EvilSeba
EvilSeba
  28 września 2014 (pierwszy post)

To dobre pytanie...
Regulamin Serwisu zawiera klauzule niedozwolone, tzn. przepisy, które UOKiK uznał za będące szkodliwymi dla konsumentów, czyli użytkowników serwisu. Najlepszym przykładem jest art. 41 Regulaminu dający Administracji prawo do zmiany Regulaminu w dowolnym momencie. Niby Serwis się broni, że o zmianach informuje użytkowników i daje 30 dni na zerwanie Umowy.

To teraz pytanie - czy ktoś z Szanownych Użytkowników został powiadomiony o zmianach w Regulaminie z dnia. 15 września br? Bo ja nie ;) A może ktoś dostał informację o dokonaniu kilka dni wcześniej zmian w załączniku do Regulaminu pod nazwą "Zasady obowiązujące na Fotka.pl"? Też nie? O tej zmianie Fotka.pl nie poinformowała nawet datą zmiany Regulaminu, mimo iż zmiana ta czyniła ważnymi praktycznie wszystkie zapisy tego załącznika, które od niewiadomo kiedy nie posiadały mocy prawnej, gdyż opierały się na nieistniejących przepisach...

To jak to jest z tą legalnością działania portalu? Oj wydaje się, że portal działa nielegalnie.

No ale przejdzmy dalej. Czy byliście pytani o zgodę na przetwarzanie danych osobowych? I nie mówię tu o zgodzie na przetwarzanie tych danych w celach marketingowych, czy zgodzie na otrzymywanie informacji handlowych. Chodzi mi o zwykłe przetwarzanie danych takich jak Wasze imię, które jest konieczne do dokonania edycji konta, adres e-mail, nr telefonu, data urodzenia... Niektóre z tych danych są publicznie widoczne w Waszym profilu i nie da się ich ukryć. To jak to jest? Czy Serwis gromadzi i przetwarza te dane legalnie? A może Serwis zapomniał, że na przetwarzanie danych wymagana jest zgoda? Zapomniał pewnie też o obowiązku poinformowania o prawie do wglądu w dane, ich poprawiania itd. A także o kilku innych obowiązkach wynikających ze stosownych ustaw.

Ale jeszcze ciekawiej robi się, gdy Serwis zaczyna Was Drodzy Użytkownicy blokować, czy usuwać Wam zdjęcia. Czy wiecie za co można dostać tutaj blokadę? Czysto teoretycznie reguluje to Regulamin. Ten w art. 5, 16 i 24 wyraźnie stwierdza, że treści mogą być usunięte, a blokada nałożona, tylko i wyłącznie wtedy, gdy użytkownik nie przestrzega Regulaminu. Tymczasem rozochoceni moderatorzy przy wstawiennictwie administracji notorycznie usuwają zdjęcia i nadają blokady z powodem "podejrzenie". Podejrzenie? Widzieliście kiedyś, żeby ktoś trafił do więzienia bo jest podejrzany? Owszem może być tymczasowo aresztowany - ale tylko i wyłącznie w określonych i uzasadnionych przypadkach. Tymczasem fotkowi moderatorzy notorycznie mają głęboko Regulamin i przepisy prawa blokując ludzi, ładniejszych od siebie ;) Nie wierzycie? Państwo moderatorzy podawali mi bardzo wymyślne powody nakładania blokad na moje konto. Kilka przykładów:
* "Nie złamałeś Regulaminu"
* "Znów założyłeś konto"
* "Wstawiasz zdjęcia"

itp. wśród powodów znalazły się też takie, że moderator nie może sprawdzić, czy Facebook, przez który się loguje należy do mnie itp. :) Najlepszy w tej kwestii jest woland, który wprost przyznał, że blokady dostaję, bo jemu się tak podoba.

Administracja w podawaniu powodów blokad była trochę bardziej powściągliwa - przez półtora miesiąca jedyny punkt Regulaminu jaki mi podali ma rzekomo dawać moderatorom prawo blokowania za nic. Dodam, że w Regulaminie takiego punktu nie znajdziecie - poszukałem za Was :)

Co jeszcze? Ah administracja rzekomo ma prawo wezwać do przedstawienia dokumentów tożsamości czy wykonania zdjęcia weryfikacyjnego. Czy takie działania są zgodne z prawem? Oczywiście nie. Dokumentów tożsamości mają prawo żądać tylko uprawnione do tego instytucje, a żądanie takich dokumentów przez Fotkę jest bezprawne. Co do zdjęcia weryfikacyjnego - zapis Regulaminu jest sprzeczny z obowiązującym prawem.

Przypomnę tylko, że Regulamin stanowi warunki Umowy zawartej między Serwisem, a Wami Drodzy Użytkownicy. Jeśli zatem Fotka.pl łamie postanowienia tej Umowy np nadając Wam bezpodstawną blokadę, usuwając Wasze zdjęcia itp. to macie pełne prawo żądać od Serwisu odszkodowania. Macie też prawo żądać odszkodowania jeśli Regulamin jest niezgodny z prawem lub zawiera zapisy niedozwolone.

Jest jeszcze jedna kwestia - prywatność na Fotka.pl. Drodzy Użytkownicy - czy wiecie, że Fotka.pl może przeglądać Wasze prywatne wiadomości i to robi? Moderatorzy mają też wgląd w Wasze albumy prywatne i mogą ingerować w ich treści. Podobnie niedawno jeszcze było na Kamerkach, gdzie moderatorzy czasem bez żadnego powodu przesiadywali na transmisjach prywatnych i nie chcieli ich opuszczać mimo próśb użytkowników.

Fotka.pl chyba nie zna definicji słowa "prywatny". Działania Serwisu w tym zakresie stanowią pogwałcenie podstawowych praw człowieka, naruszają Konstytucję i przepisy Kodeksu cywilnego. Również z tego powodu możecie żądać od Serwisu odszkodowania.

Jak możecie zauważyć Fotka.pl stoi trochę z prawem na bakier, ignoruje prawa użytkowników, notorycznie łamie zawarte z nimi umowy, a przede wszystkim wykazuje się skrajnym brakiem szacunku dla swoich użytkowników.

A co Wy myślicie o sytuacji na portalu? Czy też spotkaliście się z przypadkami łamania prawa (np. oczernianie czy poniżanie przez moderatora), łamaniem zawartej z wami umowy, bezpodstawnymi blokadami i niedorzecznymi żądaniami od moderatorów/administracji? Wypowiedzcie się ;)

Abaddon
Abaddon
  28 września 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: czy ktoś z Szanownych Użytkowników został powiadomiony o zmianach w Regulaminie z dnia. 15 września br?

Nie, wymówka ich - akceptujesz regulamin z chwilą logowania :crylol:
Konto usunięte
Konto usunięte: A może ktoś dostał informację o dokonaniu kilka dni wcześniej zmian w załączniku do Regulaminu pod nazwą "Zasady obowiązujące na Fotka.pl"?

Nie :smutny: Powód- j/w :>
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy byliście pytani o zgodę na przetwarzanie danych osobowych?

Nie.
Konto usunięte
Konto usunięte: Niektóre z tych danych są publicznie widoczne w Waszym profilu i nie da się ich ukryć.

Takie jak np. data urodzenia, gdzie możesz skłamać, jak z wiekiem (tu jednak jest możliwość ukrycia, jak i imienia podanie nie takiego jak trza)Co może być pretekstem do..i..bloka gdy dojdą do tego(?) :crylol:
Konto usunięte
Konto usunięte: Co jeszcze?


A wiesz że..od około miesiąca, admin ma obowiązek przekazania TOBIE, adresu IP, iż chcesz kogoś do sadu o coś podać? (wyzwiska, szykanowanie itp)Tak, masz rację, tej informacji tu nie znajdziesz :D Nie przez sąd,od nich, tylko Ty od nich bierzesz, by w sądzie dochodzić praw, zajebioza nie? :D
Dużo bym dodał..ale nie ta pora, jak coś, zapraszam na PW ( i tak czytają je, to wiesz) :D
Abaddon
Abaddon
  28 września 2014
Abaddon
Abaddon: Nie, wymówka ich - akceptujesz regulamin z chwilą logowania

..co i tak się ma jak makówka do..iż po logu, widzisz dopiero inne "obowiązki" :crylol:
EvilSeba
EvilSeba
  28 września 2014
Abaddon
Abaddon: akceptujesz regulamin z chwilą logowania

To jest akurat niedozwolone ;)
Abaddon
Abaddon
  28 września 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: To jest akurat niedozwolone ;)

Tak dokładnie nie wnikam, podałem te "absurdy" widoczne gołym okiem, to co tak poważnie prawnie jest dozwolone,a co nie..nie wiem. Tematy takie są regularnie, ot..popiszemy sobie, ktoś coś doda i...i nic się nie zmieni - wiesz do kiedy? Póki ktoś właśnie do sądu ich nie poda i wygra, ale oni wiedzą doskonale, że mało kto zgodzi się na wieloletnią (biorąc pod uwagę nasze sądownictwo) walkę o swoją rację :D Temu..nic to nie da. Czekam na kozaka, który jednak tego dokona :> Dlatego jakoś tu funkcjonujemy, oni czasem na coś oko przymkną, czasem my na nich..i chyba to jest najlepszym rozwiązaniem..Chciałbyś tak serio, by wszystko tu było tip top? Ja NIE :D To pachnie Państwem Policyjnym, wtedy sam bym zrobił baju baj :D
EvilSeba
EvilSeba
  28 września 2014
Abaddon
Abaddon: Tematy takie są regularnie, ot..popiszemy sobie, ktoś coś doda i...i nic się nie zmieni - wiesz do kiedy?

Ta.. wiem... ale z tego co mi pisała znajoma ktoś zgłosił to do odpowiedniego urzędu, więc może coś ruszy...
Abaddon
Abaddon: Chciałbyś tak serio, by wszystko tu było tip top?

To zależy... Ale w momencie kiedy ja dostaję blokady za nic odkąd zgłosiłem, że jeden z moderatorów mnie oczernia w wiadomościach wysyłanych użytkownikom (a wiem, że to nie jest odosobniony przypadek, i że w przypadku tego moderatora trwa to od dawna), a tymczasem na kamerkach codziennie te same (!) osoby dokonują przestępstwa (np. namawiając 13-14latki /czy nawet młodsze/ do rozbierania) i blokad nie dostają, to jednak czlowiek ma prawo się wkurzyć i stwierdzić, że coś tu kurde jest nie tak. Ja dobre półtorej miesiąca się proszę o wskazanie jednego konkrentego powodu opartego na Regulaminie, dlaczego otrzymuję blokady i do dzisiaj takiego powodu nikt mi nie wskazał. Natomiast kilkukrotnie administracja i moderatorzy wykazali się nieznajomością Regulaminu, okazało się, że załączniki do Regulaminu nie mają mocy prawnej, bo od lat nikt ich nie aktualizował i się odwoływały do nieistniejących punktów Regulaminu, straszono mnie blokadami za coś, za co Regulamin blokad nie przewidywał (teraz przewiduje, vide aktualizacja z 15 września) itd. Fotka nie potrafi przyznać się do popełnienia błędu i dalej brnie w swoje. Zamiast uznać, że się pomylili, że faktycznie nie mieli prawa mnie blokować, bo zawalili sprawę z aktualizacją zasad itd. to tylko cichaczem zmieniają Regulamin, co już wgl jest kpiną z użytkowników - jeśli nie mamy na Cb paragrafu to go dopiszemy.

Działaniu portalu faktycznie powinien przyjrzeć się UOKiK. I jeszcze GIODO, Rzecznik Praw Dziecka i Policja.

Ledwie 2-3 tygodnie temu przez pół godziny 9-10latka na kamerkach jechała z palca zanim dostała blokadę, a pełno modów było online. Co w tym czasie robili? Walili konia?... Warto się nad tym zastanowić....
Abaddon
Abaddon
  28 września 2014

Masz faktyczny, może i uprawniony ból dupy, nie wiem :x Do jakiegoś stopnia jestem w stanie Ciebie zrozumieć. Jednak to "Twoja" walka, od siebie Ci podpowiem..że jednak cichaczem (nie zawsze jak widać choćby po Tobie) lepiej takie spory załatwiać, też mam ostatnim czasem ból dupy za coś..ale jeszcze to trawię... Pewnie do czasu :ninja: W końcu i ja się wpienię, wywalając dosłownie swoje argumenty ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Ledwie 2-3 tygodnie temu przez pół godziny 9-10latka na kamerkach jechała z palca zanim dostała blokadę, a pełno modów było online. Co w tym czasie robili? Walili konia?... Warto się nad tym zastanowić....


Oj, źle trafiłeś akurat z tym, odpowiedź prosta, to nie ludzie na etatach, by robić w danych godzinach. I kamerki są jednak najbardziej przez modów oblegane. Taki był czas, że akurat mimo tego że był ktoś z nich online, nie patrzył na transmisje. Kolejna z odpowiedzi - to tylko ludzie, jak tu są, nie mają żadnego obowiązku ślęczeć nad tym, do czego zostali upoważnieni. Nie że ich bronie, zwyczajnie "wchodzę" w ich skórę, miałbym panel i co? Zero pisania z innymi tylko gapienia się w tv? Chcesz zajebiozy z tym? Niech powstaną etaty, tylko wtedy będzie to w miarę ogarnięte, iż jak nie łatwo przeoczyć, nawet wtedy do takich sytuacji będzie dochodzić.
PetycjaMarty
PetycjaMarty
  28 września 2014

jak ich mozna zglosic ziomeczku?

Avatar użytkownika wolandwoland
Posty: 2114 (po ~301 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 661
woland
  28 września 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Najlepszy w tej kwestii jest woland, który wprost przyznał, że blokady dostaję, bo jemu się tak podoba.

Jaki z ciebie słodki kłamczuszek d83dde02

Nie krytykuj masturbacji! To seks z kimś, kogo się kocha! — Woody Allen
ModTV

Deefqon
Deefqon
  28 września 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Administracji prawo do zmiany Regulaminu w dowolnym momencie.

Tak mogą.
Konto usunięte
Konto usunięte: czy ktoś z Szanownych Użytkowników został powiadomiony o zmianach w Regulaminie z dnia. 15 września br?


NIE
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy byliście pytani o zgodę na przetwarzanie danych osobowych?


Nie tu sie nie podaje PESELU ;]
EvilSeba
EvilSeba
  28 września 2014
woland
woland: Jaki z ciebie słodki kłamczuszek

ojojoj. Mam na wszystko co napisałem dowody. Ups :)
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak mogą.

Nie mogą.
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie tu sie nie podaje PESELU
Nie trzeba podawać PESELu, żeby potrzebna była zgoda na przetwarzanie danych osobowych. Imię, nazwisko, adres e-mail, nr telefonu itd. to wszystko są dane osobowe i wymagana jest zgoda na ich przetwarzanie, tym bardziej, że podanie niektórych z tych danych jest konieczne do korzystania z portalu, a nie wynika z przepisów Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Abaddon
Abaddon: że jednak cichaczem (nie zawsze jak widać choćby po Tobie) lepiej takie spory załatwiać

Próbowałem - nie da się ^^

Abaddon
Abaddon: Oj, źle trafiłeś akurat z tym, odpowiedź prosta, to nie ludzie na etatach, by robić w danych godzinach.

Owszem, ale jeśli w danym momencie jest kilku moderatorów online to można zakładać, że któryś z nich powinien przynajmniej zajrzeć, co dzieje się na kamerkach. A to nie była jakaś transmisja z dołu listy tylko najwięcej widzów i wszystko widać na miniaturze ^^

Konto usunięte
Konto usunięte: jak ich mozna zglosic ziomeczku?

Popełnienie przestępstwa z powodzeniem zgłosisz na Policji lub w Prokuraturze ^^
Avatar użytkownika wolandwoland
Posty: 2114 (po ~301 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 661
woland
  28 września 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam na wszystko co napisałem dowody

Oczywiście, to taka prawda jak to, że jesteś piętnastolatkiem.

Nie krytykuj masturbacji! To seks z kimś, kogo się kocha! — Woody Allen
ModTV

KrolJulian
KrolJulian
  29 września 2014

Wlasnie tak

DRILLIN
Posty: 24 (po ~179 znaków)
Reputacja: -6 | BluzgometrTM: 599
DRILLIN
  30 września 2014

mody do gazu

tak

PatrzacyRealnie
PatrzacyRealnie
  30 września 2014

Moje wiadomosci prywatne moga sobie czytac a jak sie podjaraja to moge im podac lache!

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.