Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
QBedeTwymAniolemQ
QBedeTwymAniolemQ
  10 lutego 2011
animka
animka: ja to mam jakieś dziwne włosy bo prostuje prawie codziennie a znajomi mnie się pytają, co robię, że mam takie zdrowe włosy, haha dodam, że nie używam żadnych produktów ochronnych

mam dokładnie tak samo :D . mnie jeszcze pytają jak często chodzę do fryzjera bo w ogóle nie mam zniszczonych .
mmaryjka
mmaryjka
  10 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: tak, ale ona pewnie nie zregenerowała tylko kondycjonowała

wątpię. ich odżywki są cudowne, rekonstrukcje jeszcze bardziej.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  10 lutego 2011
animka
animka: ja to mam jakieś dziwne włosy bo prostuje prawie codziennie a znajomi mnie się pytają, co robię, że mam takie zdrowe włosy, haha dodam, że nie używam żadnych produktów ochronnych

a wiesz, ze ja kiedys tez tak mialam? prostowałam włosy codziennie, jak jeszcze do szkoły chodziłam i w ogole mi sie nie niszczyły :-) zawsze były miękkie i lśniące, nie miałam spalonych końców! ;-)

Konto usunięte
Konto usunięte: wątpię. ich odżywki są cudowne, rekonstrukcje jeszcze bardziej.

na ogół wszystko, co poprawia stan włosów OD RAZU tak, że jest to bardzo widoczne to kondycjonowanie :-) np jak ktoś ma rozdwojone końce, a nałoży specjalny jedwab lub cement końcówki się skleją - włosy wyglądają na zdrowe, a nie są bo po następnym myciu końcówki się spowrotem rozkleją i to jest właśnie złudny efekt zwany kondycjonowaniem :-) ja uwazam, ze nie ma produktow ktore działają 2 w jednym, ale mozliwe, ze to co uzywasz takie jest... :-) regeneruje i kondycjonuje. Ja staram sie rozdzielac te dwie rzeczy, osobno regeneracja i osobno kondycjonowanie.
mmaryjka
mmaryjka
  10 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: łosy wyglądają na zdrowe, a nie są bo po następnym myciu końcówki się spowrotem rozkleją i to jest właśnie złudny efekt zwany kondycjonowaniem

nie. włosy są idealne przez długi czas. kiedyś tam użyłam ze 3 razy i włosy miałam idealne do ostatniego pójścia do 'fryzjera'.
k-pak to k-pak. wątpię aby było coś lepszego w takiej cenie.
lovelaska
lovelaska
  10 lutego 2011

mial ktos rekonstruktor do wlsow tigi albo joico?? musze cos zrobic z moim sianem bo vaxy i te inne np kallos mleczny, placenta nie dzialaja na moje wlosy, zniszcozne matowe szorskie puszacze konce i w ogole... mimo ze nie rpstuje ich w ogole;(( ale kiedys przed pare lat rozjasnialam je joanna wiec poewnie sobie mega tym zniszczylam tzn nie ja rozjasnialam tylko fryzjerka

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  10 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie. włosy są idealne przez długi czas. kiedyś tam użyłam ze 3 razy i włosy miałam idealne do ostatniego pójścia do 'fryzjera'. k-pak to k-pak. wątpię aby było coś lepszego w takiej cenie.

:-) :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: mial ktos rekonstruktor do wlsow tigi albo joico?? musze cos zrobic z moim sianem bo vaxy i te inne np kallos mleczny, placenta nie dzialaja na moje wlosy, zniszcozne matowe szorskie puszacze konce i w ogole... mimo ze nie rpstuje ich w ogole;(( ale kiedys przed pare lat rozjasnialam je joanna wiec poewnie sobie mega tym zniszczylam tzn nie ja rozjasnialam tylko fryzjerka

niestety nie, ale dziewczyny chwala
mmaryjka
mmaryjka
  10 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

tych pozostałych dwóch nie używałam i ogólnie nigdy nie miałam włosów w jakimś masakrycznym stanie, ale kiedyś moja koleżanka po rozjaśnianiu(chyba) miała włosy jak guma do żucia i już po pierwszym użyciu była znacząca różnica, a po całej kuracji problem zniknął. włosy odrosły idealne.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  10 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: po rozjaśnianiu(chyba) miała włosy jak guma do żucia

:and: to jest najgorsze...
mmaryjka
mmaryjka
  10 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: to jest najgorsze

w życiu czegoś takiego nie widziałam. myślałam, że zmyśla albo przesadza, a jak zobaczyłam to byłam w szoku;d dlatego nie rozjaśniam włosów tak drastycznie
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  10 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: w życiu czegoś takiego nie widziałam. myślałam, że zmyśla albo przesadza, a jak zobaczyłam to byłam w szoku;d dlatego nie rozjaśniam włosów tak drastycznie

mi kiedyś też się to wydawało niemożliwe, tak samo jest jak na rozjaśnione włosy zrobi się trwałą, to jest dopiero rzeźnia :and: :szok:
mmaryjka
mmaryjka
  10 lutego 2011

to ktoś jeszcze sobie robi trwałą? myślałam, że to już historia

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  10 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: to ktoś jeszcze sobie robi trwałą? myślałam, że to już historia

:woot: niekiedy mam dzień, że w robocie robie po 6 trwałych i nic innego :and: tak samo koleżanki....
najczęściej stare babki - mohery :nie: ogólnie nienawidzę trwałej, nie lubię wałków nawijać... wolę strzyżenie i koloryzację, nad baleyagem mogłabym stać cały dzien, ale trwała? :szok: NIENAWIDZĘ TEGO
lovelaska
lovelaska
  10 lutego 2011

no ja teraz chce meic znowu jasny blond al enie chce rozjasniac a czy farba osiagna to nie wiem , pewnie zalezy jaki odcien chce, na pewno nie chce bialego blondu ani zlotego tylko posredni jakis ladny jasny :) a ta twoja koelzanak ktorego uzywala dokladnie?

SoDope
SoDope
  10 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ale trwała? NIENAWIDZĘ TEGO

ja własnie myslę nad afro - przyjade do Ciebie :ziober2:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  10 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja własnie myslę nad afro

nie rób tego, będziesz żałować :ninja: trwała bardzo wysusza włosy :nie:

Konto usunięte
Konto usunięte: przyjade do Ciebie


:ninja: nie ma mnie ;D jak co hahaha
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.