Beholder
Posty: 523 (po ~307 znaków)
Reputacja: -68 | BluzgometrTM: 30
Beholder
  16 grudnia 2015 (pierwszy post)

Co prawda czytelniej jest umieszczać po jednym błędzie na wątek, ale z limitem jednego wątku na dobę jest to mocno upierdliwe, toteż temat zbiorczy.

1) Nie da się obejrzeć dużych zdjęć w całości inaczej niż zoomując (ściskając palcami) fotki i trzymając. Po puszczeniu zdjęcie wraca do wersji powiększonej.
Tak wygląda fota przy przytrzymaniu zooma palcami:

A tak po puszczeniu palców:


2) Nie da się przejrzeć wcześniejszych komentarzy do zdjęcia, aplikacja ładuje tylko najnowsze.

Na wersji desktopowej widać wszystkie.

3) Nowa linia w komentarzach i w wiadomościach prywatnych wyświetlana jest jako litera "n". Zjadany jest backslash. Funkcja stripslashes powinna być odpalana *po* zamianie \n (backslash n) na {br} (oczywiście nawiasy ostre zamiast klamrowych; czy inną wersję, nie wiem czy komentarze na mobilce korzystają z HTML czy też nie).


4) Na tablecie (Android 4.3.3) najnowsza wersja Fotki to 1.0.27, gdzie nie ma dostępu do forum. Na telefonie (Android 2.3.3) najnowsza dostępna wersja, to 1.0.85 i ta już ma dostęp do forum. Dlaczego na nowszym Androidzie nie widać nowej wersji aplikacji? W sklepie Google widać info, jakbym miał najnowszą zainstalowaną. Wszystkie mobilne błędy opisane w tym wątku pochodzą z testów tabletowych, a więc z wersji 1.0.27.

5) Aplikacja mobilna nie linkuje do profilów przy zapisie @Nick przez co jak widzimy taki komentarz albo dostajemy wiadomość prywatną, nie ma żadnej możliwości przejścia do profilu. Ani poprzez kliknięcie (zwykły tekst) ani poprzez ręczne wpisanie nicka w adresie (aplikacja nie daje takiej możliwości).

6) Jeśli w jednej wiadomości prywatnej dostaniemy dwa lub więcej linków, można otworzyć tylko pierwszy z nich. Klikając na kolejne i tak otwiera nam się pierwszy link.

A tu coś niezależnego (dotyczy zarówno aplikacji jak i wersji webowej)
7) Na kamerkach, szczególnie wieczorowo-nocną porą, często wpadają ćwierćinteligenty, którzy zabijają sens korzystania z tej funkcji. Nie da się ani ich zgłosić, ani zablokować (jako widz). Moją sugestią jest ekstremalnie banalny filtr antyfloodowy, który nie przeszkodzi w normalnej konwersacji. Wiadomość powinno móc się wysłać nie wcześniej niż 1..5s od poprzedniej swojej wiadomości. Inaczej można zawalić chata takim floodem:


8) Wpisywanie tekstu w nawiasach ostrych bądź kwadratowych (jak np. próbowałem wpisać BR w punkcie 3) znika z wiadomości. Funkcja htmlspecialchars naprawdę załatwia sprawę i nie musicie wycinać bojąc się o jakieś XSS. Da się ładnie wszystko zamienić na encję nie ingerując w treść wiadomości. A wycinanie kwadratowych to już totalnie dla mnie jest niezrozumiałe.

Byłoby miło, gdyby wątek trafił do programistów, bo w przeszłości często zgłaszane błędy rozbijały się o fasadę Fotka Team, który często nie ma wiedzy technicznej.

"Czasem lepiej się nie odzywać i wydawać sie głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." - Mark Twain

Beholder
Posty: 523 (po ~307 znaków)
Reputacja: -68 | BluzgometrTM: 30
Beholder
  18 grudnia 2015

Hmm, czy brak jakiejkolwiek reakcji należy jakoś odebrać? Dawniej darmowe QA było przez Was doceniane, nawet raz mnie Gwiazdą poczęstowano, co było miłym gestem. Byłoby miło, gdyby padł jakiś komentarz.. "dzięki, sprawdzimy, poprawimy" albo "nie marnuj naszego czasu, i tak nikt tego nie czyta", a tu nawet nie wiadomo czy ktokolwiek to przeczytał.

Może chociaż odpowiedź dlaczego na nowszym Androidzie nie da się zaktualizować aplikacji do wersji działającej na starszym systemie?

"Czasem lepiej się nie odzywać i wydawać sie głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." - Mark Twain

Avatar użytkownika markmark
Posty: 1193 (po ~397 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 57
mark
  18 grudnia 2015

Przeczytałem, dziękuję, sprawdzę i zgłoszę do poprawienia :)

Beholder
Posty: 523 (po ~307 znaków)
Reputacja: -68 | BluzgometrTM: 30
Beholder
  18 grudnia 2015

Bardzo dziękuję za odzew :-)

"Czasem lepiej się nie odzywać i wydawać sie głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." - Mark Twain

Paffeuu
Paffeuu
  18 grudnia 2015
Beholder
Beholder: Hmm, czy brak jakiejkolwiek reakcji należy jakoś odebrać? Dawniej darmowe QA było przez Was doceniane, nawet raz mnie Gwiazdą poczęstowano, co było miłym gestem

No niestety, pamiętam, że też sypnęli mi kilka razy pakietem w "nagrodę".

Oczywiście też coś dodam jeśli to wątek do masowego zgłaszania bugów apki.
Na zdrowy rozsądek, zamiast zaśmiecać tym forum, powinni sami poprosić o pomoc w testowaniu...
Wyszłoby im to lepiej niż aktualna wersja bug trackera :D

Sprzęt: Samsung Galaxy Tab 4 10.1 LTE - Android 5.0.2.
#1. Problem z odświeżaniem w widgecie magnes - główna warstwa.

Opis problemu: Zwyczajnie nie wyświetla nicków osób, które są nam proponowane w bocznym widgecie magnesu.
Nick osoby wyświetlany jest dipiero po zagłosowaniu.



#2. Całkowity brak możliwości zgłoszenia transmisji z poziomu kamerek, brak również możliwości zgłoszenia bądź wyciszenia osób, które znajdują się w pokoju transmitującego.


______________

Jak znajdzie się coś nowego to wrzucę, proponuję przypiąć ten temat jako swoisty bug tracker do apki mobilnej.
Paffeuu
Paffeuu
  18 grudnia 2015
Ostatnio edytowany: 16 kwietnia 1115
#3. Brak możliwości ukrycia widgetu z magnesem i wiadomościami, założę się, że na mniejszych tabletach jest z tym problem. (Orientacja pozioma)

#4. Po wejściu w kamerki nie mamy możliwości sortowania transmisji wg. wieku czy płci.
Nie widać również statystyk kamerek, brak ogólnej liczby transmisji i widzów - przydatny patent.
Beholder
Posty: 523 (po ~307 znaków)
Reputacja: -68 | BluzgometrTM: 30
Beholder
  18 grudnia 2015

No jakiś czas temu zmienił się layout i w pozycji poziomej zawsze mamy boczny panel. Dla mnie to nawet na plus, choć opcja chowania byłaby miłym dodatkiem. To raczej nie bug, a feature request.

A co do zgłaszania, to na www raportując mamy okienko wpisania powodu. Na apce mobilnej jest to skrajna prawa ikona i zdarzyło mi się przypadkiem ją nacisnąć opuszkiem pod kciukiem trzymając tablet w prawej ręce. Raport leci od razu, bez możliwości cofnięcia czy wpisania powodu, także niechcący zaraportowałem normalny profil.

"Czasem lepiej się nie odzywać i wydawać sie głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." - Mark Twain

Paffeuu
Paffeuu
  18 grudnia 2015
#5. Ten sam problem, co w ostatnim punkcie występuje również po wejściu w (NOWI).


Brak możliwości sortowania wg wieku i płci.



Tego właśnie nam trzeba, na kamerkach i w innych miejscach, w których jest to zwyczajnie niezbędne.
Paffeuu
Paffeuu
  18 grudnia 2015
Ostatnio edytowany: za 16 kwietnia 2371
Beholder
Beholder: No jakiś czas temu zmienił się layout i w pozycji poziomej zawsze mamy boczny panel. Dla mnie to nawet na plus, choć opcja chowania byłaby miłym dodatkiem. To raczej nie bug, a feature request.

Tego akurat nie zaliczam do bugów, ale jest to faktycznie miły dodatek.

Mi akurat ten pasek wadzi, po wejściu w kamerki całkowicie psuje widok i nie skupiasz się w 100% na transmisjach do wyboru, bo przeszkadza Ci w tym wysoko kontrastowy pasek z boku ^^.

Powinno automatycznie minimalizować pasek po wejściu w np. kamerki. Mały, nie rzucający się button po prawej stronie (służący do maksymalizacji) oraz możliwość sortowania wg. płci i wieku.

Tego akurat tam trzeba. Ludzie mają skupić się na tym co widzą, inaczej nici z hajsów :D
Paffeuu
Paffeuu
  18 grudnia 2015

Teraz zauważyłem, że wybór płci i wieku znajdziemy w ustawieniach "na sztywno", ale przeciętny zjadacz chleba tego nie znajdzie, więc lepiej dodać ten dodatek nawigacyjny.

Beholder
Posty: 523 (po ~307 znaków)
Reputacja: -68 | BluzgometrTM: 30

"Czasem lepiej się nie odzywać i wydawać sie głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." - Mark Twain

xboxc
xboxc
  26 grudnia 2015

Aplikacja nie laduje starych wiadomosci priv tylko te rozmowy widzi, ktore sa nie tak dawne (pozostale wygladaja jakby byly puste)

Beholder
Posty: 523 (po ~307 znaków)
Reputacja: -68 | BluzgometrTM: 30
Beholder
  4 stycznia 2016

Brak parsowania ikonek na chacie:

"Czasem lepiej się nie odzywać i wydawać sie głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." - Mark Twain

Beholder
Posty: 523 (po ~307 znaków)
Reputacja: -68 | BluzgometrTM: 30
Beholder
  5 stycznia 2016

Na liście tak/nie mam kilka kont z avatarami, które są zablokowane. Co ciekawe, gdy wejdę na taki profil przez www, to dostaję komunikat:

Ale gdy kliknę na taki profil z aplikacji mobilnej, to już widzę szczegóły:


[PS, ktoś z technicznych nadal śledzi ten wątek? :)]

"Czasem lepiej się nie odzywać i wydawać sie głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." - Mark Twain

Beholder
Posty: 523 (po ~307 znaków)
Reputacja: -68 | BluzgometrTM: 30
Beholder
  7 stycznia 2016

W aplikacji mobilnej nie ma możliwości przeczytania podpisu pod zdjęciem. Ostatnio trafiłem nawet na taki komentarz:


Czy to całe zgłaszanie ma sens? W sensie, ktoś tu zagląda, spisuje, wysyła do programistów do naprawy albo poprawienia? Bo mam odczucie, że "gadał dziad do obrazu, a obraz ni razu".

"Czasem lepiej się nie odzywać i wydawać sie głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." - Mark Twain

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.