Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
BujajSieNaDwa91
Posty: 1431 (po ~140 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 24
BujajSieNaDwa91
  21 grudnia 2011


hmmm , używała któraś z was? Jakie działanie ? Nie szkodzi czasem włosom?

Okazywanie miłości nie jest bezpieczne, a dążenie do intymności jest ryzykiem .

hapxd
Paulinessa
Paulinessa
  22 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

Urz. do stylizacji PHILIPS HP 8341/00

ta, bo ma regulację temperatury
mmaryjka
mmaryjka
  22 grudnia 2011

a ja kupiłam dzisiaj suszarkę remingtona i się zastanawiam czy będzie ok, bo jakoś nie lubię i nie jestem przekonana do tej firmy.

gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  24 grudnia 2011
Dobra TRWAŁA farba do włosów, odcienie brązowe - polećcie :) Uprzedzam, że te w piankach odpadają!
hapxd
hapxd
  26 grudnia 2011

prostownica philips hp 8342 kupiłam ta, ma funkcję poprawek wiecie do czego to słuzy?

czytowazne1
czytowazne1
  26 grudnia 2011

szukam dla kolezanki dobrego fryzjera w krakowie, mozecie kogos doradzic??

czytowazne1
czytowazne1
  26 grudnia 2011

zapomnialem dodac ze chodzi o strzyzenie i dobor fryzury i moze zmiane koloru ale najwazniejsze zeby umieli dobrac fryzure

kissangelkiss
kissangelkiss
  27 grudnia 2011
probował ktos tej maski?

jesli tak to jakie macie odczucia? :)

ogolnie jakie maski polecacie drogeryjne? oprocz nivea pomaranczowej i joanny bo te posiadam :))
Paulinessa
Paulinessa
  27 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jesli tak to jakie macie odczucia? :)


Nie stosowałam, ale składowo: :tak:

Od siebie polecę na pewno Loreal Elseve Total Repair 5, Mypa z masłem karite (w Naturze). Jak będę w domu to przejrzę mój spis jeszcze i najwyżej dopiszę. Ale te 2 - megaaa.
kissangelkiss
kissangelkiss
  27 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Od siebie polecę na pewno Loreal Elseve Total Repair 5, Mypa z masłem karite (w Naturze). Jak będę w domu to przejrzę mój spis jeszcze i najwyżej dopiszę. Ale te 2 - megaaa.

ta te z natury jest wiec jutro ja chyba wezme no i te 'mypa' ale nigdy jej w mojej naturze nie widzialam :(
Paulinessa
Paulinessa
  27 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ta te z natury jest wiec jutro ja chyba wezme no i te 'mypa' ale nigdy jej w mojej naturze nie widzialam :(


Ona nie stoi na półce z kosmetykami do włosów tylko na półce gdzie wszystkie produkty Mypy są.
naaats
Posty: 1611 (po ~182 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 0
naaats
  27 grudnia 2011
Jaką farbą na 28 myć uzyskam DOKŁADNIE TAKI KOLOR jak na zdjęciu, aby był BEZ RUDYCH/MIEDZIANYCH REFLEKSÓW ? Najlepiej Casting ewentualnie inna farba.

Miałam już z Castinga Mroźny Kasztan, ale w słońcu wydawały się rude. PODOBNO z kolorami Mroźna Czekolada i Ciemna Czekolada jest tak samo. Pomysły?

Ludzie mówią, weź się lecz się, sam się weź się, lecz się, kur.wa, co jeden lepszy ekspert.

karolcik92
karolcik92
  29 grudnia 2011
Poszukuje farby w kolorze blond, która nie da żółtych refleksów. Jaką polecacie?
karolcik92
karolcik92
  29 grudnia 2011
Poszukuje farby w kolorze blond, która nie da żółtych refleksów. Jaką polecacie?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.