Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
naaats
Posty: 1611 (po ~182 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 0
naaats
  27 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: o ile zejdzie, powodzenia

Oby jak najwolniej schodził :D A jak nie zejdzie i będą ciemniejsze niż naturalne to też lepiej :D

Ludzie mówią, weź się lecz się, sam się weź się, lecz się, kur.wa, co jeden lepszy ekspert.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  27 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale Ty tego masz :D


Babsy
Babsy: szalona;) kiedy Ty to wszystko zuzyjesz;P

Nie wiem właśnie, dużo rzeczy używam bardzo rzadko, np maski Bingo.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  27 maja 2011
naaats
naaats: Oby jak najwolniej schodził :D A jak nie zejdzie i będą ciemniejsze niż naturalne to też lepiej :D

ale bedziesz musiała farbowac, farbować a kolor będzie ciemniał i ciemniał aż w koncu beda prawie czarne czyli tak jak ze mna bylo.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  27 maja 2011

Dzisiaj zrobiłam sobie mieszankę:
Maseczka BioVax do włosów wypadających + NaturVital (mniej, gdzieś 1/3 całości), ale efekty przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Całość super nawilża włosy, są jeszcze bardziej miękkie niż po samym BioVaxie czy tym NaturVital :) super.
Aha, i dzisiaj 4 ampułkę wtarłam we włosy ale tym razem zaraz po myciu i muszę stwierdzić, że tak jest lepiej. Bo całość specyfiku jest faktycznie wcierana wtedy w skórę a włosy tak nie wchłaniają tego jak wtedy, kiedy są suche :) teraz tylko tak bede robic :P

KaroIa
KaroIa
  27 maja 2011

Używa ktoś produktów z SYOSS'a? Chodzi mi głównie o wygładzanie/prostowanie włosów. :)

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  27 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Używa ktoś produktów z SYOSS'a? Chodzi mi głównie o wygładzanie/prostowanie włosów. :)

Nie polecam całej gamy produktów Syoss :)
ImaDrug
ImaDrug
  27 maja 2011

@BreakMyFall18:
na Twoich zdjęciach widzę bardzo dużo moich produktów,to chyba dobrze bo jak Ty,jako fryzjerka tego używasz to chyba jest to dobre:) a mam pytanie odnośnie Garniera żółtego : Jaką masz opinię o szamponie i odżywce?

Martittaaaaa
Martittaaaaa
  27 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

Wow. Ale masz arsenał :mrgreen: Ja może mam jedną dwudziestą tego co Ty :rotfl:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  27 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: na Twoich zdjęciach widzę bardzo dużo moich produktów,to chyba dobrze bo jak Ty,jako fryzjerka tego używasz to chyba jest to dobre:) a mam pytanie odnośnie Garniera żółtego : Jaką masz opinię o szamponie i odżywce?

Trochę mam :) po części zboczenie zawodowe a po części obsesja na punkcie włosów, w sumie obie rzeczy wiążą się z moim zawodem :D

Odżywka - super, fajny i przyjemny skład, składniki obecane z nazwy są zawarte w składzie :) ja ją używam jako typową minutówkę jak myję rano włosy, super są włosy po niej takie śliskie i miękkie jak wyschną już :)
a szampon - nie kupuj ja mój dałam narzeczonemu :P w sumie kupiłam bo był w zestawie z odżywką a 1 zł drożej niż sama odżywka, a i tak bym musiała kupić, za wysoko ma barwniki a za nisko ekstrakty itp :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Wow. Ale masz arsenał Ja może mam jedną dwudziestą tego co Ty

narazie planuję nic nie kupować oprócz dwóch oleji (avocado i lniany), w sumie pewnie i tak cos kupie... jestem troche na siebie zła bo lekkomyślnie wydaje pieniądze, mam do tego strasznie lekką rękę :and:
ImaDrug
ImaDrug
  27 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a szampon - nie kupuj

mam obie rzeczy tylko pytałam o opinię bo jak dla Mnie rewelacja :) jak na odżywkę jest swietna a szampon jak szampon taki sobie normalny:)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  27 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: mam obie rzeczy tylko pytałam o opinię bo jak dla Mnie rewelacja :) jak na odżywkę jest swietna a szampon jak szampon taki sobie normalny:)

Wiesz, zależy co kto oczekuje od szamponu :) pewnie myje dobrze, na pewno świetnie się pieni itp, ale ja zwracam uwagę na parę innych rzeczy bo te włosy mi kurcze wypadają.
A odżywka masz racje, świetna jest :) uwielbiam, kupiłam raz chyba 3 mies temu i juz mam 3 opakowanie.
Martittaaaaa
Martittaaaaa
  27 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: narazie planuję nic nie kupować oprócz dwóch oleji (avocado i lniany), w sumie pewnie i tak cos kupie... jestem troche na siebie zła bo lekkomyślnie wydaje pieniądze, mam do tego strasznie lekką rękę

Ja staram się aż tak nie szaleć, większości i tak nie zużyję więc strata kasy ;) Ty jesteś fryzjerką więc nie dziwi mnie, że tyle tego masz :) W sumie to dobrze bo zawsze wiesz co się nadaje a czego lepiej nie kupować :ziober2:
marta0859
marta0859
  27 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: BreakMyFall18

Myślałam, że tylko ja tyle tego wszystkiego mam, ale widzę nie jestem sama. :rotfl:
Mam podobną kolekcję do Twojej albo jeszcze większą. :D I dużo rzeczy mam identycznych, a i tak połowy nie używam.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  27 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja staram się aż tak nie szaleć, większości i tak nie zużyję więc strata kasy ;) Ty jesteś fryzjerką więc nie dziwi mnie, że tyle tego masz :) W sumie to dobrze bo zawsze wiesz co się nadaje a czego lepiej nie kupować

Ja teraz właśnie sobie mogę poszaleć bo jeszcze mieszkamy u moich rodziców, nie martwie sie o opłaty jako tako i całe wypłaty rozwalam, jak dostałam pierwszą wypłatę 4 cyfrową to poszła w tydzien :rotfl: teraz mi starcza na 2 tyg :and: :lol:
W szafie mam taki sam przepych, ja sie martwie, ze staje sie zakupoholiczką. To nie jest juz teraz smieszne, nie umiem sobie odmówić.
Potem to nie wiem jak bedzie, bedzie to trzeba ukrócić.

Konto usunięte
Konto usunięte: Myślałam, że tylko ja tyle tego wszystkiego mam, ale widzę nie jestem sama. Mam podobną kolekcję do Twojej albo jeszcze większą. :D I dużo rzeczy mam identycznych, a i tak połowy nie używam.

Pokaż :napalony:
marta0859
marta0859
  27 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Pokaż

Ok, tylko porobię zdjęcia bo mam w różnych miejscach, w szafce się nie mieści :D
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.