Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  11 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: spox, mialam dac znac jak bedzie to daje

chyba wole poswiecic 3 stowki i kupic u nas w pl ten calkiem duzy, bo buteleczki po 100 ml to ile to jest, b malo..
TheWitch
TheWitch
  11 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: chyba wole poswiecic 3 stowki i kupic u nas w pl ten calkiem duzy, bo buteleczki po 100 ml to ile to jest, b malo

sa tez zestawy po 300 ml itd i tez jakos po 13 - 14scie funtow sztuka.
TheWitch
TheWitch
  11 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: weź, Aga! Angieslki trza umieć trochę żeby tam kupić

klikasz add to basket i poznijej klikasz checkout i dalej normalnie, dane karty wpisujesz i gdzie wyslac :woot:
:P

massacre
massacre: faktycznie fajnie zlapaly

a nie mowilam :P

massacre
massacre: oprocz odrostow o ktore najbardziej mi chodzilo

no z odrostami podobno jest najgorzej, bo byly tylko raz farbowane czy cos w ten desen, slabiej przyjmuja przez to kolor chyba :woot:

massacre
massacre: teraz wygladam jakby mi pies naszczal na odrosty

:rotfl:

massacre
massacre: jednak bede musiala je jeszcze raz farba potraktowac - wtedy szampon bedzie cacy :D a odzywke z Provoke tez masZ?

odzywki nie mam :nie:
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  11 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: sa tez zestawy po 300 ml itd i tez jakos po 13 - 14scie funtow sztuka.

hmm, musze sie zastanowic, w sumie nie mam zniszczonych wlosow :woot:
TheWitch
TheWitch
  11 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: hmm, musze sie zastanowic, w sumie nie mam zniszczonych wlosow

Jak cos to po prostu zapisz sobie w zakladkach ta strone, jak ci sie zniszcza badz bedziesz potrzebowac to zawsze cie wyjdzie taniej niz w sklepie.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  11 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no z odrostami podobno jest najgorzej, bo byly tylko raz farbowane czy cos w ten desen, slabiej przyjmuja przez to kolor chyba


no exactly, zwlaszcza ze jestem brunetka. dlatego farba jednak bedzie konieczna. biedne me wloski :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: odzywki nie mam


no wlasnie sie zastanawiam, bo wczoraj bez odzywki mylam (a zawsze odzywke uzywam)
balam sie, ze mi zwykla odzywka zmyje fiolet :rotfl:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

TheWitch
TheWitch
  11 sierpnia 2011
massacre
massacre: no wlasnie sie zastanawiam, bo wczoraj bez odzywki mylam (a zawsze odzywke uzywam) balam sie, ze mi zwykla odzywka zmyje fiolet

:rotfl:
ja daje moje odzywki i nie zmywaja, a ostatnio nawet maske z 2 godziny trzymalam :D

massacre
massacre: no exactly, zwlaszcza ze jestem brunetka. dlatego farba jednak bedzie konieczna. biedne me wloski

ja mam naturalny dosyc jasny kolor tzn taki rudawy blond - ale mam kozacko grube i geste wlosy i tez mi wychodza odrosty zawsze mniej srebrne niz reszta po tym szamponie :/
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  11 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak cos to po prostu zapisz sobie w zakladkach ta strone, jak ci sie zniszcza badz bedziesz potrzebowac to zawsze cie wyjdzie taniej niz w sklepie.

w sumie racja ;d a chyba sie 'szarpne' i zamowie.
TheWitch
TheWitch
  11 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: w sumie racja ;d a chyba sie 'szarpne' i zamowie.

no jak uwazasz :mrgreen:
mnie kusi seria wlasnie co likwiduje zolty odcien z wlosow, szampon + odzywka jest teraz w zestawie (obydwa 300 ml) za 16.90 czy cos w ten desen :woot:
http://www.feelunique.com/p/Joico-Color-Endure-Violet-Discover-Gift-Pack
no ale nie wiem, chociaz juz od dluzszego czasu mnie kusi :P
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  11 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

pewnie z fioletem :-) jest, te rzeczy naprawde dzialaja ale to do pierwszego mycia, wiadomo.
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  11 sierpnia 2011

od 1410 :D

TheWitch
TheWitch
  11 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: pewnie z fioletem :-) jest, te rzeczy naprawde dzialaja ale to do pierwszego mycia, wiadomo.

no wlasnie to chyba go zamowie...
zreszta, walic to, zamawiam teraz.
TheWitch
TheWitch
  11 sierpnia 2011

zamowiony.

Paulinessa
Paulinessa
  11 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: klikasz add to basket i poznijej klikasz checkout i dalej normalnie, dane karty wpisujesz i gdzie wyslac :P


ej no zartowalam przeciez :smutny:
TheWitch
TheWitch
  11 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ej no zartowalam przeciez

nie zajarzylam, szejm on mi :and:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.