DOPALACZE
DOPALACZE
  16 marca 2015 (pierwszy post)

Czemu na androidzie jest czat a na windows phone brak?

juzpatrzeznieba
juzpatrzeznieba
  16 marca 2015

Bo android jest widocznie bardziej jest popularny niż te twoje windows phone
Może zmień system na android

DOPALACZE
DOPALACZE
  16 marca 2015

Mialem na androidzie, ale wole windowsa

Siobhan
Posty: 541 (po ~254 znaków)
Reputacja: 4 | BluzgometrTM: 11
Siobhan
  17 marca 2015

Aplikacja na platformę Windows Phone, jest wciąż rozwijana i udoskonalana. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. :)

Pozdrawiam,
Marta,
Fotka.Team

DOPALACZE
DOPALACZE
  18 marca 2015

Ile mozna?!

VK4502B
VK4502B
  22 marca 2015
Konto usunięte
Konto usunięte: Może zmień system na android

Zmienić WP 8.1 na Android?
To jak przesiąść się z Mercedesa do Fiata
VK4502B
VK4502B
  22 marca 2015
Konto usunięte
Konto usunięte: To jak przesiąść się z Mercedesa do Fiata

... tylko dlatego, że do Fiata jest więcej dostępnych wzorów plastikowych kołpaków

#ucięło_mi_posta :/
Martin
Posty: 75 (po ~573 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 6
Martin
  22 marca 2015
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Konto usunięte
Konto usunięte: Zmienić WP 8.1 na Android? To jak przesiąść się z Mercedesa do Fiata


Biorąc pod uwagę ograniczenia Windows Phone i braki w aplikacjach, to chyba odwrotnie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czemu na androidzie jest czat a na windows phone brak?


Od jakiegoś czasu czat nie wymaga flash'a, więc możesz spróbować przez przeglądarkę internetową, gdyby były jakieś problemy, możesz spróbować zmiany user agent (jeśli wp na to pozwoli ;] ).

ziew...

VK4502B
VK4502B
  22 marca 2015
Martin
Martin: ograniczenia Windows Phone i braki w aplikacjach

O jakich ograniczeniach mówisz? I jakich brakach aplikacji?

Martin
Martin: zmiany user agent

jeżeli czat działa na IE w WP i dostęp do niego wymagałby zmiany user agent, to jak myslisz, czyja to wina? Microsoft czy fotka.pl?
Oczywicie nie wymaga i można spokojnie wejść, choć korzystanie z czata w takiej formie na telefonie jest niewygodne.
Martin
Posty: 75 (po ~573 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 6
Martin
  23 marca 2015
Konto usunięte
Konto usunięte: O jakich ograniczeniach mówisz? I jakich brakach aplikacji?


Brak możliwości nagrywania rozmów telefonicznych, brak flasha, uboga obsługa poczty - wysyłanie nieszczęsnych załączników (chyba że w 8.1 poprawili ), nie ma np. auto cada. Jeśli chodzi o mnie, to w sumie te rzeczy mi są znane i by mi ich brakowało, natomiast widziałem, że inni mieli również problemy z vpn'ami.

Konto usunięte
Konto usunięte: jeżeli czat działa na IE w WP i dostęp do niego wymagałby zmiany user agent, to jak myslisz, czyja to wina? Microsoft czy fotka.pl?


Jeśli na innych systemach mobilnych byłoby tak samo, to chyba oczywiste ;]

Konto usunięte
Konto usunięte: Oczywicie nie wymaga i można spokojnie wejść, choć korzystanie z czata w takiej formie na telefonie jest niewygodne.


Trzeba by mieć urządzenie z klawiaturą sprzętową, coś jak seria Milestone od Motoroli.

ziew...

VK4502B
VK4502B
  24 marca 2015
Martin
Martin: Brak możliwości nagrywania rozmów telefonicznych, brak flasha, uboga obsługa poczty - wysyłanie nieszczęsnych załączników (chyba że w 8.1 poprawili ), nie ma np. auto cada. Jeśli chodzi o mnie, to w sumie te rzeczy mi są znane i by mi ich brakowało, natomiast widziałem, że inni mieli również problemy z vpn'ami.

tylko nie wiem jak to się ma do aplikacji fotka.pl

Windows Phone udostępnia najpotężniejsze i najlepsze środowisko do programowania, czyli Visual Basic .NET
Umożliwia on pisanie programów w C++ i C#, co stawia produkt Microsoftu jakieś 2 dekady przed androidem.

Reszta 'braków' nie są brakami, tylko Microsoft pozwolił na zajęcie tych funkcji przez niezależnych producentów oprogramowania, co umożliwia świetną personalizację urządzenia. Załączniki zawsze można było dodawać, tylko potrzebny był do tego program, który pozwala na wyświetlenie zawartości pamięci telefonu, czyli cos jak Total Commander.Takich programów jest aktualnie dostępnych ze 100 w sklepie. 75% z nich są za darmo.100% tych programów ma darmową wersję.

Produkty Microsoftu nie wspierają flash, bo sama wypuściła Silverlight i to jest odwet Adobe.
Co do nagrywania rozmów telefonicznych, to nawet nie wiem. Opcja 2/9, trochę niepotzrebna...

Wracając do .NET
Na Androidzie apliacje pisze się w bardzo i tak niewydajnym języku (java), który na rządzeniach mobilnych ma same wady. Dużo obliczeń procesora sprawia, ze program jest powolny, awaryjny i w konsekwencji telefon jest prądożerny. Rozwój aplikacji na WP jest hamowany przez jeszcze niedawno niewielki udział w rynku, ale na dzień dzisiejszy sprawa zaczyna mieć się trochę inaczej. Telefony Nokia wyposażone w 8.1 to są zwykle bardzo potężne telefony, które są drogie. W grupie docelowej Fotka widocznie jest mało ludzi, którzy z nich korzystają. Rynek jest zdominowany dalej przez budżetowe gównokomórki Samsunga i Sony, które 5 razy tańsze od wspomnianych Nokii. To ejst właśnie statystyczny użytkownik tego portalu.

Więc brak rozbudowanej aplikacji Fotka nie jest hamowany przez braki w telefonie, tylko target portalu.

A jako developer aplikacji na urządzenia mobline, zapewniam cię, że braki ma android. I to bardzo wielkie braki.

Martin
Martin: Jeśli na innych systemach mobilnych byłoby tak samo, to chyba oczywiste
Tego w ogóle nie rozumiem. Chodziło mi o to, że jeśli czat działałby po zmianie nagłówka wysyłanego przez klienta, to świadczyłoby tylko o złośliwości bądź zachowaniach lobbingowych Fotka :)

Z tego powodu Opera Software się poddała i Presto poszło do kosza na rzecz Chromium
VK4502B
VK4502B
  24 marca 2015
Konto usunięte
Konto usunięte: Z tego powodu Opera Software się poddała i Presto poszło do kosza na rzecz Chromium

oczywiście to nie fotunia nasza kochana wypchnęła Presto z rynku, tylko Google tego dokonało.
Martin
Posty: 75 (po ~573 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 6
Martin
  26 marca 2015
Konto usunięte
Konto usunięte: tylko nie wiem jak to się ma do aplikacji fotka.pl

Mniej więcej tyle co:
Konto usunięte
Konto usunięte: Zmienić WP 8.1 na Android? To jak przesiąść się z Mercedesa do Fiata

lub:
Konto usunięte
Konto usunięte: ... tylko dlatego, że do Fiata jest więcej dostępnych wzorów plastikowych kołpaków#ucięło_mi_posta :/


Konto usunięte
Konto usunięte: Windows Phone udostępnia najpotężniejsze i najlepsze środowisko do programowania, czyli Visual Basic .NET Umożliwia on pisanie programów w C++ i C#, co stawia produkt Microsoftu jakieś 2 dekady przed androidem.

Po pierwsze, co mnie, jako konsumenta i użytkownika końcowego to obchodzi?
Po drugie, czemu tego nie widać w sklepie z aplikacjami?

Konto usunięte
Konto usunięte: Reszta 'braków' nie są brakami, tylko Microsoft pozwolił na zajęcie tych funkcji przez niezależnych producentów oprogramowania, co umożliwia świetną personalizację urządzenia.

Zatem Ci niezależni producenci chyba nie są zainteresowani.

Konto usunięte
Konto usunięte: Załączniki zawsze można było dodawać, tylko potrzebny był do tego program, który pozwala na wyświetlenie zawartości pamięci telefonu, czyli cos jak Total Commander.

Od której wersji systemu taki program działa? I, czy jest możliwe np. odpowiadając na maila, dodanie dowolnej ilości załączników dowolnych typów?

Konto usunięte
Konto usunięte: Produkty Microsoftu nie wspierają flash, bo sama wypuściła Silverlight i to jest odwet Adobe.

A wspierają już silverlight, tak że można sobie np. materiały wideo na stronach tvp oglądać?

Konto usunięte
Konto usunięte: Co do nagrywania rozmów telefonicznych, to nawet nie wiem. Opcja 2/9, trochę niepotzrebna...

Ale ja wiem, nie da się. Czy potrzebna, to indywidualna decyzja każdego konsumenta.

Konto usunięte
Konto usunięte: Na Androidzie apliacje pisze się w bardzo i tak niewydajnym języku (java), który na rządzeniach mobilnych ma same wady.

Ale co to obchodzi użytkownika końcowego?

Konto usunięte
Konto usunięte: Dużo obliczeń procesora sprawia, ze program jest powolny, awaryjny i w konsekwencji telefon jest prądożerny.

Nie, jakoś nie widzę wysypu skarg na forach androida, że programy są powolne, awaryjne, a telefony krótko trzymają na baterii. Czasy chyba nie odbiegają od WP, zresztą wszystko zależy od urządzenia i sposobu użytkowania.

Konto usunięte
Konto usunięte: Telefony Nokia wyposażone w 8.1 to są zwykle bardzo potężne telefony, które są drogie. W grupie docelowej Fotka.pl widocznie jest mało ludzi, którzy z nich korzystają. Rynek jest zdominowany dalej przez budżetowe gównokomórki Samsunga i Sony, które 5 razy tańsze od wspomnianych Nokii. To ejst właśnie statystyczny użytkownik tego portalu.

Nokie Lumia 5xx, 6xx, 7xx to faktycznie bardzo drogie telefony... to przecież taksamo budżetowe gównokomórki, tyle że z mniej popularnym i bardziej ubogim w aplikacje i możliwości systemem.

Konto usunięte
Konto usunięte: A jako developer aplikacji na urządzenia mobline, zapewniam cię, że braki ma android. I to bardzo wielkie braki.

Natomiast ja, jako użytkownik, widzę, że Windows Phone ma braki nawet w stosunku do Windows Mobile.

Konto usunięte
Konto usunięte: Tego w ogóle nie rozumiem. Chodziło mi o to, że jeśli czat działałby po zmianie nagłówka wysyłanego przez klienta, to świadczyłoby tylko o złośliwości bądź zachowaniach lobbingowych Fotka.pl :)

Mi też mniej więcej o to samo chodzi. :)

ziew...

VK4502B
VK4502B
  26 marca 2015
Martin
Martin: czemu tego nie widać

tak własnie myślałem, że piszę z osobą, która nic na ten temat nie wie
nie musisz mieć WP, żeby zobaczyć sklep. Zapraszam, zdziwisz się.

Martin
Martin: Ale co to obchodzi użytkownika końcowego?
bateria krótko trzyma na przykład :)

Martin
Martin: powolne, awaryjne, a telefony krótko trzymają na baterii

n forum fanbojów nie ma takich uwag, masz rację

Martin
Martin: że Windows Phone ma braki nawet w stosunku do Windows Mobile

i tym miłym akcentem zakończyliśmy tę rozmowę

Powtarzasz kolego coś, co wyrywkowo czytasz albo usłyszysz od starszych kolegów. Powielasz stereotypy nie sprawdzając ich wcale. Prosze cię tylko o to, żebyś nie kreował nieprawdziwego wizerunku WP, kiedy nawet nie znasz tego systemu.

Martin
Martin: dodanie dowolnej ilości załączników
Możesz nawet innego mejla wsadzić jako załącznik i nie ma z tym najmniejszego problemu.
Co sobie tylko wymarzysz.

Za WP przemawia nowoczesny wygląd, wysokie usability, intuicyjna obsługa.
A ilość aplikacji w obydwu sklepach jest taka sama i nie gadaj głupotek. W Google Play jest 323632874 programów do rozpakowywania archiwów *.rar, a na WP tylko 50. To wcale nie oznacza, że WP ma mniejszy sklep. :)

Czyli konkluzja jest taka, że na WP ściągasz Office, klienta poczty, aplikację do robienia zdjęć, a na androida głupkowate programy o symulacji dźwięku pierdnięcia. Dwie różne grupy docelowe.
Paattrriicckk
Posty: 37 (po ~129 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 32
Paattrriicckk
  28 marca 2015

a Jest dostępna aplikacja na IOS?

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.