Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  15 listopada 2011
Tricia
Tricia: Mogłybyście polecić mi jakąś dobrą maseczkę/odżywkę, dzięki której przy rozczesywaniu nie będę skazana na wyrwanie połowy włosów?

Nivea maska do włosów

Elseve


Może jakieś w spray'u? Po nich włosy dobrze się rozczesują. Polecam odżywką z elseve (tą co pokazałam wyżej) i z Gliss Kurra te:


agoosiaaa
agoosiaaa
  15 listopada 2011
Tricia
Tricia: Mogłybyście polecić mi jakąś dobrą maseczkę/odżywkę, dzięki której przy rozczesywaniu nie będę skazana na wyrwanie połowy włosów?

joico k pak - odzywka, rekonstruktor i hydrator.
gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  15 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: joico k pak - odzywka, rekonstruktor i hydrator.

Jutro zamawiam to cudo! Powiesz mi jak tego używasz? Wszystko naraz? Czy jak?
pijana
pijana
  15 listopada 2011
Tricia
Tricia: Tricia

Nie myślałaś o zakupie szczotki Tangle Teezer ? Podobno rewelacyjna ;-)
agoosiaaa
agoosiaaa
  15 listopada 2011
gagulina
gagulina: Jutro zamawiam to cudo! Powiesz mi jak tego używasz? Wszystko naraz? Czy jak?

uzywam szamponu - po czym uzywam albo odzywki, albo rekonstruktora, albo hydratora - po czym jeszcze jak juz zbore nadmiar wody z wlosow pryskam je rekonstruktorem w plynie :)
na raz wedlug mnie to tak troche marnowanie tych odzywek :P
Tricia
Tricia
  15 listopada 2011
gagulina
gagulina: Może jakieś w spray'u? Po nich włosy dobrze się rozczesują. Polecam odżywką z elseve (tą co pokazałam wyżej) i z Gliss Kurra te:

Z Gliss Kurra mam dwie w sprayu i strasznie mi się później elektryzują włosy, także sobie odpuszczę ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: joico k pak - odzywka, rekonstruktor i hydrator.

Masz jakieś sprawdzone źródło skąd to zamawiać w polsce? w sumie fajnie by było najpierw to wypróbować, wolę nie liczyć ile ostatnio wydałam na fryzjera i różne specyfiki, które tak naprawdę nic nie dawały...

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie myślałaś o zakupie szczotki Tangle Teezer ? Podobno rewelacyjna ;-)

Wiesz, nigdy nie miałam takiego problemu z włosami, więc nawet się nad tym nie zastanawiałam..używałam tylko rzadkiego grzebienia. Naprawdę nie mam pojęcia co się z nimi dzieje... nigdy w życiu nie rozczesywałam włosów po myciu, zawsze układały się same...
Może wypróbuję tych odżywek co agoosia poleca :)
Tricia
Tricia
  15 listopada 2011

@pijana:
w sumie.. sporo dobrych opinii ma ta szczotka może warto spróbować :ssh:
wiesz skąd mogłabym zamówić?

agoosiaaa
agoosiaaa
  15 listopada 2011
Tricia
Tricia: Masz jakieś sprawdzone źródło skąd to zamawiać w polsce? w sumie fajnie by było najpierw to wypróbować, wolę nie liczyć ile ostatnio wydałam na fryzjera i różne specyfiki, które tak naprawdę nic nie dawały...

nie w polsce, ale maja darmowa wysylke miedzynarodowa: http://www.feelunique.com/p/Joico-K-Pak-Home-Hair-Repair-Kit-Limited-Edition
ja z tej strony zamawiam k paka wlasnie i polecam :tak:
Tricia
Tricia
  15 listopada 2011

CUDNIE 3 posty pod rząd, oberwie mi się pewnie...
Lecę oglądać przepis na życie, bo już się nagrywa :bye:

Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  15 listopada 2011
Tricia
Tricia: Tricia

kup sobie odzywke bananowa z bodyshopu, maske yes to carrots i szcotke tangle teezer jak polecila pijana.
dostaniesz na allero.

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

pijana
pijana
  15 listopada 2011
Tricia
Tricia: wiesz skąd mogłabym zamówić?

Prinz
Prinz: dostaniesz na allero.

No właśnie, w Polsce w chyba żadnym sklepie jej nie dostaniesz...
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  16 listopada 2011

Mam pytanie do fryzjerki :kv3:
Na czym trzeba pokręcić włosy (tzn. jakie wałki, papiloty, lokówka, czy coś tam), żeby wyszły taki loki jak ma na zdjęciu Mandaryna?
Dodam, że mam długie włosy (kończą się na wysokości zapięcia od stanika) :))

Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
mmaryjka
mmaryjka
  16 listopada 2011
Tricia
Tricia: wiesz skąd mogłabym zamówić?

http://sklep.tangle-teezer.pl/
feuliette
feuliette
  16 listopada 2011
Gejszalicious
Gejszalicious: Dodam, że mam długie włosy (kończą się na wysokości zapięcia od stanika) )

lokówka:tak:
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  17 listopada 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: lokówka

ale mnie chodzi o konkretny typ lokówki, czy tam czego innego. na mojej lokówce takie nie wyjdą :) więc myślę, ze to trzeeba na jakichś wałkach kręcić, tylko nie wiem jakich
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.