Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
feuliette
feuliette
  17 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nic dziwnego, zapach jest przed substancjami odżywczymi, zupelnie, jakbys sobie kupiła kiełbasę w 60% składającą się z tłuszczu a nie z mięsa.

i tak uwielbiam tą maskę bo włosy są miękkie i ładnie się układają.
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  18 sierpnia 2011
Macie jakieś nowości do włosów?
Bo kupiłabym sobie coś nowego:>
POCALUJ
Posty: 150 (po ~160 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
POCALUJ
  18 sierpnia 2011

John frieda orginal serum

uzywał ktos?
dostałam to od kolezanki.
Co robi z włosami? regeneruje?

iFeelSooLost
iFeelSooLost
  18 sierpnia 2011
POCALUJ
POCALUJ: uzywał ktos? dostałam to od kolezanki. Co robi z włosami? regeneruje?

ostatnio miala w rece, w skladzie same silikony nic poza tym
POCALUJ
Posty: 150 (po ~160 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
POCALUJ
  18 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ostatnio miala w rece, w skladzie same silikony nic poza tym

eh no to lipa ;/
mialam nadzieje, ze chociaz to mi pomoze ;p
jednak jestem zmuszona sciac wlosy ;/
xOczyPelneLezx
xOczyPelneLezx
  18 sierpnia 2011
http://archiwumallegro.pl/kern_maska_z_proteinami_mlecznymi_1_l-1484933588.html

Używał ktoś?
Warto kupić?
agoosiaaa
agoosiaaa
  18 sierpnia 2011
POCALUJ
POCALUJ: uzywał ktos? dostałam to od kolezanki. Co robi z włosami? regeneruje?

uzywalam kiedys, pozniej zmienilam na pomaranczowe.
serum jak serum, chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi, nawilzyc nie nawilzy, zregenerowac tez nie zregeneruje.
feuliette
feuliette
  18 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Używał ktoś?

nie,ale jak mleczną to polecam tą
sylwik
sylwik
  18 sierpnia 2011

Konto usunięte
Konto usunięte: Składniki produktu: aqua, propylene glycol, laureth-10, laureth-2, peg-2 cocoamine, oleyl alcohol, ceteareth-50, peg-200 hydrogenated glyceryl palmate, peg-7 glyceryl cocoate, sodium laureth sulfate, silicone quaternium-22, creatine, polyquaternium-67, parfum, dmdm hydantoin, basic red 51, basic yellow 87, hydroxycitronellal, benzyl salicylate, citronellol, alpha-isomethyl ionone, geraniol, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, linalool. Cechy: * My Color Reflex jest preparatem w żelu natychmiastowo zwiększającym intensywność koloru * Zapewnia wspaniałe, mieniące się kolorowe refleksy na włosach naturalnych i farbowanych * Przedłuża trwałość koloru włosów farbowanych oraz podkreśla go * Wzmacnia i odżywia wewnętrzną keratynową strukturę włosów, przez co włosy są błyszczące i jedwabiste * Produkt sprawia, że włosy są zdrowsze, bogatsze w niezwykłe, wibrujące kolorowe refleksy * Pigmenty przywierają do włosów podczas aplikacji, częściowo przenikając pod łuski włosów * Żel koloryzujący jest łatwy i szybki w użyciu, a także od razu gotowy do aplikacji * Preparat daje możliwość mieszania z farbami i żelami oraz innymi kolorami My Color Reflex * Kolor zmywa się stopniowo w jednolity sposób w przeciągu 6-8 myć włosów * Żel nie jest skuteczny w przypadku rozjaśniania włosów ani drastycznej zmiany koloru * Nie zawiera amoniaku i nadtlenku wodoru (składnik utleniający) * Nie plami skóry głowyMy Color Reflex Artègo to: * Zmiana refleksu włosów naturalnych lub farbowanych * Tonowanie koloru pasemek, balejażu * Przedłużenie intensywności i trwałości farby * Nadanie refleksowi intensywności po wymieszaniu z farbą * Szybkie korygowanie niepożądanych refleksów * Pokrycie pierwszych siwych włosów, bez konieczności farbowania

zaciekawily mnie.
jak sadzicie, sprawdza sie?
cena wysoka, 70zl:and:
jakby mniej, kupilabym na probe.
pijana
pijana
  18 sierpnia 2011
Wiem, że była o tym niedawno mowa, ale nie chce mi się cofać - szukam mgiełki na włosy, takiej na słońce, najlepiej nie za drogiej, bo mi szkoda hajsu.
POCALUJ
Posty: 150 (po ~160 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
POCALUJ
  19 sierpnia 2011
Jaka farba moge uzyskac taki odcien ?
Moj kolor wyjsciowy to bardzo jasny prawie platynowy blond, teraz niestety wpadajacy w zólc.
agoosiaaa
agoosiaaa
  19 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Wiem, że była o tym niedawno mowa, ale nie chce mi się cofać - szukam mgiełki na włosy, takiej na słońce, najlepiej nie za drogiej, bo mi szkoda hajsu.

z elvive loreala taka czerwona.
pijana
pijana
  19 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: z elvive loreala taka czerwona.

Widzę, że chroni kolor, ale nie wiem czy przed promieniami słonecznymi... Chociaż chyba sobie odpuszczę w ogóle kupno mgiełki, bo chciałam tylko na wakacje (10 dni), nie opłaca mi się, walę to :swir:
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  19 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: zaciekawily mnie. jak sadzicie, sprawdza sie?

sprawdza, pracuje na tym ;-) dobry produkt
kissangelkiss
kissangelkiss
  20 sierpnia 2011


jaką farbą uzyskam taki kolor na włosach? :)
prosze o konkretną firme i numer :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.