Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Jasmina
Jasmina
  25 kwietnia 2011

Moimi ulubieńcami są szampony z Farmony. Przetestowałam już kilka tj brzozowy, ze skrzypem polnym, z miłorząbu japońskiego. Mają dobry skład i są przyjemne w użyciu.
Używaliście je? Jak tak to jakie? Jesteście zadowolone ?

ThatsMyName18
ThatsMyName18
  25 kwietnia 2011
Jasmina
Jasmina: Dziś o 05:20

Chyba spać nie mogłaś? Albo z imprezy wrociłaś? :-)

Jasmina
Jasmina: Używaliście je? Jak tak to jakie? Jesteście zadowolone ?

Ja miałam ten ze skrzypu, moim zdaniem jest podobny do Barwy tylko że Barwa nie ma silikonu :-)
Barbiiiietka
Barbiiiietka
  25 kwietnia 2011

Hej.
moja koleżanka ma pewien problem z koloryzacja włosów , gdyż ma piwne oczy, naturalny kolor włosów ma ciemny brąz. miała róże kolory , ale pofarbowała na Granatową czerń ( palette) i po miesiącu ma plamy brązowe . jaką farbę ma użyć, aby po tak krótkim czasie się nie zmyło, i żeby pasowało do oczu ?.
proszę o szybką odpowiedz.......

Jasmina
Jasmina
  25 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Chyba spać nie mogłaś? Albo z imprezy wrociłaś? :-)

Nie, obudziłam się wcześniej i nie mogłam zasnąć :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja miałam ten ze skrzypu, moim zdaniem jest podobny do Barwy tylko że Barwa nie ma silikonu :-)

Mój nie ma silikonów :woot:
ThatsMyName18
ThatsMyName18
  25 kwietnia 2011
Jasmina
Jasmina: Mój nie ma silikonów

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Equisetum Arvense Extract, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, DMDM Hydantoin, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne, Citric Acid, Parfum, Hexyl Cinnamal.

Taki skład masz? Ja nie pamietam jak moj ale ten sklad mam z wizazu.
Jasmina
Jasmina
  26 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Taki skład masz? Ja nie pamietam jak moj ale ten sklad mam z wizazu.

Nie, inny.
sylwik
sylwik
  26 kwietnia 2011

wyprobowalam dzis metode dodania sody oczyszczonej do szamponu. i zamiast brazowych przeblyskow (farbowana czern) pojawily sie.... fioletowe:wtf:
co z tym nalezy zrobic? :rotfl: chce miec ciemny braz.
dodam ze od paru miesiecy farbuje tylko odrosty, wiec zadnych reakcji dziwnych byc nie powinno, ostatni raz odrosty robilam jakies 3 tyg temu, i nigdy nie uzywalam farb z jakimis fioletowymi czy granatowymi domieszkami, zwykla czern i brazy tylko:woot:

Barbiiiietka
Barbiiiietka
  26 kwietnia 2011

uzyj plukannki

ThatsMyName18
ThatsMyName18
  26 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: . i zamiast brazowych przeblyskow (farbowana czern) pojawily sie.... fioletowe

bo te brązy prawdopodobnie się już wymyły i odsłoniły fioletowe ;-) jak będziesz dalej myła będzie dalej schodzić.
każda farba ma domieszkę jakiegoś innego koloru - brązy mają złoto, czerwienie, miedź itp, czerń ma fiolety, granat, brązy itp, każdy kolor składa się też z innych barw.
Jasmina
Jasmina
  26 kwietnia 2011
Mam pytanie do znawców. Czy to prawda, że granatowa czerń pasuje do osób z jasną karnacją ? I czy jest coś takiego jak fioletowa czerń ? I pytanie do kogo według Was pasuje taki odcień ? Czy do mnie by pasował tak samo jak granatowa czerń ? :woot:
ThatsMyName18
ThatsMyName18
  26 kwietnia 2011
Jasmina
Jasmina: Czy to prawda, że granatowa czerń pasuje do osób z jasną karnacją ?

Oczywiście, że tak :-) To cała Kobieta zima - kobieta zima ma zazwyczaj jasną karnację i ciemne włosy - ciemny brąz do czarnych, ale musi miec typ urody lato lub zime (w sensie natura), jeśli jest wiosną (typ ciepły) lub jesienią (typ ciepły) to granat nie będzie pasował.

Jasmina
Jasmina: I czy jest coś takiego jak fioletowa czerń

Są takie farby, jest nawet czerwona czerń.

Jasmina
Jasmina: I pytanie do kogo według Was pasuje taki odcień ?

tak samo jak wyżej.

Jasmina
Jasmina: Czy do mnie by pasował tak samo jak granatowa czerń ?

Moim zdaniem jesteś jesienią
http://www.zniewalajaca.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=49&Itemid=56
i granat nie jest dla Ciebie. fiolet tez nie.
ThatsMyName18
ThatsMyName18
  26 kwietnia 2011
Jasmina
Jasmina:

http://www.zniewalajaca.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=50&Itemid=57

fiolet i granat bardziej pasuje do kobiety zimy - moze ona miec błękitne oczy i jasną karnację o chłodnym odcieniu (niebieskawy) - tak jak królewna śnieżka i dla niej są fiolety i granaty, Ty jesteś bardziej jesienią, masz ciemniejszą karnację i oczy - granat jest zbyt chłodny, fiolet... no nie wiem, ja bym stawiała na hebanową czerń :-)
Jasmina
Jasmina
  26 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Oczywiście, że tak :-) To cała Kobieta zima - kobieta zima ma zazwyczaj jasną karnację i ciemne włosy - ciemny brąz do czarnych, ale musi miec typ urody lato lub zime (w sensie natura), jeśli jest wiosną (typ ciepły) lub jesienią (typ ciepły) to granat nie będzie pasował.

Ja mam właśnie ciemniejszą karnację, ale nie jakoś bardzo i myślę, że taka czerń pasuje TYLKO do osób z jasną karnacją, to prawda ?

Konto usunięte
Konto usunięte: Są takie farby, jest nawet czerwona czerń.

O nawet nie wiedziałam, ale taki odcień nie podoba mi się :nie:

Konto usunięte
Konto usunięte: Moim zdaniem jesteś jesienią http://www.zniewalajaca.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=49&Itemid=56 i granat nie jest dla Ciebie. fiolet tez nie.

Właśnie jestem zimą, typ południowy, jest kilka rodzajów zim :P
ThatsMyName18
ThatsMyName18
  26 kwietnia 2011

i w ogóle jest taka zasada (w farbowaniu, makijażu, ubiorze), że łączy się typy zimne z zimnymi a ciepłe z ciepłymi, zimne są lato i zima a ciepłe wiosna i jesień, czyli ja będąc latem mogę zafarbowac (makijaż) się na kolor z kolorów zimy, ale nie na kolory z kolorów wiosny lub jesieni- czyli nie na ciepłe odcienie.
a Ty będąc jesienią możesz wybrać coś z kolorów wiosny.
to tak mi się przypomniało;P

Jasmina
Jasmina
  26 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: i w ogóle jest taka zasada (w farbowaniu, makijażu, ubiorze), że łączy się typy zimne z zimnymi a ciepłe z ciepłymi, zimne są lato i zima a ciepłe wiosna i jesień, czyli ja będąc latem mogę zafarbowac (makijaż) się na kolor z kolorów zimy, ale nie na kolory z kolorów wiosny lub jesieni- czyli nie na ciepłe odcienie. a Ty będąc jesienią możesz wybrać coś z kolorów wiosny. to tak mi się przypomniało;P

Ale ja nie jestem jesienią :P Tylko zimą, typ południowy :P
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.