Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  9 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie wiem bo widziałam w gazetce i było napisane 2 w cenie 1. a opisane było dziwnie. jutro zobaczę. zwykłe

z gory dzieki ;)

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  10 października 2011

Kiedyś ktoś tu pytał o olejek Amla.
Stosuję od ponad miesiąca Amlę Gold (podobno ma lepszy skład od 'zwykłej' Amli) i jestem bardzo zadowolona :)
Włosy są mięciutkie, bardziej błyszczące i nawilżone. Olejek fajnie się rozprowadza, ma taką rzadką konsystencję.
Zdecydowanie polecam :)

A.

Paulinessa
Paulinessa
  10 października 2011
Elph06
Elph06: Kiedyś ktoś tu pytał o olejek Amla.


Mineral Oil jest pewnie pierwszym, bazowym składnikiem?
mmaryjka
mmaryjka
  10 października 2011
Prinz
Prinz: z gory dzieki

nie byłam! ale w gazetce teraz przeczytałam i jak wół jest napisane dwa opakowania w cenie 1. jedno jest 18, a drugie 12+6
Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  10 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Mineral Oil jest pewnie pierwszym, bazowym składnikiem?

Tak, wiem, że niektórzy go unikają, ale mi nie przeszkadza. Właściwie dlaczego jest uważany raczej za zły składnik?

A.

Paulinessa
Paulinessa
  10 października 2011
Elph06
Elph06: Tak, wiem, że niektórzy go unikają, ale mi nie przeszkadza. Właściwie dlaczego jest uważany raczej za zły składnik?


Nie mówię, że jest zły :)
Po prostu nie ma regenerujących i nawilżających właściwości, jedynie natłuszczające, wygładzające. Może bardzo obciążyć niektórym włosy.
Osobiście jeśli chodzi o specyfikę działania parafiny to właśnie wolejach unikam, bo na dłuższą metę nic nie zdziała :tak: Oczywiście masz dodatkowe oleje w Almie Gold, bardzo fajne, tylko po prostu w mniejszych ilościach.
Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  10 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie mówię, że jest zły :) Po prostu nie ma regenerujących i nawilżających właściwości, jedynie natłuszczające, wygładzające. Może bardzo obciążyć niektórym włosy. Osobiście jeśli chodzi o specyfikę działania parafiny to właśnie wolejach unikam, bo na dłuższą metę nic nie zdziała Oczywiście masz dodatkowe oleje w Almie Gold, bardzo fajne, tylko po prostu w mniejszych ilościach.

Aha :) Bo właśnie jak sobie czasem coś 'podczytuję' to widzę, że wiele dziewczyn właśnie nie lubi olejów z tym składnikiem, a nie wiedziałam, czemu. Dzięki za informacje :)

A.

DziusiaKiciusia
DziusiaKiciusia
  11 października 2011
feuliette
feuliette
  11 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

:ninja:
gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  12 października 2011

Ostatnio zaczęłam używać pianki do włosów ciekawi mnie czy
ma jakiś negatywny wpływ na włosy? (niszczy, wysusza)

Od dłuższego czasu używam tego szamponu (Gliss Kur Cashmere)


włosy są po nim miękkie, błyszczące. Boję się tylko, że przyzwyczaję je do tego szamponu. Więc polećcie mi jakiś dobry dający podobny efekt ?

+ zużyłam już dwa opakowanie czarnej odżywki gliss kur w spray'u. Jest któraś lepsza z tej serii? Lub coś innego w sprayu?

Paulinessa
Paulinessa
  12 października 2011
gagulina
gagulina: + zużyłam już dwa opakowanie czarnej odżywki gliss kur w spray'u. Jest któraś lepsza z tej serii? Lub coś innego w sprayu?


W sprayu to właśnie ta z serii co masz szampon pokazany na obrazku. :tak:
http://www.opinie.egospodarka.pl/zdjecia/Pielegnacja-wlosow/Shea-Cashmere-Magiczne-Serum-Spray-67361-big.jpg

gagulina
gagulina: Ostatnio zaczęłam używać pianki do włosów ciekawi mnie czy ma jakiś negatywny wpływ na włosy? (niszczy, wysusza)


Zależy co ma w sobie ta pianka :) Niektóre mogą wysuszyć, inne mają neutralny wpływ na włosy.

gagulina
gagulina: włosy są po nim miękkie, błyszczące. Boję się tylko, że przyzwyczaję je do tego szamponu. Więc polećcie mi jakiś dobry dający podobny efekt ?


Tu nie chodzi o przyzwyczajenie konkretnie do danego szamponu, a do szamponu z silikonem, dzięki któremu masz takie włosy po jego użyciu. Powinnaś np. co drugie mycie myć szamponu bezsilikonu. Fajne włosy są po Alterze z Rossmanna :tak:
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  12 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Powinnaś np. co drugie mycie myć szamponu bezsilikonu.

Nie zgodze sie. Moja szwagierka ma tak suche wlosy (chyba 30 razy miala nakladana czarna farbe z palette, to sobie wyobraz). I ona uzywala zawsze elseve (silikony ze az milo), kupilam jej stapiza i biovaxa, dalam barwe ziołową zeby myla tylko przed maska, to zadzwonila z pretensja ze co ja jej za szampon daje ze MA PO NIM TAK SUCHE WLOSY ZE NAWET MASKA NIE POMAGA. I nie da sobie powiedziec ze to nie szampon przesuszyl tylko taka ma kondycje wlosow w naturze, bez silikonow ktore to hmm.. fałszują. ;-) wiec juz powiedzialam lepiej niech myje z silikonami bo czasem serio nie da sie bez. a silikony nie maja szkodliwego wplywu na wlosy wiec nie rozumiem po kiego myc co drugi raz bez silikonu skoro komus to nie przeszkadza?
Paulinessa
Paulinessa
  13 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:


Chyba nie rozumiesz o czym mówię. Chodzi mi o to, żeby właśnie nie popłakać się na widok swoich włosów, gdy po dłuuugim używaniu silikonów nagle przyjdzie ich nie użyć i sprawa wyjdzie na jaw. Ja nikomu nie zabraniam nic używać, zresztą w przypadku Twojej szwagierki to nic widocznie nie pomoże, a zostają silikony. Ale widzisz? Chyba sobie nie zdaje sprawy z tego, że to nie maska czy szampon są kijowe a jej włosy.
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  14 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Chodzi mi o to, żeby właśnie nie popłakać się na widok swoich włosów, gdy po dłuuugim używaniu silikonów nagle przyjdzie ich nie użyć i sprawa wyjdzie na jaw.

Jeżeli dobrze się dba o włosy i nie są w krytycznym stanie to nikt nie będzie płakać. Gagulina przecież nie ma koszmarnych włosów :-) ekstremalnie suchych i zniszczonych.

Konto usunięte
Konto usunięte: a nikomu nie zabraniam nic używać, zresztą w przypadku Twojej szwagierki to nic widocznie nie pomoże, a zostają silikony. Ale widzisz? Chyba sobie nie zdaje sprawy z tego, że to nie maska czy szampon są kijowe a jej włosy.

No właśnie, i nie wiem jak jej to wytłumaczyć. :-)
sylwik
sylwik
  14 października 2011

to jak to w koncu jest - jesli wlosy sa tragiczne po szamponie bez silikonow = sa bardzo zniszczone i przesuszone?
wydaje mi sie, ze jak probowalam z szamponami bezsilikonowymi, mialam wlosy w niezlej koncycji, ale i tak ich wyjatkowo nie polubily.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.