Zadziora
Zadziora
  19 grudnia 2010 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
ChicaBombb
ChicaBombb
  3 stycznia 2011
luk7
luk7: ChicaBombb:wiem, wiem, jest krzywo, no ale mowilam ze musze sie podszkolic w zakldaniu, pierwszy raz mam taką dopinkę:) jak się czujesz z takim "końskim" kucem?

jak kuń:pavarotti: pora poszukac owsa:lol:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  3 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: O Jezuuuuuusie. Ona nie napisała Ci nic złego, a wręcz prawdę, więc bez takich uniesień proszę.


Dziękuje. Coś Cie długo nie było.. :-)

Konto usunięte
Konto usunięte: Co do tych doczepianych włosów, doczepia się je przy skórze, więc skoro ja mam swoje jakieś 50cm to długaśne jakieś musiałabym kupić


Musiałabyś kupić 55 cm, tak wyglądają jak są doczepiona na wysokości połowy głowy:

http://www.fotka.pl/profil/BreakMyFall18/albumy/1,Ja/49581000,?authkey=7739e535004c543049a99ef8465d1b74

Do pasa'prawie' :-)

Jakbyś je doczepiła poniżej to by były jeszcze dłuższe, a jak wyzej czyli prawie na czubku to krótsze. Rozumiesz co mam na mysli?
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  3 stycznia 2011
ChicaBombb
ChicaBombb: wiem, wiem, jest krzywo, no ale mowilam ze musze sie podszkolic w zakldaniu, pierwszy raz mam taką dopinkę:)


BOSKO wyglądasz :zakochany: pięknie, tylko faktycznie musisz popracowac nad doczepianiem, jak dojdziesz do wprawy to zajmie Ci to nawet nie 5 min.
Paulinessa
Paulinessa
  3 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakbyś je doczepiła poniżej to by były jeszcze dłuższe, a jak wyzej czyli prawie na czubku to krótsze. Rozumiesz co mam na mysli?


Tak, tak rozumiem :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Dziękuje. Coś Cie długo nie było.. :-)


Impreza mi się przedłużyła :rotfl:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  3 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak, tak rozumiem :)


A co chcesz kupic? Teraz to jest szał na te włosy, ale bardzo fajne to jest, wygodne i praktyczne, zakladasz kiedy chcesz i nie obciaza to tak wlosow jak doczepienie na stałe. :-)

Konto usunięte
Konto usunięte: Impreza mi się przedłużyła


Aaaa, rozumiem. 'Sylwester w górach, wracam w marcu!' :crylol:
Paulinessa
Paulinessa
  3 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: A co chcesz kupic? Teraz to jest szał na te włosy, ale bardzo fajne to jest, wygodne i praktyczne, zakladasz kiedy chcesz i nie obciaza to tak wlosow jak doczepienie na stałe. :-)


Nie, tak tylko pytam :) jestem zadowolona ze swoich, jutro ide podciąć i może kiedyś tam urosną jak powinny ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Aaaa, rozumiem. 'Sylwester w górach, wracam w marcu!'


Coś w tym stylu :lol2:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  3 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie, tak tylko pytam :) jestem zadowolona ze swoich, jutro ide podciąć i może kiedyś tam urosną jak powinny ;)


No w sumie racja, ja staram sie tez nie doczepiac bo i tak mam oslabione wlosy, a jednak te doczepiane troche waza i ciagna moje w dol.. ;p
anies92
anies92
  3 stycznia 2011
Witam:)
W ten piątek mam bal studniówkowy. Chciałabym zrobić sobie loki. Macie jakieś pomysły jak można ładnie spiąć loczki? Mile widziane zdjęcia:)
Paulinessa
Paulinessa
  3 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Chciałabym zrobić sobie loki. Macie jakieś pomysły jak można ładnie spiąć loczki? Mile widziane zdjęcia:)


Może tak jak po lewej?
anies92
anies92
  3 stycznia 2011

O ta po lewej naprawdę śliczna:) Tylko gdzie takie spinki mają? :)

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  4 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: O ta po lewej naprawdę śliczna:) Tylko gdzie takie spinki mają? :)





A w ogóle to fryzury z loków w tym sezonie nie są modne :-)
lovelaska
lovelaska
  4 stycznia 2011



strasznie podoba mi sie kolor i ogolnie fryzurka;)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  4 stycznia 2011
lovelaska
lovelaska: strasznie podoba mi sie kolor i ogolnie fryzurka;)


Moja koleżanka ma podobną fryzurę i kolor. Tzn ostatnio miała, kiedy jej to robiłam. Wcale nie jest trudno uzyskać taki efekt

dobra farba + strzyżenie ;-)
lovelaska
lovelaska
  4 stycznia 2011

a jaka farba jej robilas?? hmm niby chce miec dlugie wlosy ale podoba mi sie tez taki bob tylko mam okragla buzie to nie wiem czy takie fryzury nie pogrubiaja pozatym ta laska jest opalona to ten kolor jej pasuje a ja blada to juz by tak ladnie nie wygladalo

lovelaska
lovelaska
  4 stycznia 2011

a masz fotke tej kolezanki, albo ma nk zeby mozna bylo ja zobaczyc

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.