Poprzednia12345678910Następna
Winterfell
Winterfell
  16 lutego 2012 (pierwszy post)

Witam.

Psychopata. Pierwsze skojarzenie?
Otóż psychopatą nie tak koniecznie jest osoba kojarzona stricte negatywnie, nie musi (choć może) to być brutalny seryjny morderca i dręczyciel, a persona z upośledzeniem empatii- czyli zdolnością wczuwania się w czyjeś położenie. Podobno jest odpowiedzialny za to konkretny obszar mózgu, który nie funkcjonuje prawidłowo. Zatem niby jest to stan chorobowy, choć unika się tego stwierdzenia. Osoba taka może żyć spokojnie w społeczeństwie nie zagrażając mu ani sobie, ani nie wzbudzając podejrzeń, gdyż psychopata w sumie wpasowuje się w obecne normy jednostki społecznej, mam wrażenie, że jest wręcz lansowany. To osoba płytka, zarozumiała, traktująca otoczenie instrumentalnie i umiejąca wykorzystać sprzyjające warunki. Często kłamiąc i potrafiąc to robić. Nie odczuwa lęku co może być kojarzone z odwagą. Takie osoby często sprawiają wrażenie bycia bardzo sympatycznymi i dowcipnymi.

Hm, więc tak sobie myślę, że ciekawe ile takich osób jest obok nas. Hasło psychopata zostało wylansowane przez filmy, media itp, więc jakby ktoś rzucił tekst, że stwierdzono u niego psychopatyczne problemy, to pewnie reakcja otoczenia byłaby średnia. Jak Ty byś zareagował? :D
Pytania pomocnicze : Znasz osobę, wobec której to określenie jest adekwatne? Zaskoczyło Cię to czym jest psychopatia w rzeczywistości? Uważasz, że takie 'objawy' mogą być dobrze wykorzystane? Jak? Zachęcam do luźnych refleksji na ten temat, sądzę, że jest dość ciekawy i nie wszystko napisałam. Chociaż takie tu pustki ostatnimi dniami, że sama nie wiem.

Pozdrawiam. ;-)

P.s. -nie mam tego na studiach, jakby ktoś zarzucał. :D

Winterfell
Winterfell
  16 lutego 2012

Marta, masz mnie za psychopatkę? :wtf:.
Choć w sumie na forum mam nieco inną postawę.

Arek, ja również bym chciała taką osobę poznać lepiej, w sumie fascynują mnie osoby wychodzące poza ogólne normy, odbiegające od nich. Z pewnością nie są nudne. Może stąd ta pozorna atrakcyjność takich osób wspomniana w temacie.

uotr:
Oj znam, kilka takich osób.

:**

Wg Twojego skojarzenia, czy tego co napisałam? Jakie relacje Cię z nimi łączą?

:* :-)
praksyda
praksyda
  16 lutego 2012
Alucard
Alucard: Nie pij tyle, co Ci się w kamczapce piedoli

ja nie mieszam alkoholu z tabletkaimi jak ty!
dobra ja nie bede tu nabijac bez sensu, jak Patrycja sie postarała z tematem
wiec doceniam i ide ;)
asexualna
asexualna
  16 lutego 2012
Winterfell:

Zaburzenie natury psychicznej. Inaczej się to chyba nazywało 'osobowość dyssocjalna' i to lepiej wyjaśnia naturę tego schorzenia. Coś było o braku odczuwania empatii, wyrzutów sumienia, ale to nie znaczy od razu, że taka osoba zostanie seryjnym mordercą.

Winterfell:
Otóż psychopatą nie tak koniecznie jest osoba kojarzona stricte negatywnie, nie musi (choć może) to być brutalny seryjny morderca i dręczyciel, a persona z upośledzeniem empatii- czyli zdolnością wczuwania się w czyjeś położenie. Podobno jest odpowiedzialny za to konkretny obszar mózgu, który nie funkcjonuje prawidłowo. Zatem niby jest to stan chorobowy, choć unika się tego stwierdzenia. Osoba taka może żyć spokojnie w społeczeństwie nie zagrażając mu ani sobie, ani nie wzbudzając podejrzeń, gdyż psychopata w sumie wpasowuje się w obecne normy jednostki społecznej, mam wrażenie, że jest wręcz lansowany. To osoba płytka, zarozumiała, traktująca otoczenie instrumentalnie i umiejąca wykorzystać sprzyjające warunki. Często kłamiąc i potrafiąc to robić. Nie odczuwa lęku co może być kojarzone z odwagą. Takie osoby często sprawiają wrażenie bycia bardzo sympatycznymi i dowcipnymi.

No właśnie :Zabawa: ja to jestem.

Winterfell:
Hm, więc tak sobie myślę, że ciekawe ile takich osób jest obok nas. Hasło psychopata zostało wylansowane przez filmy, media itp, więc jakby ktoś rzucił tekst, że stwierdzono u niego psychopatyczne problemy, to pewnie reakcja otoczenia byłaby średnia. Jak Ty byś zareagował?

Też pewnie bym zdystansowała się w stosunku do tej osoby. Zresztą nie wiem.

Winterfell:
Uważasz, że takie 'objawy' mogą być dobrze wykorzystane? Jak?

Mogą. Zwłaszcza przy zawodach, w których niezbędny jest profesjonalizm i tak zwana 'zimna krew'. Ludzie z tego typu schorzeniem podobno najczęściej odnoszą sukcesy zawodowe i mają duże ambicje, nie będą mieli wyrzutów sumienia docierając do celu po łbach :D
Alucard
Alucard
  16 lutego 2012
Winterfell:
Arek, ja również bym chciała taką osobę poznać lepiej, w sumie fascynują mnie osoby wychodzące poza ogólne normy, odbiegające od nich. Z pewnością nie są nudne. Może stąd ta pozorna atrakcyjność takich osób wspomniana w temacie.

Ja znam dużo osób, top autorzy hyde :-D

praksyda
praksyda: ja nie mieszam alkoholu z tabletkaimi jak ty!

Też Cię kocham :-D
Uotr
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Uotr
  16 lutego 2012
Winterfell:
Wg Twojego skojarzenia, czy tego co napisałam? Jakie relacje Cię z nimi łączą?

Chyba raczej tego co napisałaś ;]
Jeden kolega, sąsiad, ale bardzo rzadko z nim rozmawiam, mój ojciec i kolega z pracy których widzę codziennie :ninja:
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, prawdziwi mężczyźni jedzą pszczoły !
asexualna
asexualna
  16 lutego 2012

Zjadłabym buraczki.

slimaczeq
slimaczeq
  16 lutego 2012
Winterfell:
Psychopata.

twoj tata
slimaczeq
slimaczeq
  16 lutego 2012

rzart:D

marta0859
Reputacja: -676 | BluzgometrTM: 14
marta0859
  16 lutego 2012
Winterfell:
Marta, masz mnie za psychopatkę? :wtf:.

No osoby tak nadmiernie zamknięte w sobie (jakkolwiek to brzmi) kojarzą mi się może nie od razu z psychopatami, w sumie bardziej uważam, że taka postawa może być charakterystyczna dla psychopatów (ale namieszałam w tej wypowiedzi)
Wiadomo, że nie każdy, kogo takie zachowanie cechuje, będzie od razu psychopatą, a Ciebie Patrycjo nie znam pozaforumowo więc nie wiem, co o Tobie sądzić. :mrgreen:
Uotr
Uotr
  16 lutego 2012
marta0859
marta0859:

Cześć psiapsiółko Adidasowej mojej ólóbienicy
asexualna
asexualna
  16 lutego 2012
marta0859
marta0859: No osoby tak nadmiernie zamknięte w sobie (jakkolwiek to brzmi) kojarzą mi się może nie od razu z psychopatami, w sumie bardziej uważam, że taka postawa może być charakterystyczna dla psychopatów (ale namieszałam w tej wypowiedzi) Wiadomo, że nie każdy, kogo takie zachowanie cechuje, będzie od razu psychopatą, a Ciebie Patrycjo nie znam pozaforumowo więc nie wiem, co o Tobie sądzić.

Patriszja milczy, a wewnątrz burza pewnie :zabawa:
Avatar użytkownika ShaitanShaitan
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 15
Shaitan
  16 lutego 2012
Winterfell:

JA :rotfl:
Wyloguj się do życia a twoje wirtualne problemy znikną.
marta0859
Reputacja: -676 | BluzgometrTM: 14
marta0859
  16 lutego 2012
uotr:
Cześć psiapsiółko Adidasowej mojej ólóbienicy

Skończ już z tą adidasową, wątpię, że to jeszcze kogoś bawi
Ja od razu mówię, że nie mam ochoty na żaden trolling

asexualna:
Patriszja milczy, a wewnątrz burza pewnie :zabawa:

cicha woda brzegi rwie Doliorez, nie wiesz?
asexualna
asexualna
  16 lutego 2012
marta0859
marta0859: cicha woda brzegi rwie Doliorez, nie wiesz?

Wiem :zabawa:
Patriszja milczy, a pod posadzką palce ofiar.
Uotr
Uotr
  16 lutego 2012
marta0859
marta0859: Skończ już z tą adidasową, wątpię, że to jeszcze kogoś bawi Ja od razu mówię, że nie mam ochoty na żaden trolling

:and:
Przeca ja żartuja kuźwa, spokojnie :rotfl:
Takie bulwersy łapiecie, że nie mogę :D
Poprzednia12345678910Następna
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 14 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.