy w temacie :) ja proponuje oceniać tylko temat a nie osoby wypowiadające się pod Nim :)

Odpowiedź na to masz w sumie wyżej.
Luthien
Luthien: nieujemna skala daje też szansę docenienia autora tematu :)

To bez znaczenia.. Na prawdę potrzebujesz jakiegokolwiek plusika czy iluś gwiazdek w sieci, by poczuć się docenioną?
Osobiście myślę, że najlepszą nagrodą jest sama atencja 2 człowieka (nawet takiego, którego nie dane nam było spotkać).
esquilo
esquilo: racjonalne byłoby zlikwidowanie reputacji oraz brak oceniania. Kto będzie chciał wyrazić swoją opinię, zrobi to - jak obecnie - pisząc w odpowiedzi na post poprzednika, jak ma to miejsce na tym dziale czy Hydepark-u (przykładowo).

Bardzo zdrowe podejście.
Sky
Sky
  15 maja 2014

1. Jestem za :)

Koolorowa
Koolorowa
  15 maja 2014

Moim zdaniem pomysły jakie chce wprowadzić Luthien są naprawde dobre ponieważ skoro fotka polega na ocenianiu w skali od 1 do 11 to np dlaczego inne kwieskie ocenia sie jak w antycznym rzymie przez łapki ;/ ocenianie łapkami to metoda niewystarczająca bo daje jedynie możliwość polubienia lub znegowania postu a nie ocenienia jego walorów skalowo ... załóżmy ze nie podoba mi sie jakis posta ale jakaś jego część mi przypadła jednak do gustu to mam minimalny wybór ocenienia więc musze byc na TAK lub Nie a skala ocen pokarze na ile jestem na TAK a na ile na NIE ! Co do 2 pomysłu jest on również trafiony ponieważ nareszcie można było by otrzymywać bonusy nie płacąc za nie . Mogło by to zwiekszyć ilość osob korzystajacych z portalu , to równiez swoista reklama dla fotki ....

HollywoodUndead
HollywoodUndead
  15 maja 2014

Jestem na nie

krolowalodu
krolowalodu
  15 maja 2014

1. Zlikwidowanie reputacji na forum czyli łapek w górę lub w dół i ewentualne wprowadzenie skali oceny tematu od 1 do 5.

jestem na tak, po co komu łapki w górę?

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.