Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  28 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: robiła sobie któraś z was samodzielnie maskę/odżywkę do włosów? podzielcie się wrażeniami, wskazówkami! przeglądając maski i odżywki doszłam do wniosku, że tak czy siak żadna kupna nie będzie idealna i zaczynam poważnie myśleć o produkcji, tym bardziej, że mam dostęp do fajnych surowców.

ja sie w takie rzeczy nie bawie, ale kolezanka wiem, ze robi sobie jakas z bananow, druga z awokado bodajze z olejem migdalowym i miodem.
Jak Cie takie rzeczy interesuja, to moge sie zapytac i Ci podam recepture :)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

kedi
kedi
  28 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: przeglądając maski i odżywki doszłam do wniosku, że tak czy siak żadna kupna nie będzie idealna i zaczynam poważnie myśleć o produkcji, tym bardziej, że mam dostęp do fajnych surowców.

szczerze mówiąc to nie, aczkolwiek lubię sobie coś domieszać do maski na przykład keratynę itp.

massacre
massacre: zimny odcien wlosow niekoniecznie rozjasnianiem mozna uzyskac dark ash blonde lub lcool ash brown

ja mam teraz parcie na zmianę koloru/ fryzury ale nie mam nadal pomysłu :and: chyba lekko rozjaśnię i walnę sobie właśnie coś z domieszką popielu.

massacre
massacre: ide trzeciego z mlodym do czesarza i sie zapytam o moje, bo mi sie moj kolor tez znudzil xD

ciemne masz teraz, tak? ja bym chciała mieć jasne, ale raczej mi nie pasują.
mirra20
mirra20
  28 września 2012
kedi
kedi: ja mam teraz parcie na zmianę koloru/ fryzury ale nie mam nadal pomysłu

też mam ochotę ale jakoś się boję i chyba poczekam do wiosny
Truskaweczkaa
Truskaweczkaa
  29 września 2012

Macie pomysły na jakieś fajne fryzury na półdługie włosy?:p

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  29 września 2012

@kedi
Teraz mam naturalne, czyli ciemny brąz z domieszką siwego xD

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

xXKlaudusiaXx95
xXKlaudusiaXx95
  3 października 2012
Mam taki problem z włosami bo mi wypadają po 50 dziennie i nie wiem od czego i co mam zrobić żeby mi nie wypadały z góry dziękuje
BlondSzatynka
BlondSzatynka
  3 października 2012

wypadanie włosów do 100 sztuk dziennie to norma ...

Paulinessa
Paulinessa
  3 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam taki problem z włosami bo mi wypadają po 50 dziennie i nie wiem od czego i co mam zrobić żeby mi nie wypadały z góry dziękuje


Co robić? Cieszyć się, że i tak stosunkowo mało ich dziennie tracisz.
Kameleon
Kameleon
  3 października 2012

Byłem u fryzjera dziś. Boki na krótko, góra nożyczkami. :and:

Fabricio071
Fabricio071
  4 października 2012

jest jakaś szamponetka jedno dniowa, która na pewno zejdzie po jednym myciu. Bo są szamponetki do 23 umyć ale fryzjerka mi powiedziała ze nigdy nie zejdzie cały koror, że dopiero jak urosną to wróci sie do swojego koloru.

BlondSzatynka
BlondSzatynka
  4 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: że dopiero jak urosną to wróci sie do swojego koloru.


O_O
Szamponetka z Joanny.
totaIIyRAWR
totaIIyRAWR
  4 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: fryzjerka mi powiedziała ze nigdy nie zejdzie cały koror, że dopiero jak urosną to wróci sie do swojego koloru.


moja ciocia też jest fryzjerką i wkręcała mi takie bajery :and:
po tygodniu miałam już swój kolor :and:
Paulinessa
Paulinessa
  4 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: jest jakaś szamponetka jedno dniowa, która na pewno zejdzie po jednym myciu.


bibułą pofarbuj
gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  5 października 2012

Słuchajcie mam wielką prośbę! Możecie mi wypisać wszystkie dobre szampony, odżywki i maski nie zawierające sls/sles, silikonów i innych szkodliwych składników. Czyli ogólnie mówiąc wszystko co jest naturalne i dobre dla włosów.

Będę baaaaaardzo, naprawdę bardzo wdzięczna!

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  5 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: bibułą pofarbuj

przypomnialas mi czasy liceum, gdzie na koloniach sobie farbowalysmy wlosy rozowa krepina :Rotfl:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.