Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
mmaryjka
mmaryjka
  11 listopada 2011
Prinz
Prinz: teraz wyszly lepsze, PRO.

a one przypadkiem nie są takie same jeśli chodzi o skład?
mmaryjka
mmaryjka
  11 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Która farba w piance jest najlepsza ?

schwarzkopf w ogóle nie ma zapachu. l'oreal trochę bardziej, ale to tak jak casting.
jas20
jas20
  11 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: schwarzkopf w ogóle nie ma zapachu. l'oreal trochę bardziej, ale to tak jak casting.

A która z tych dwóch jest bardziej trwała ?
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  11 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a one przypadkiem nie są takie same jeśli chodzi o skład?

w tych nowych jest arginina.

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

Fieska
Fieska
  11 listopada 2011

Kto mi może powiedzieć coś konkretnego o składzie tej odżywki?

Konto usunięte
Konto usunięte: Aqua / water, ceterayl alcohol, behentrimonium chloride, amodimethicone, cetyl esters, parfum / fragrance, methylparaben, lauryl peg / ppg-18 / 18 methicone, mangifera indica / mango seed oil, propylene glycol, trideceth-6, limonene, citric acid, chlorhexidine dihydrochloride, poloxamer 407, dodecene, paullinia cupana / paullinia cupana seed extract, cetrimonium chloride, hexyl cinnamal, 2-oleamido-1,3-octadecanediol, coumarin, bambusa vulgaris extract, sorbitol
kissangelkiss
kissangelkiss
  11 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jas20

ja gdzies słyszałam ze na poczatku stosowania tego toniku z graniera włosy zaczynaja mocniej wypadac i dopiero po miesiącu czy dwoch przestaja i rosna szybciej. Zauwazyłas takie cos? Po jakim czasie zaczeły ci 'przyspieszac' wlosy? ;) zastanawiam sie nad zakupem tego... aa i czy mozna łączyc to z innymi maskami i odżywkami/ olejami? :) z gory dzieki za odp ;*
jas20
jas20
  11 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja gdzies słyszałam ze na poczatku stosowania tego toniku z graniera włosy zaczynaja mocniej wypadac i dopiero po miesiącu czy dwoch przestaja i rosna szybciej. Zauwazyłas takie cos?

Włosy faktycznie mogą zacząć mocniej wypadać, ale to nic groźnego, wypadną te, które w najbliższym czasie miałyby wyjść, trzeba to przeczekać i obserwować. :)

Konto usunięte
Konto usunięte: i dopiero po miesiącu czy dwoch przestaja i rosna szybciej.

U mnie nie nasiliło się wypadanie, nie u każdego tak jest, a szybszy porost zaobserwowałam po 3 tyg, czy jakoś podobnie :)

Konto usunięte
Konto usunięte: zastanawiam sie nad zakupem tego... aa i czy mozna łączyc to z innymi maskami i odżywkami/ olejami? :)

Pewnie, że można. Ten tonik aplikujesz w skórę głowy, nie na włosy. Najlepiej raz dziennie- codziennie. Może i u Ciebie będą takie efekty jak u mnie :)
kissangelkiss
kissangelkiss
  11 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Pewnie, że można. Ten tonik aplikujesz w skórę głowy, nie na włosy. Najlepiej raz dziennie- codziennie. Może i u Ciebie będą takie efekty jak u mnie :)

tylko ze ja juz wcieram/psikam na skore głowy radical, sebroadin i jantar :D wiec nie chce przesadzic. poczekam az skonczy mi sie jedno z tych i wtedy kupie ten tonik z Garnier i do niego tez szampon chyba :)
BujajSieNaDwa91
Posty: 1431 (po ~140 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 24
BujajSieNaDwa91
  12 listopada 2011

hej dziewczyny .
A ja poszukuję jakieś dobrej a za razem taniej odżywki do rzęś .
Ostatnimi czasy wypadają mi rzęsy , wcześniej tez mi wypadały , ale teraz mam taką shizę z tego powodu jak nigdy wczęsniej .

Okazywanie miłości nie jest bezpieczne, a dążenie do intymności jest ryzykiem .

SoDope
SoDope
  12 listopada 2011
BujajSieNaDwa91
BujajSieNaDwa91: A ja poszukuję jakieś dobrej a za razem taniej odżywki do rzęś .

od razu ostrzegam Cie przed tą [basic] odżywka do brwi i rzęs


3 od lewej leżaca partia kosmetyków.

Już Ci mówie dlaczego - kupiłam ją jak miałam przedłużane rzęsy i nie sprawdziła się w ogóle. A po zdjęciu rzęs smarowałam tym czyms rzęsy i one były 'twarde' aż kłujące. Położyłam na brwi .. i mi po prostu zrobiły z nich druty.

Odżywka poleciała do kosza.
BujajSieNaDwa91
Posty: 1431 (po ~140 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 24
BujajSieNaDwa91
  12 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: BujajSieNaDwa91: A ja poszukuję jakieś dobrej a za razem taniej odżywki do rzęś . od razu ostrzegam Cie przed tą [basic] odżywka do brwi i rzęs3 od lewej leżaca partia kosmetyków.Już Ci mówie dlaczego - kupiłam ją jak miałam przedłużane rzęsy i nie sprawdziła się w ogóle. A po zdjęciu rzęs smarowałam tym czyms rzęsy i one były 'twarde' aż kłujące. Położyłam na brwi .. i mi po prostu zrobiły z nich druty. Odżywka poleciała do kosza.


hah , ja z basic mam jedynie eyeliner czarny w pł♦ynie , dość fajny ale cos mi sie zdaje, że przez ten eyeliner mi wypadają , bo w jakims stopniu eyeliner styka sie z rzęsami , czasem tam wkładki higieniczne kupie . Kiedys kupiłam tusz do rzęs , wprawdzię waterproof , ale kurdee tego sie nie dalo zmyć wgl ;x massacreee

Okazywanie miłości nie jest bezpieczne, a dążenie do intymności jest ryzykiem .

Paulinessa
Paulinessa
  12 listopada 2011
BujajSieNaDwa91
BujajSieNaDwa91: hej dziewczyny . A ja poszukuję jakieś dobrej a za razem taniej odżywki do rzęś . Ostatnimi czasy wypadają mi rzęsy , wcześniej tez mi wypadały , ale teraz mam taką shizę z tego powodu jak nigdy wczęsniej .


Kup sobie olej rycynowy w aptece za parę złotych i codziennie na noc nakładaj go szczoteczką ze zużytego tuszu. czysta.

Ja sama wczoraj zaczęłam kurację, bo moje rzęsy to już nie rzęsy a katastrofa.
Paulinessa
Paulinessa
  12 listopada 2011

Możesz zwrócić uwagę jeszcze na taką odżywkę, sama nie używałam, ale składowo:


Cena: 15zł / 10ml

Skład:Petrolatum, Oleum Ricinic, Virginale Oil, Paraffinum Liquidum, Olea Europaea, Serenoa Repens, Macadamia, Ternifolia Seed Oil, Buxus Chinensis (jojoba Oil) Polyglyceryl, Pantenol.

Również sporo oleju rycynowego, plus emolienty natłuszczające i sporo innych dobroczynnych olei.

SoDope
SoDope
  12 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Możesz zwrócić uwagę jeszcze na taką odżywkę, sama nie używałam, ale składowo:

15 zlotych to jeszcze nie sa jakies kokosy ale jak widze na ten porost rzes srodki za 500 zł to ja sobie mysle ludzie faktycznie nie mają co robić XD
BujajSieNaDwa91
Posty: 1431 (po ~140 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 24
BujajSieNaDwa91
  12 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Możesz zwrócić uwagę jeszcze na taką odżywkę, sama nie używałam, ale składowo:Cena: 15zł / 10mlSkład:Petrolatum, Oleum Ricinic, Virginale Oil, Paraffinum Liquidum, Olea Europaea, Serenoa Repens, Macadamia, Ternifolia Seed Oil, Buxus Chinensis (jojoba Oil) Polyglyceryl, Pantenol.Również sporo oleju rycynowego, plus emolienty natłuszczające i sporo innych dobroczynnych olei.


rzeczywiscie :P hmm , porozglądam sie za nią .

Okazywanie miłości nie jest bezpieczne, a dążenie do intymności jest ryzykiem .

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.