Poprzednia338339340341342343344345346347Następna
Zadziora
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY

1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)

Facet nieprawdziwy, to dziecko z lizakiem zamiast fióta. Jedyne, co się do niego przylepi, to gównożerne muchy.:zakochany:

BujajSieNaDwa91
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 17
BujajSieNaDwa91
  12 stycznia 2012

Kupiłam farbę :

Któraś z was farbowała nią włosy ?
jaki efekt?

Okazywanie miłości nie jest bezpieczne, a dążenie do intymności jest ryzykiem .

POCALUJ
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
POCALUJ
  13 stycznia 2012

aktualnie mam mniej wiecej taki kolor wlosów
chciałabym wrocic do swojego naturalnego sredniego blondu. Jaka farba/szamponetka moglabym uzyskac taki kolor?

iFeelSooLost
iFeelSooLost
  14 stycznia 2012

Powoli wygrzebuję się z tysiąca masek i szamponów :and: połowę rzeczy pooddawałam, staram się zużywać wszystkie zbędne szampony i odżywki, jedynie problem mam z maskami litrowymi a mam ich 6...

BujajSieNaDwa91
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 17
wpis jest ukryty
gagulina
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  16 stycznia 2012
pijana
pijana: Uwaga na szampon Klorane z chininą - wali męskim żelem pod prysznic, ciężko się pozbyć tego zapachu z włosów.

Śmierdzi, to fakt :) Używałam, ale efekty daje dobre. Włosy mniej wypadały :)
SoDope
SoDope
  16 stycznia 2012
iFeelSooLost:
jedynie problem mam z maskami litrowymi a mam ich 6...

no mi się właśnie maska skończyła :ninja:
TlPS
Reputacja: -15 | BluzgometrTM: 38
TlPS
  23 stycznia 2012
A wiec tak..
Wyciagnelam sobie ciemny kolor z wlosow.. preparatem o nazwie Colour B4.

Po tylko pierwszym razie wyszly mi takie

To teraz tak:
Jaki kolor wlosow bylby mozliwy do osiagniecia, kolor ktory by mi pasowal?
Od razu mowie: nic ciemnego bo wlasnie z tego wyszlam.

Szczerość to najpiękniejsza forma głupoty.

w00tjump
Reputacja: 2 | BluzgometrTM: 3
w00tjump
  23 stycznia 2012
Tips:
Jaki kolor wlosow bylby mozliwy do osiagniecia, kolor ktory by mi pasowal?
Od razu mowie: nic ciemnego

zalezy czy chcesz naturalniej-braz, czy zaszalec- jakies rude

justCax
justCax
  23 stycznia 2012
ciepła tonacja skóry- z żółtawym zabarwieniem- jakie kolory włosów pasują? kolory ciepłe czy chłodne bo nie mam pojęcia :woot:
i nie mogę doszukać się w necie jakichś konkretów.
368212
368212
  23 stycznia 2012

Mozecie mi polecic jakis naprawde dobry rozjasniacz do wlosow dostepny w drogerii , ktory rozjasni wlosy na bialy blond? Cos w stylu jak ma Kora?
Wlosy zostana i tak uprzednio potraktowane Colour b4 Scotta Cornwalla ale chodzi mi o to aby pozniej uzyskac ten bialy kolor wlosow no i jaka farbe do wlosow pozniej uzywac na odrosty aby rowniez byly biale.
Pytanie glownie do tych dziewczyn, ktore sa w UK bo zalezy mi na tym aby dostac te produkty w BOOTS'ie lub SUPERDRUG'u.
Pozdrawiam.

368212
368212
  24 stycznia 2012
Tips:
A wiec tak..
Wyciagnelam sobie ciemny kolor z wlosow.. preparatem o nazwie Colour B4.

Po tylko pierwszym razie wyszly mi takie

Po uzyciu Colour b4 muisz pamietam o jednym, jezeli chcesz teraz zmienic kolor wlosow. Przez pierwszy miesiac albo nawet i dluzej musisz i mozesz tylko uzywac szamponetek lub tych farb do 28 myc, ktore nie zawieraja amoniaku. W Twoich wlosach nadal sa obecne wszelakie chemikalia po starej farbie i jezeli nalozysz nawet trwala farbe o odcieniu jasnego blondu, ktora zawiera amoniak jak wszystkie trwale farby to wlosy wyjda Ci kruczo czarne. Bo trwala farba tylko pobudzisz stara chemie po starej farbie, ktora zostala w Twoich wlosach i ona po prostu zacznie dzialac ze zdwojona sila i wyjda Ci naprawde kruczo czarne wlosy, takze nie ryzykuj i przez pierwszy miesiac albo nawet i dluzej uzywaj szamponetek albo tych farb do 28 myc (chyba Garnier Casting Creme Gloss) i to zawsze o jeden ton jasniejszy od tej , ktora bys chciala miec. Jezeli zostal Ci BUFFER, czesc C do splukiwania farby z Colour b4 to uzyj jej jeszcze pare razy podczas normalnego mycia wlosow aby systematycznie pozbywac sie resztek starej farby. Taka mala rada.
TlPS
Reputacja: -15 | BluzgometrTM: 38
TlPS
  24 stycznia 2012
368212:
Po uzyciu Colour b4 muisz pamietam o jednym, jezeli chcesz teraz zmienic kolor wlosow. Przez pierwszy miesiac albo nawet i dluzej musisz i mozesz tylko uzywac szamponetek lub tych farb do 28 myc, ktore nie zawieraja amoniaku. W Twoich wlosach nadal sa obecne wszelakie chemikalia po starej farbie i jezeli nalozysz nawet trwala farbe o odcieniu jasnego blondu, ktora zawiera amoniak jak wszystkie trwale farby to wlosy wyjda Ci kruczo czarne. Bo trwala farba tylko pobudzisz stara chemie po starej farbie, ktora zostala w Twoich wlosach i ona po prostu zacznie dzialac ze zdwojona sila i wyjda Ci naprawde kruczo czarne wlosy, takze nie ryzykuj i przez pierwszy miesiac albo nawet i dluzej uzywaj szamponetek albo tych farb do 28 myc (chyba Garnier Casting Creme Gloss) i to zawsze o jeden ton jasniejszy od tej , ktora bys chciala miec. Jezeli zostal Ci BUFFER, czesc C do splukiwania farby z Colour b4 to uzyj jej jeszcze pare razy podczas normalnego mycia wlosow aby systematycznie pozbywac sie resztek starej farby. Taka mala rada.

No wlasnie..
A ja ze glupia jestem to kupilam dzisiaj farbe pomaranczowa z amoniakiem.. i co mi wyszlo? Czern wpadajaca w czerwien!
Wlasnie siedze z b4 na glowie drugi raz juz.. i zobacze za jakies pol godzinki jakie beda rezultaty.
A i dziekuje bardzo za rade.. teraz wiem jaki popelnilam blad.. :and:

Zero amoniaku od teraz a takie jakie mi wyjda z takimi pochodze z miesiac :tak:

Szczerość to najpiękniejsza forma głupoty.

368212
368212
  24 stycznia 2012
Tips:
No wlasnie..
A ja ze glupia jestem to kupilam dzisiaj farbe pomaranczowa z amoniakiem.. i co mi wyszlo? Czern wpadajaca w czerwien!
Wlasnie siedze z b4 na glowie drugi raz juz.. i zobacze za jakies pol godzinki jakie beda rezultaty.
A i dziekuje bardzo za rade.. teraz wiem jaki popelnilam blad.. :and:

Zero amoniaku od teraz a takie jakie mi wyjda z takimi pochodze z miesiac :tak:

za drugim sciaganiem koloru wlosy moga juz byc ciemniejsze.
aaaaaaaa i jezeli suszysz wlosy wysoka temperatura lub je prostujesz czy krecisz lokowka to w zadnym wypadku nie uzywaj farb Schwarzkopfa XXL bo zawieraja w sobie sylikon , ktory pod wplywem wysokiej temperatury wnika we wlosy i zamyka w nich kolor wiec tego juz niczym nie sciagniesz, nawet rozjasniacz sobie nie bardzo z tym poradzi.
no ale tak jak pisalam, kup sobie szamponetki, najlepiej kilka abys przez ponad miesiac nimi koloryzowala wlosy albo te do 28 myc no i o ton jasniejszy niz bys chciala osiagnac.
368212
368212
  24 stycznia 2012

aaa i w krotkim odstepie czasowym nie mozesz przekroczyc 3 opakowan Colour b4.
zostaw sobie troche tego BUFFER'u i raz na tydzien lub dwa razy w tygodniu myj nim wlosy aby pozbywac sie resztek starej farby. Pofarbuj wlosy szamponetka i nakladaj bardzo duzo odzywek aby wlosy sie zregenerowaly. Wtedy po ponad miesiacu mozesz juz uzyc farby z amoniakiem ale nie wczesniej.

agoosiaaa
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 35
agoosiaaa
  24 stycznia 2012
368212:
Mozecie mi polecic jakis naprawde dobry rozjasniacz do wlosow dostepny w drogerii , ktory rozjasni wlosy na bialy blond? Cos w stylu jak ma Kora?
Wlosy zostana i tak uprzednio potraktowane Colour b4 Scotta Cornwalla ale chodzi mi o to aby pozniej uzyskac ten bialy kolor wlosow no i jaka farbe do wlosow pozniej uzywac na odrosty aby rowniez byly biale.
Pytanie glownie do tych dziewczyn, ktore sa w UK bo zalezy mi na tym aby dostac te produkty w BOOTS'ie lub SUPERDRUG'u.
Pozdrawiam.

ja uzywam takiego:
i rozjasnia bardzo dobrze, przy czym nie podraznia skory glowy, ale ja naturalnie mam dosyc jasne wlosy, wiec nie wiem jak z ciemniejszymi.
Abraham Lincon:
Problem z cytatami na necie jest taki, ze wszyscy bezmyslnie wierza w ich prawdziwosc.

"The Definition of Insanity is doing the same thing over and over again but expecting different results."
Poprzednia338339340341342343344345346347Następna
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 14 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.