Adusia11Slodziak
Adusia11Slodziak
  9 grudnia 2014 (pierwszy post)

Kto jest Przeciwko tej nowej zmianie na fotce? Była ona Potrzebna??/ :D

WkoncuSpokoj
WkoncuSpokoj
  9 grudnia 2014

teraz jest tragedia z ocenami

realista84
realista84
  9 grudnia 2014

Ile jeszcze tematów o tej samej tematyce powstanie? Nie lepiej gdyby byl jeden wątek?

Adusia11Slodziak
Adusia11Slodziak
  9 grudnia 2014
realista84
realista84: Ile jeszcze tematów o tej samej tematyce powstanie? Nie lepiej gdyby byl jeden wątek?

A sama nwm ile jeszcze będzie.... :D Zmiana na Fotce jest Idiotyczna :>
realista84
realista84
  9 grudnia 2014

Za każdym prawie razem, kiedy wprowadzane są zmiany, nie po myśli użytkowników zakładane jest kilkadziesiąt tych samych tematów, stąd też moje pytanie było :)

bowemnieniemauczuc
bowemnieniemauczuc
  9 grudnia 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Była ona Potrzebna

Tak była potrzebna jak ten śnieg za oknem
Shaitan
Shaitan
  9 grudnia 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Kto jest Przeciwko tej nowej zmianie na fotce? Była ona Potrzebna??/ :D


Konto usunięte
Konto usunięte: A sama nwm ile jeszcze będzie.... :D Zmiana na Fotce jest Idiotyczna :>


Nie jest to idiotyczna zmiana. Zacytuję wyjaśnienie szefa odnośnie tego:

"Stara skala głosowania sprowadzała się do ocen skrajnych. Mieliśmy więc ocenę 1 lub 10 (11 jak ktoś mógł). Widząc jak to wygląda, rok temu wprowadziliśmy Magnes. Jego natura jest zbliżona do głosowania, jednak zachowuje prostotę. Dodatkowo, ma wspaniałą zaletę: Łączy ludzi. Takie przyciąganie niewątpliwie uzależnia i mamy już ponad 5mln połączeń.

Patrząc na statystyki, widzimy jak mocno popularna jest ta opcja. Przebiła już swoją popularnością stare głosowanie. Stwierdziliśmy, iż jest to dobry czas na całkowitą rezygnację ze skali 1-10/11. Mało kto zauważył, jednak te zmiany były już dokonywane w pierwszej połowie roku. Pierwszym krokiem było liczenie średniej z ocen w Magnesie i użycie tej średniej do budowania Rankingów. Efekt, znacznie lepsza jakość zdjęć jakie tam trafiały. Teraz wykres średnich i liczby osób wygląda tak:


/skala pozioma to średnia, pionowa to liczba osób/

Poprzednio mieliśmy coś w tym stylu:


Czyli długo, długo nic, a poźniej same średnie >10,0. Co ciekawe, na początku istnienia Fotki ten wykres wyglądał inaczej. Ludzie oceniali tak jak myśleli. Jednak z czasem poszliśmy w skrajność.

To co robimy, przywraca bardziej wiarygodną średnią. Jednak, nie zawsze i nie wszystkim się to spodoba. Szczególnie, jeżeli byliśmy przyzwyczajeni do naszej wysokiej średniej, często usprawnianej opcją "zerowania"."

Mnie to przekonuje, bowiem sam kiedyś bawiąc się w ocenianie widziałem, jak mało osób używa pełnej skali tych ocen a już o obelgach za ocenę niższą niż 10 nie wspominając.
Szatan
Posty: 7796 (po ~93 znaków)
Reputacja: -9 | BluzgometrTM: 405
Szatan
  9 grudnia 2014

Dobrze jest. Będzie mniejszy lament i wyzywanie z powodu ocen.

veronika69
Posty: 14 (po ~291 znaków)
Reputacja: 3 | BluzgometrTM: 0
veronika69
  9 grudnia 2014

"Patrząc na statystyki, widzimy jak mocno popularna jest ta opcja."

No tak, skoro była na głównej... Jak byście dali na główną profil z głosem od 1 do 10 było by też w statystykach najlepsze, są statystyki i jest prawda, wasza decyzja, życzę najlepszego i braku plajty, bo nie fajnie jakby serwis padł przez nieprzemyślane zmiany.

Adusia11Slodziak
Adusia11Slodziak
  9 grudnia 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Adusia11Slodziak: Była ona Potrzebna Tak była potrzebna jak ten śnieg za oknem

Haha no bardzo zabawne, nie widzę w tym nic śmiesznego ;)
BWaLiEn
Posty: 9 (po ~129 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 30
BWaLiEn
  9 grudnia 2014

Fotka już dawno padła porównując jej popularność z przed lat a dziś to praktycznie jest coraz niżej. Ograniczenia dla normalnych użytkowników i wymuszanie kupowania gwiazdy no bo dlaczego tylko dla gwiazd była opcja 11 ? co to ma wspólnego z ocenianiem ?. Teraz kolejna dziwna zmiana choć jeśli wpłynie na to że ocenianie będzie szczere a nie "11/10 za 11/10" itd to jak najbardziej byłbym w stanie ją poprzeć :) .

MySiAaa
Posty: 12 (po ~61 znaków)
Reputacja: 4 | BluzgometrTM: 11
MySiAaa
  9 grudnia 2014

Ta zmiana jest straszna z prawie 11 mam 7 z ocen... Dlaczego po co to komu bylo potrzebne ?

Shaitan
Shaitan
  9 grudnia 2014
MySiAaa
MySiAaa: Ta zmiana jest straszna z prawie 11 mam 7 z ocen... Dlaczego po co to komu bylo potrzebne ?

Przeczytaj mój post wyżej, a być może zrozumiesz ;)
Adusia11Slodziak
Adusia11Slodziak
  9 grudnia 2014
Shaitan
Shaitan: MySiAaa: Ta zmiana jest straszna z prawie 11 mam 7 z ocen... Dlaczego po co to komu bylo potrzebne ? Przeczytaj mój post wyżej, a być może zrozumiesz ;)

Może nie koniecznie ;)
SensitiVe
Posty: 2028 (po ~65 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 61
SensitiVe
  9 grudnia 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Kto jest Przeciwko tej nowej zmianie na fotce? Była ona Potrzebna??/ :D

Nie nie była.
Usilnie sprawiają bym po tylu latach zawiedziony usunął konto ale cóż :mrgreen:
Reggae w moim sercu :w00t: Zapraszam do klanu :mrgreen:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.