Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Zadziora
Zadziora
  4 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy dekoloryzacja wlosow bardzo niszczy? Chcialam przejsc z brazu w moj naturalny blond i nie jestem pewna ..;/ nie chce miec siana na glowie. Z gory dziekuje za odpowiedzi ;)

Koleżanka pisała, że teraz w salonach mają farby robione ekologicznie i włosy nie są tak zniszczone po dekoloryzacji jak kiedyś :ziober2: Raz się żyje, a włosy odrosną :D
feuliette
feuliette
  4 maja 2011
Babsy
Babsy: cos mi sie kojarzy ze ktos tu mowil, ze jedwab joanny nie ma jedwabiu w skladzie

:szok: hahah jednym słowem to mnie rozbawiłaś :D

Konto usunięte
Konto usunięte: jak wyżej, nie jest to jedwab tylko 'jedwabiste serum' - nazwa jest myląca, ma działać tak jak jedwab ale jest to nieprawda. owszem, wygładza włosy itp, ale nic wiecej bo nie ma zadnych substancji odzywczych - same silikony itp.

a używałaś może go?
TwojUlubionyProfil
TwojUlubionyProfil
  4 maja 2011

No dziękuje dziewczyny :piwo:
Najwyżej będę płakać. ;)

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  4 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy dekoloryzacja wlosow bardzo niszczy? Chcialam przejsc z brazu w moj naturalny blond i nie jestem pewna ..;/ nie chce miec siana na glowie. Z gory dziekuje za odpowiedzi ;)

bardzo. wiekszosc fryzjerow dekoloryzacje robi rozjasniaczem a nie dekoloryzatorem i takie skutki.

Konto usunięte
Konto usunięte: a używałaś może go?

oczywiście, pracuję również na Joannie :-) to serum daje efekt wygładzenia włosów, nabłyszczenia, na pewno chroni końcówki przed filcowaniem, wycieraniem itp, włosy są miękkie, bardziej elastyczne i ładniejsze :-) ale ten 'jedwab' nie regeneruje, jedynie poprawia wygląd włosów.
mmaryjka
mmaryjka
  4 maja 2011

testowała któraś z was już tą farbę? bo wpadłam dzisiaj do rossmana po szampon i dwie dziewczyny przede mną miały te farby i się zastanawiam

Zadziora
Zadziora
  4 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: testowała któraś z was już tą farbę? bo wpadłam dzisiaj do rossmana po szampon i dwie dziewczyny przede mną miały te farby i się zastanawiam

Pierwszy raz ją widzę. Kiedyś kupiłam jakąś Loreal ale nie byłam zadowolona choćby z konsystencji- nie wiem za co się płaci w takich farbach.
mmaryjka
mmaryjka
  4 maja 2011
Zadziora
Zadziora: Kiedyś kupiłam jakąś Loreal ale nie byłam zadowolona choćby z konsystencji- nie wiem za co się płaci w takich farbach.

ja w sumie z l'oreala jestem zadowolona, ale któraś farba jest w niby żelu i faktycznie, konsystencja jest beznadziejna, do dupy.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  4 maja 2011
Zadziora
Zadziora: nie wiem za co się płaci w takich farbach.

Za nazwę - markę.

Dzisiaj w pracy wzięłam do ręki szampon z Matrixa - color smart (cena za 1l opakowanie to ok 100zł), dokładnie przyjrzałam się składowi.

Dziewczyny, uwierzcie mi :zonk: oprócz lanoliny - chociaż nie jestem pewna czy była - nie znalazłam ANI JEDNEGO naturalnego składnika :cenzura: SAMA CHEMIA, detergenty, silikony, rozpuszczalniki, emulgatory i tym podobne.
Na wizazu znalazłam skład odżywki, mówi sam za siebie - cena nie idzie z jakością w parze.
Aqua (Water), Cetyl Alcohol, PEG-180, Stearamidopropyl Dimethylamine, Citric Acid, Amodimethicone, Cetrimonium Chloride, Parfum/Fragrance, Lanolin, Lauryl PEG/PPG-18/18 Methicone, Propylene Glycol, Cetyl Esters, Methylparaben, Hydroxyethylcellulose, Tocopheryl Acetate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Trideceth-12, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool, Chlorhexidine Dihydrochloride, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Citrus Limonium/Lemon Extract, Methyl-2-Octynoate, Hexyl Cinnamal
Jasmina
Jasmina
  4 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: cena za 1l opakowanie to ok 100zł

Tyle dać za szampon, z takim składem to nie ma sensu :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: Na wizazu znalazłam skład odżywki, mówi sam za siebie - cena nie idzie z jakością w parze.

Nie za ciekawy ten skład.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  4 maja 2011

O mam jakiś skład, ale ten co dzisiaj oglądałam był trochę inny

Skład: Aqua Water, Sodium Laureth Sulfate, Citric Acid, Disodium Cocoamphodiacetate, Ammonium Hydroxide, Hydrogenated Castor Oil, Parfum/Fragrance, Salicylic Acid, Benzoic Acid, Tartaric Acid, Tocopheryl Acetate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Methyl-2-Octynoate, Hexyl Cinnamal.

To w sklepach są lepsze szampony, choćby Ziaja aloesowa, o cenie nie wspomnę, po szamponie za 100 zł spodziewam się ekstraktów, ceramidów, śluzów, mucyn, hydroksykwasów, flawonoidów, placenty, lanoliny i witamin - wysoko w składzie i Bóg wie czego jeszcze.
Ale nie czegoś takiego, dla mnie ten szampon to żenada i nie wiem czym szczycą się salony współpracujące z Matrixem. Nie wspomnę o tym, że zapach jest bardzo wysoko.
Żal.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  4 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: dekoloryzacja to wcale nie jest rozjasnianie.

owszem jest ;-) i nie wprowadzaj w błąd.

rozjaśnianie i dekoloryzacja mają zazwyczaj ten sam proces - utleniają barwnik i rozjaśniają pigmenty naturalne i sztuczne.
i dekoloryzację zalicza się w książkach do działu rozjaśnianie włosów.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  4 maja 2011
Jasmina
Jasmina: Tyle dać za szampon, z takim składem to nie ma sensu

Złość mnie bierze na takie rzeczy.

Jasmina
Jasmina: Nie za ciekawy ten skład.

I to odżywka :woot: a szampon jeszcze gorszy.
Jasmina
Jasmina
  4 maja 2011

@BreakMyFall18:
W ogóle seria Matrix nie zachwyca składami :nie:

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  4 maja 2011
Jasmina
Jasmina: @BreakMyFall18: W ogóle seria Matrix nie zachwyca składami

Matrix to w sumie nie jest seria, Matrix to jest tak jakby 'podmarka' Loreala, serie są do koloru, do włosów zniszczonych itp
ja pytam za co tyle kasy oni biora.

A jak juz widze salony z napisem: Pracujemy na kosmetykach Matrix Loreal to smiac mi sie chce hahahaha
mmaryjka
mmaryjka
  4 maja 2011

aaaaaaa, w rossmanie jest promocja na szampony biosilk i johna friedy. jakby kto chciał.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.