Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Kameleon
Kameleon
  7 sierpnia 2012

Dzisiaj byłem u fryzjera. Obcięła mnie jakaś Pani maszynka po bokach i z tylu.Górę o dziwo też maszynką a zawsze mnie strzygli nożyczkami z góry. Zdziwiło mnie to bardzo ale uznałem ze zaufam i obejrzę efekt końcowy. Jak już skończyła to sobie pomyślałem co ona mi zrobiła. Wyglądam gorzej niż wcześniej. Więcej tam nie pójdę. Od 3 strzyżeń fryzjerzy mnie nie zadowalają. Bez skojarzeń. Zdjęcie bym wrzucił ale nie lubię sobie zdjęć robić to pewnie nie wrzucę.
Pozdrawiam.

Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  8 sierpnia 2012
Kameleon
Kameleon: Wyglądam gorzej niż wcześniej

Żartujesz? :ziober2:
mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
Felka
Felka
  8 sierpnia 2012

Miał ktoś? I jak? Kto prześledzi skład i sie wypowie? :(

kedi
kedi
  9 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: też mi się już kończy, ale jestem mega z niej zadowolona :) tylko trochę droga jest jak na mój aktualny budżet - dlatego teraz zakupię tę z Alterry :)

przecież te maski są tanie jak barszcz.
Paulinessa
Paulinessa
  9 sierpnia 2012
kedi
kedi: przecież te maski są tanie jak barszcz.

i o wieeeele tansze niz Alterra.

Alterra - 150 ml, jakieś 10 zł
Sleek Line - litr i tylko 2x droższa
madzia2143
madzia2143
  9 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Sleek Line - litr i tylko 2x droższa

u mnie w hurtowni 30zł :ninja:
SoDontWasteTheTime
SoDontWasteTheTime
  9 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: u mnie w hurtowni 30zł

u mnie 38 :nie: dlatego zamawiam na allegro
Kameleon
Kameleon
  10 sierpnia 2012
Sylvinka
Sylvinka: Żartujesz?

NIe żartowałbym na takim poważnym forum.
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 320
Kiniowska
  13 sierpnia 2012

Cześć. :)

Zanalizowałam ostatnio swoją czuprynę - pomogła mi w tym fryzjerka, do której poszłam "na fryzurę" z okazji wesela. Włosy mam suche, sianowate, matowe, cienkie, czasami niemiłe w dotyku. Myję je szamponem Garnier Fructis, w nazwie ma coś z olejem, w żółtej butelce. Od czasu do czasu zastosuję maskę Dolce Latte (mleczno-jakaśtam, w wielkim słoju), po każdym umyciu daję jedwab w sprayu, rzadko suszę i prostuję (za to w 99,9% noszę je związane :ninja:). Nigdy ich nie farbowałam. Po prostowaniu/ułożeniu puszą się/skręcają. Wychodzą na potęgę.

Q: Jakie odżywki polecacie? Bardzo mile widziane w spray'u bez spłukiwania, ale też różnego rodzaju maski, olejki, itd.

Q: Jakimi szamponami je myć?

Q: Jakie zabiegi pielęgnacyjne im robić czasami, aby odżyły i zyskały lepszy wygląd?

Q: Jakaś specjalna szczotka do włosów...?


Pytam o rzeczy dość łatwo dostępne (Rossmann, Natura) i mniej więcej ze średniej półki.

Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  14 sierpnia 2012
Kiniowska
Kiniowska: Q: Jakie odżywki polecacie? Bardzo mile widziane w spray'u bez spłukiwania, ale też różnego rodzaju maski, olejki, itd.

pilomax wax, phyto, alverde kur, guhl, aussie, yes to carrots.
olejki to sesa i arganowy.

Kiniowska
Kiniowska: Q: Jakimi szamponami je myć?


phyto.

Kiniowska
Kiniowska: Q: Jakaś specjalna szczotka do włosów...?


tangle teezer

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  14 sierpnia 2012
Kiniowska
Kiniowska: Q: Jakie odżywki polecacie? Bardzo mile widziane w spray'u bez spłukiwania, ale też różnego rodzaju maski, olejki, itd.

Odżywka Nivea Long repair, bananowa z the body shop, maska Wax z L'bioticy (z alosem do włosów wypadających lub ta nowa z jedwabiem i keratyną) Gliss kurr shea cashmere w spray'u. Jeśli chodzi o oleje, to kokosowy, te z alterry i mój nowy ulubiony czyli lniany (przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na to żeby nie był rafinowany i najlepiej aby był tłoczony na zimno) + maska z alterry z granatem, ale sama jej nie używałam jeszcze :)

Kiniowska
Kiniowska: Q: Jakimi szamponami je myć?


Ja myję zmiennie Nivea Long repair z babydream a teraz z babydream'u przerzucam się na alterrę z granatem.

Kiniowska
Kiniowska: Q: Jakie zabiegi pielęgnacyjne im robić czasami, aby odżyły i zyskały lepszy wygląd?


maski kilka razy w tygodniu, olejowanie ich na całą noc, używanie odżywek po każdym myciu.

A jeśli masz sianowate końcówki, to po myciu polecam wetrzeć w nie kropelkę olejku Milargan. Ten produkt zregenerował mi końce, które sobie rozjaśniłam rozjaśniaczem :D

http://www.alejakobiet.pl/img/olej_aganowy/_big/olej_arganowy_milaragan_20_zl.jpg?1343378492087
aui
aui
  14 sierpnia 2012
Kiniowska
Kiniowska: Włosy mam suche, sianowate, matowe, cienkie, czasami niemiłe w dotyku.


miałam to samo ale ja farbuje od kilku lat, prostuje susze. nic mi nie pomagało, kupiłam jedwab z joanny i po kazdym myciu go używam, włosy mam mega a po myciu moge je normalnie palcami rozczesac. I od czasu do czasu umyje włosy olejem. Tzn mam takie urzadzenie pod prysznicem które miesza olej z wodą. Rano musze oczywiscie je umyć normalnie bo są mega tłuste ale fajnie odżywia włosy.

+ zmienilam styl mycia włosów.
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 320
Kiniowska
  14 sierpnia 2012
Prinz
Prinz: pilomax wax, phyto, alverde kur, guhl, aussie, yes to carrots.

A to jest dostępne w ogóle gdziekolwiek w Polsce? :szok: Pierwszy raz te nazwy widzę, chyba jestem jakaś zacofana...
gagulina
gagulina: Odżywka Nivea Long repair, bananowa z the body shop, maska Wax z L'bioticy (z alosem do włosów wypadających lub ta nowa z jedwabiem i keratyną) Gliss kurr shea cashmere w spray'u. Jeśli chodzi o oleje, to kokosowy, te z alterry i mój nowy ulubiony czyli lniany (przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na to żeby nie był rafinowany i najlepiej aby był tłoczony na zimno) + maska z alterry z granatem, ale sama jej nie używałam jeszcze :)

To już brzmi bardziej znajomo. :) Daj znać jak użyjesz tej z granatem (albo jak ktoś już jej używał), jak się sprawdza. Alterra jest chyba dostępna w Rossmannie i w logo ma taki listek? :mrgreen: Bo chyba widuję jak jestem tam. I czy z The Body Shop można zamawiać coś przez internet? :ninja: Orientuje się ktoś jak to wygląda, ile kosztuje?

gagulina
gagulina: A jeśli masz sianowate końcówki, to po myciu polecam wetrzeć w nie kropelkę olejku Milargan.


Czasami mam wrażenie, że są bardziej szorstkie niż reszta włosów, jakieś 3-4cm. Dostanę ten olejek w jakiejś drogerii czy internetowo?
Konto usunięte
Konto usunięte: jedwab z joanny

Też mam, stosuję po każdym myciu. :) Na początku czułam różnicę, teraz już nie.
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  14 sierpnia 2012
Kiniowska
Kiniowska: A to jest dostępne w ogóle gdziekolwiek w Polsce? Pierwszy raz te nazwy widzę, chyba jestem jakaś zacofana...

pilomaxa dostaniesz w aptece, yes to carrots w sephorze, reszta ebay/allegro

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 320
Kiniowska
  14 sierpnia 2012
Prinz
Prinz: pilomaxa dostaniesz w aptece, yes to carrots w sephorze, reszta ebay/allegro

Dziękuję. :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.