Poprzednia123Następna
porcjaszczescia
porcjaszczescia
  18 stycznia 2012 (pierwszy post)

Jeśli ktoś poddawał się takiemu zabiegowi, chętnie poczytam :zawik:

FejkiemJestem
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 185
FejkiemJestem
  18 stycznia 2012
AvantQueTuDis
AvantQueTuDis: No ale chyba przy oddawaniu też najpierw sprawdzają czy się nadaje pobierając próbkę?

no ale przeciez nie pobieraja z mostka.
lista wymogow na dawce szpiku jest potworna.
AvantQueTuDis
Reputacja: 15 | BluzgometrTM: 0
AvantQueTuDis
  18 stycznia 2012
FejkiemJestem
FejkiemJestem: no ale przeciez nie pobieraja z mostka. lista wymogow na dawce szpiku jest potworna.

Nie wiem, nie interesowałam się tym szczerze mówiac.
Jutro ide sprawdzic jaka mam grupe krwi :rotfl:
i tak właśnie kończy się świat, nie hukiem, ale skomleniem.
FejkiemJestem
FejkiemJestem
  18 stycznia 2012
AvantQueTuDis
AvantQueTuDis: Nie wiem, nie interesowałam się tym szczerze mówiac. Jutro ide sprawdzic jaka mam grupe krwi

do badania szpiku to nie tylko szpik sprawdzaja.
do tej pory nie wiesz? to popros o probe krwi od razu z ewidencją
FejkiemJestem
FejkiemJestem
  18 stycznia 2012
FejkiemJestem
FejkiemJestem: probe

*badanie grupy
AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  18 stycznia 2012
FejkiemJestem
FejkiemJestem: do badania szpiku to nie tylko szpik sprawdzaja. do tej pory nie wiesz? to popros o probe krwi od razu z ewidencją

wiem po prostu tylko jak wygląda biopsja szpiku i myślałam, że ją robią zawsze jako wstęp do pobierania szpiku właściwego.

nie wiem, serio.
zawsze myślałam, że mam taką jak rodzice,
a okazało sie, że nawet jak mają identyczną to moge mieć inną :ninja:
z ewidencją, tzn? :woot:
prywatnie idę, ma to jakieś znaczenie?
porcjaszczescia
porcjaszczescia
  18 stycznia 2012

Zastanawiam się własnie nad oddaniem szpiku,ale z naszą Polską służbą zdrowia obawiam się czy nie zostanę kaleką po takim zabiegu. Dowiedziałem się że pobieranie jest z miednicy,pod pełną narkozą. "Ponieważ pobranie szpiku kostnego bez znieczulenia byłoby bolesne, konieczna jest pełna narkoza. Ryzyko zagrażających życiu komplikacji zastosowania pełnej narkozy lekarze oceniają na mniej niż 1:50.000. Po pobraniu u dawcy występować mogą związane z raną bóle oraz w sporadycznych przypadkach mdłości, będące efektem pełnej narkozy. Istnieje także niewielkie ryzyko infekcji rany." Jakoś to mnie nie przekonuje :ninja:

NuTiiiiii
Reputacja: -1058 | BluzgometrTM: 50
NuTiiiiii
  18 stycznia 2012
porcjaszczescia:
Czy oddanie szpiku boli ?

Słyszałem i czytałem, że nie.

PS Piona dla takich ludzi.
Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:
FejkiemJestem
FejkiemJestem
  18 stycznia 2012
porcjaszczescia:
"Ponieważ pobranie szpiku kostnego bez znieczulenia byłoby bolesne, konieczna jest pełna narkoza. Ryzyko zagrażających życiu komplikacji zastosowania pełnej narkozy lekarze oceniają na mniej niż 1:50.000. Po pobraniu u dawcy występować mogą związane z raną bóle oraz w sporadycznych przypadkach mdłości, będące efektem pełnej narkozy. Istnieje także niewielkie ryzyko infekcji rany." Jakoś to mnie nie przekonuje :ninja:

ryzyko wynika tylko z zastosowania znieczulenia ogolnego, a nie z samego pobrania. Ale jesli człowiek bałby sie narkozy to nikt nie chciałby byc operowany.

AvantQueTuDis
AvantQueTuDis: wiem po prostu tylko jak wygląda biopsja szpiku i myślałam, że ją robią zawsze jako wstęp do pobierania szpiku właściwego. nie wiem, serio. zawsze myślałam, że mam taką jak rodzice, a okazało sie, że nawet jak mają identyczną to moge mieć inną z ewidencją, tzn? prywatnie idę, ma to jakieś znaczenie?

no zeby Ci wpisali te grupe do rejestru i zebys miała ze soba oficjalne pokwitowanie w formie niesmiertelnika czy cokolwiek, albo w formie plastikowej karty (bo chyba tak to teraz robia) na okolicznosc szybkiego przetoczenia spowodowanego np wypadkiem. w Diagnostycze robia cos takiego.
AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  18 stycznia 2012
FejkiemJestem
FejkiemJestem: no zeby Ci wpisali te grupe do rejestru i zebys miała ze soba oficjalne pokwitowanie w formie niesmiertelnika czy cokolwiek, albo w formie plastikowej karty (bo chyba tak to teraz robia) na okolicznosc szybkiego przetoczenia spowodowanego np wypadkiem. w Diagnostycze robia cos takiego.

no ale jak pojde prywatnie to to zrobią?
FejkiemJestem
FejkiemJestem
  18 stycznia 2012
AvantQueTuDis
AvantQueTuDis: no ale jak pojde prywatnie to to zrobią?

a tego to nie wiem, toz nie znam zakresu ugług wszystkich laboratoriow diagnotycznych :D wiem ze w tym jednym robia, to ogolnopolska siec. najlepiej po prostu sie spytaj, takie cos sie przydaje.
AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  18 stycznia 2012
FejkiemJestem
FejkiemJestem: a tego to nie wiem, toz nie znam zakresu ugług wszystkich laboratoriow diagnotycznych :D wiem ze w tym jednym robia, to ogolnopolska siec. najlepiej po prostu sie spytaj, takie cos sie przydaje.

okej, dzięki Michas :*
youaredaone
youaredaone
  18 stycznia 2012
AvantQueTuDis
AvantQueTuDis: Wydaje mi się, że mostek jest bardziej bolesnym miejscem niż biodro np

a nie pobierają własnie z uda czy biodra?

porcjaszczescia:
Jeśli ktoś poddawał się takiemu zabiegowi, chętnie poczytam

nie wiem, ale zarejestrowałam się na stronie fundacji DKMS, jak znajdą mojego bliźniaka genetycznego któremu będę mogła pomóc to wtedy powiem Ci czy boli czy nie, chociaż z tego co słyszałam, to pobierają z krwi jakoś :woot:
milu
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 7164
milu
  18 stycznia 2012

Mój brat miał białaczkę szpiku kostnego, więc pobierali mu nie jeden raz szpik i z tego co mi mówił to jego akurat bardzo bolało, musieli go trzymać

WiadomoOd1410
WiadomoOd1410: masz przewage w inteligencji cyckach i masie wiec raczej nie widze szans adidasowej w walce
youaredaone
youaredaone
  18 stycznia 2012
porcjaszczescia:
Zastanawiam się własnie nad oddaniem szpiku,

http://www.dkms.pl/choose.html

zarejestruj się, wyślą Ci pocztą pałeczkę którą musisz obślinić i odsyłasz, oni robią badania ( kosz jednego badania i rejestracji ogólnie kosztuje 250 zł, ale robią Ci to za darmo. Jeśli chcesz możesz ich wesprzeć finansowo, ale nie musisz.) i jak znajdzie się twój bliźniak dzwonią do Ciebie.

fajna sprawa :ziober2:
MaarrtiixD
MaarrtiixD
  18 stycznia 2012

jezeli moglabym to oddalabym osobie potrzebujscej szpik...

Poprzednia123Następna
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 14 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.