Zadziora
Zadziora
  19 grudnia 2010 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Paulinessa
Paulinessa
  22 grudnia 2010
Jasmina
Jasmina: Miałam ją, bardzo dobra :)


Już Ci już się skonczyla? :)
Paulinessa
Paulinessa
  22 grudnia 2010

No nie zauważyłaś, że u mnie w małej drogerii takie cuda są jak ta, jajeczne Joanny, Bingo? :D

Jasmina
Jasmina
  22 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Już Ci już się skonczyla? :)

Tak :mrgreen: Fajnie nawilżała włosy :)
Jasmina
Jasmina
  22 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: No nie zauważyłaś, że u mnie w małej drogerii takie cuda są jak ta, jajeczne Joanny, Bingo? :D

O kurde, super jest mieć dostęp do takiego sklepu :D
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  22 grudnia 2010
Jasmina
Jasmina: Nie do końca :P Boje się o włosy po prostu ;) Przemysle jeszcze ktorą z tych 2 farb mam wybrać :)


Wiesz co, nie chce Cie na siłe przekonywać, dopiszę jeszcze ja mam bardzo cienkie, problematyczne i delikatne max włosy, naprawdę byle co je łamie, niszczy i kruszy, nawet farby z garniera z seri color naturals bardzo je osłabiały, a po wellatonie nic się nie działo. :-) Moim zdaniem byłabyś zadowolona.

Jasmina
Jasmina: O jestem ciekawa efektu :)


Ja też, bo jeszcze siedzi z folią, ale cudów nie oczekuję. Jak wyjdzie jakiś ładny rudy to będe zachwycona...
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  22 grudnia 2010
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Będzie jajco z pasemkami ?


Nie, jajco to kolor farby w trakcie wywoływania a nie kolor uzyskany :P wywoływanie to jest papka zaraz po rozmieszaniu.
Paulinessa
Paulinessa
  22 grudnia 2010
Jasmina
Jasmina: O kurde, super jest mieć dostęp do takiego sklepu :D


No fajne rzeczy można wynaleźć :)
Jasmina
Jasmina
  22 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Wiesz co, nie chce Cie na siłe przekonywać, dopiszę jeszcze ja mam bardzo cienkie, problematyczne i delikatne max włosy, naprawdę byle co je łamie, niszczy i kruszy, nawet farby z garniera z seri color naturals bardzo je osłabiały, a po wellatonie nic się nie działo. :-) Moim zdaniem byłabyś zadowolona.

Wezme te zdanie pod uwagę :) Moze faktycznie sie na nia skusze :) Ale ta krucza czerń Brillance tez mnie kusi :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja też, bo jeszcze siedzi z folią, ale cudów nie oczekuję. Jak wyjdzie jakiś ładny rudy to będe zachwycona...

Oby dobrze wszystko wyszło :)
Paulinessa
Paulinessa
  22 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Wiesz co, nie chce Cie na siłe przekonywać, dopiszę jeszcze ja mam bardzo cienkie, problematyczne i delikatne max włosy, naprawdę byle co je łamie, niszczy i kruszy, nawet farby z garniera z seri color naturals bardzo je osłabiały, a po wellatonie nic się nie działo. :-) Moim zdaniem byłabyś zadowolona.


Fajnie, tam chyba ładny blond jest :D
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  22 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie, jajco to kolor farby w trakcie wywoływania a nie kolor uzyskany :P wywoływanie to jest papka zaraz po rozmieszaniu.

:rotfl:
Pojęcie jajca powinno tak być dodane do wikipedii :)

Konto usunięte
Konto usunięte: JAJCO - to kolor farby w trakcie wywoływania a nie kolor uzyskany.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  22 grudnia 2010
Jasmina
Jasmina: Oby dobrze wszystko wyszło :)


Mówiłam, mamo nałożę Ci ten ciemny blond między folię z jasnymi pasemkami, 'nie ja już nie chce jasnych blondów' 4 razy sie pytałam 'na pewno mam to nałożyć?' :D i tak to jest, czułam to w kościach, że jednak będzie chciała jasne.. Jutro dodam zdjęcia. :-)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  22 grudnia 2010
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Pojęcie jajca powinno tak być dodane do wikipedii :)


Noo tak mi wygodniej, jak np nakładam mamie trzy farby albo cztery, i wszystkie mają kolor biało szary a ta jest żółta jak jajko to mówię: teraz podaj jajco :P i ona od razu wie o co chodzi, to jest szybciej niz 'podaj miskę tą trzecią z prawej' albo 'podaj niebieską miską z czerwonym pędzlem...' :D
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  22 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Fajnie, tam chyba ładny blond jest :D


Są ładne kolory. Ja jak farbowałam sklepowymi to tylko tymi. One są raz że mocne, a dwa nie wysuszają włosów i nie są takie porowate.
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  22 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ta jest żółta jak jajko to mówię: teraz podaj jajco :P

Dobrze, że nie farbujesz z facetem bo co on by podał po takim haśle to nie wiem :rotfl:

My faceci to na balejażach się nie znamy :ziober2:

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

naaats
Posty: 1611 (po ~182 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 0
naaats
  22 grudnia 2010
Jasmina
Jasmina: Biovax L'biotica.

A gdzie ją kupię, ile kosztuje i jak wygląda ? : )

Ludzie mówią, weź się lecz się, sam się weź się, lecz się, kur.wa, co jeden lepszy ekspert.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.