Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
onlyEXTRAORDINARY
wpis jest ukryty
monikamonisia20
monikamonisia20
  19 kwietnia 2012
Pomożecie mi? chciałam zakupić włoski naturalne i podczepić je pod moje bo są tak nie do ramion. Poradźcie jakie wybrać? robiła któraś z was tak? A i to metodą clip in, żeby tych nie zniszczyć bardzo.
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  19 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte:

tylko i wyłącznie włosy longhair - najlepsze na rynku i 100% naturalne.
monikamonisia20
monikamonisia20
  19 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: tylko i wyłącznie włosy longhair - najlepsze na rynku i 100% naturalne.

jest do nich jakaś stronka? allegro?
Babsy
Babsy
  19 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: jest do nich jakaś stronka? allegro?

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=5295245 :)
91kasia
91kasia
  20 kwietnia 2012

Poratujcie mnie kochani!
Mam problem z łamliwością włosów...
Możecie polecić mi jakieś dobre odżywki/ maski, aby to zmienić?

monikamonisia20
monikamonisia20
  20 kwietnia 2012
nikt nie wypowie się na temat doczepiania włosów?
Babsy
Babsy
  20 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: nikt nie wypowie się na temat doczepiania włosów?

mam te Longhair, zarabiste sa:) no ale aktualnie juz mi kolor nie pasuje;) wygladaja naprawde naturalnie. po roku uzytkowania, no, moze juz wczesniej, koncowki zaczely sie puszyc. po noszeniu kilkugodzinnym mozna je "poczuc", obciazaja jednak naturalne.

ps. przyszedl moj kallos i siedze z nim po raz pierwszy na lepetynie ::zakochany::
monikamonisia20
monikamonisia20
  20 kwietnia 2012
Babsy
Babsy:

a od dawna przedłużasz? jaki kolorek? mi cięzko będzie dobrać, bo farbuję na rudo;(
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  21 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: a od dawna przedłużasz? jaki kolorek? mi cięzko będzie dobrać, bo farbuję na rudo;(

z mojego bloga
Włosy CLIP-IN w Polsce są prawdziwym hitem od 2-3 lat. Kochają je szczególnie dziewczyny, które marzą o długich włosach - a nie potrafią zapuścić swoich. Włosy CLIP-IN są również świetnym rozwiązaniem dla posiadaczek rzadkich i cienkich włosów - w 10 minut włosy wyglądają na wyraźniej gęste i pełne objętości.

W związku z częstymi pytaniami o pielęgnację takich włosów postanowiłam tutaj omówić wszystko.

Na wstępie dodam, że moim osobistym zdaniem najlepsze włosy na rynku to włosy firmy LONG HAIR.
Najlepsze jakościowo doczepiane włosy to włosy naturalne - ścięte u innego człowieka. Jednak aby długo cieszyć się takimi włosami trzeba odpowiednio je pielęgnować.

Przedstawię wam kilka zasad, które ułatwią życie z włosami CLIP-IN:
1. Do spania zawsze zdejmuj włosy, jeżeli nie chcesz tego robić zapleć luźny warkocz.

2.
Nie radzę rozjaśniać włosów, szczególnie tych o odcieniach bardzo jasnych blondów - były rozjaśniane już wcześniej i ponowne ich rozjaśnienie spowoduje mega wielki kołtun, spalenie, sfilcowanie i ich kruszenie się. Z farbowaniem i trwałą ondulacją też ostrożnie.

3.
Po każdym noszeniu rozczesuj włosy, czesz je kilka razy w ciągu ich noszenia - to zapobiegnie nadmiernemu plątaniu i powstawaniu kołtunów, których nie da się rozczesać i trzeba będzie je w efekcie wyciąć.

4.
Włosy myj NAPRAWDĘ DELIKATNIE łagodnym szamponem nawilżającym - przysięgam, że idzie bardzo łatwo skołtunić nawet najlepszy włos podczas mycia i nie lada wyczynem jest ich późniejsze rozczesanie. :rolleyes: Moja złota rada: nie 'szoruj' i nie trzyj włosów, wykonuj delikatny ruch od spinek ku końcówkom - masując DELIKATNIE I POWOLI włosy w jednej dłoni między kciukiem a resztą palców.

5. Po każdym myciu nałóż maskę nawilżającą (Stapiz Sleek Line, Bingo, Kallos Placenta, Kallos Latte, BioVax) i zostaw na co najmniej 20 min.

6. Po myciu włosy zawiń w ręcznik i zaczekaj, aż włosy odsączą się z nadmiaru wody, pod żadnym pozorem nie trzyj włosów!!! Na wilgotne włosy możesz nałożyć serum lub jakiś spray - silikony mile widziane, zdyscyplinują włosy, zapobiegną plątaniu, puszeniu, filcowaniu a także zbytniemu rozchylaniu łusek włosa (w efekcie zaczepianiu się o siebie włosów, sklejaniu w pasma, kołtunów).

7. Włosy rozczesuj bardzo, bardzo delikatnie - jeśli będziesz zbytnio szarpać mokre i osłabione wilgocią pasma - włosy się 'naciągną', 'rozciągną' i będą się bardzo, bardzo plątać kiedy wyschną.

8. Staraj się nie suszyć włosów - rozwieś je lub ułóż na ręczniku i zostaw do naturalnego wyschnięcia.

9. Jeżeli masz zamiar prostować lub kręcić włosy koniecznie zabezpiecz je preparatem do termo ochrony - nie spalisz włosów i nie staną się przesuszone.

10. Włosy myj w zależności od częstotliwości ich noszenia - jeśli nosisz rzadziej myj raz na 3 miesiące (lub rzadziej), jeśli codziennie - raz na miesiąc (dwa miesiace). Ja swoje włosy myłam co 5 miesięcy :rolleyes:

11. Między myciami zaleca się wcierać niewielkie ilości jedwabiu czy innego serum wygładzającego.

Włosy CLIP-IN mają stanowczo bardzo dużo zalet, ale mają i wadę:
Nie polecam włosów CLIP-IN osobom, których własne włosy mają skłonności do wypadania. Przypięcie pasm clip-in bardzo obciąża naturalne włosy i może spowodować wypadanie, w drastycznych przypadkach w miejscach dopinania pasm i spinek powstają łyse placki pozbawione włosów.

Życzę udanej zabawy w pielęgnacji włosów i przyjemności oraz komfortu w ich noszeniu.
Babsy
Babsy
  21 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: a od dawna przedłużasz?

mam je troche ponad rok;) ja latwo dobralam kolor, bo wtedy mialam czarne wlosy;) ale rude tez maja, tylko wlasnie zdaje sobie sprawe, ze z odcieniem moze byc roznie.
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  23 kwietnia 2012

@Babsy:
świetnie Ci w tym kolorze! znacznie lepiej niz w czarnym czy blondzie.

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

kedi
kedi
  23 kwietnia 2012

macie jakiś sposób żeby sprawdzić, jak będę wyglądać w innych kolorach włosów?

Babsy
Babsy
  23 kwietnia 2012
Prinz
Prinz: @Babsy: świetnie Ci w tym kolorze! znacznie lepiej niz w czarnym czy blondzie.

a dziekuje;*
Babsy
Babsy
  23 kwietnia 2012

jaki olej/olejek do wlosow polecacie? bez zbednych szalenstw cenowych;)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.