Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  4 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: pianka?

próbowałam na piance, ale nie wyszło :(

lnez
lnez: Nie możesz użyć tego samego co on? Jeśli nie to też radziłabym piankę, ale z resztą wątpię w ogóle że uda Ci się zrobić takie ładne jak on zrobił bo to tylko reklama i z przodu włosów ma ładne loki a nie takie jak pokazywał z tyłu. Dziękuję, dobranoc.

no raczej nie mogę, bo tylko z ciekawości pytałam :) nie kupie tego preparatu, bo jest za drogi ;P
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
SoDope
SoDope
  5 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: znacie jakąś w miarę DŁUGOTRWAŁĄ farbę w kolorach rudego bądź czerwieni?;>

tutaj dziewczyna używała pianki z Wellatonu
http://www.youtube.com/watch?v=Ark4VzfWOZ8&
lnez
Posty: 118 (po ~162 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 5
lnez
  5 stycznia 2012
Gejszalicious
Gejszalicious:
A przypomniało mi się jeszcze o takim płynie do układania włosów... Loton 2

Jedyne,co mnie tutaj jeszcze trzyma-to jest przyciaganie ziemskie.

lnez
Posty: 118 (po ~162 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 5
lnez
  5 stycznia 2012
Gejszalicious
Gejszalicious:
albo spróbuj czegoś z Joanna Styling Effect

Jedyne,co mnie tutaj jeszcze trzyma-to jest przyciaganie ziemskie.

SaraGirlPearl
Posty: 5 (po ~134 znaków)
Reputacja: -3 | BluzgometrTM: 1
SaraGirlPearl
  6 stycznia 2012
Która fryzura najbardziej się wam podoba? bo nie wiem na jaką się zdecydować...
pijana
pijana
  6 stycznia 2012
SaraGirlPearl
SaraGirlPearl: Która fryzura najbardziej się wam podoba? bo nie wiem na jaką się zdecydować..

Nie dziwię się, bo ładnie Ci i w kręconych i prostych :) Ale ja stawiam na
pijana
pijana
  6 stycznia 2012

Uwaga na szampon Klorane z chininą - wali męskim żelem pod prysznic, ciężko się pozbyć tego zapachu z włosów. Ale poza tym chyba jest ok, nie wiem, bo włosy mi przestały wypadać po ampułkach Vichy :)

Patrishia
Patrishia
  6 stycznia 2012

Używa któraś z was szpilek do włosów? :ziober2: Dzisiaj jak zwykle nie mając pod ręką gumki do włosów ukręciłam koka ołówkiem. Zdałam sobie z tego sprawę i poczytałam czy ktoś jest równie nienormalny jak ja i owszem, dziewczyny nawet chadzają z takimi ołówkami do ludzi. Ja jednak uważam to za zbytni hardkor i ciekawią mnie te szpilki. :ziober2:

Malutka1002
Malutka1002
  7 stycznia 2012

Nigdy nie używałam szpilek do fryzury dziennej, a tym bardziej ołówków xD Prędzej wsówek (szpilki a wsówki to zasadnicza różnica) :P ale najwyraźniej będe musiała spróbować :)

Patrishia
Patrishia
  7 stycznia 2012

Hm, no wiem, że to co innego jest bo wsówką tego nie zrobisz. Tego ołówka/szpilki używa się jak japonki do spinania włosów, świetnie się to trzyma, lepiej niż gumką :ziober2:
Ja robię tak, że biorę włosy w dłonie jak do kucyka, wbijam w środek, przekręcam ze dwa razy i potem 'podważam' od spodu i tyle :ziober2: Wczoraj ładne rzeczy mi z tego wychodziły, jak się pobawić włosami, niemal jak fryzury ślubne, hyhy. Ale trzeba do tego tak z średniej długości włosy, żeby się udało. Nie mam komputera a bym foty wstawiła :D

Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  7 stycznia 2012
SaraGirlPearl
SaraGirlPearl: Która fryzura najbardziej się wam podoba? bo nie wiem na jaką się zdecydować...

trzy pierwsze na moje oko są identyczne :woot: tylko mają inne ozdoby wpięte i inaczej loki rozłożone :)
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  7 stycznia 2012
lnez
lnez: A przypomniało mi się jeszcze o takim płynie do układania włosów... Loton 2

:facepalm: nie pomyślałam o tym! moja siostra kiedyś to miała ;P
jak wpadne do jakiejś drogerii to kupie i wypróbuję, bo ten loton kosztuje parę złotych zaledwie :))
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Malutka1002
Malutka1002
  7 stycznia 2012
Patrishia
Patrishia: Hm, no wiem, że to co innego jest bo wsówką tego nie zrobisz. Tego ołówka/szpilki używa się jak japonki do spinania włosów, świetnie się to trzyma, lepiej niż gumką Ja robię tak, że biorę włosy w dłonie jak do kucyka, wbijam w środek, przekręcam ze dwa razy i potem 'podważam' od spodu i tyle Wczoraj ładne rzeczy mi z tego wychodziły, jak się pobawić włosami, niemal jak fryzury ślubne, hyhy. Ale trzeba do tego tak z średniej długości włosy, żeby się udało. Nie mam komputera a bym foty wstawiła :D

ojj to na moich raczej to nie zda egzaminu, bo niedawno sobie przedłużyłam włoski i mam dosyć długie... ale poćwicze na znajomych xD a Ty jak będziesz miała opcję wstawić zdjęcia to poproszę, bo ciekawa jestem jak to "naocznie" wygląda :)
Patrishia
Patrishia
  7 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: ojj to na moich raczej to nie zda egzaminu, bo niedawno sobie przedłużyłam włoski i mam dosyć długie... ale poćwicze na znajomych xD a Ty jak będziesz miała opcję wstawić zdjęcia to poproszę, bo ciekawa jestem jak to "naocznie" wygląda :)

W sensie, że na krótkich nie wyjdzie, ale na im dłuższych tym lepiej, bo ciekawsze rzeczy mogą wyjść :-D
w google może ktoś wstawił, ja z telefonu to nawet nie mam jak zerknąć, ale wychodzi niemal wszystko koko-podobnego. :-D
Malutka1002
Malutka1002
  7 stycznia 2012
Patrishia
Patrishia: Malutka1002:ojj to na moich raczej to nie zda egzaminu, bo niedawno sobie przedłużyłam włoski i mam dosyć długie... ale poćwicze na znajomych xD a Ty jak będziesz miała opcję wstawić zdjęcia to poproszę, bo ciekawa jestem jak to "naocznie" wygląda :) W sensie, że na krótkich nie wyjdzie, ale na im dłuższych tym lepiej, bo ciekawsze rzeczy mogą wyjść :-D w google może ktoś wstawił, ja z telefonu to nawet nie mam jak zerknąć, ale wychodzi niemal wszystko koko-podobnego. :-D

a to popatrze w necie, mam nadzieję że znajdę coś ciekawego :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.