Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Bayje
Bayje
  31 października 2012

i w supermarketach :P
w Intermarche może być.

Paulinessa
Paulinessa
  1 listopada 2012
gagulina
gagulina: a orientujesz się gdzie mogę go dostać? :)


Auchan o ile sie nie myle. ja w osiedlowych drogeriach kupuje ;)
Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  7 listopada 2012

Hejoo dziewczyny :)
słuchajcie od pewnego czasu mam problem z włosami.
Pierwszy problem to taki: okropnie się przetłuszczają. Muszę myć głowę codziennie wieczorem. Jeśli umyję je rano to następnego dnia rano są już przetłuszczone.
Mało tego doszedł do tego jeszcze jeden problem... (od pół roku). Jeśli się przetłuszczą chociaż o pół dnia to dostanie łupieżu ;// tak paskudnego do pozbycia się, że potem lecze go 2-3mc (letnia woda, nizoral, bez odżywki itd.). Początkowo nie wiedziałam skąd on, ale ostatnio jak miałam 1,5 dnia nie umytą głowę to dostałam nawrotu.
Jeśli chodzi o moje zdrowie to hymmm - cera prawie idealna, waga ok, w miarę dobrze sie odżywiam, skóra nigdy nie była jakaś wysuszona.
Ten problem coś mi się kojarzy ze sprawami hormonalnymi, prawda?
Morf:
Ostatnie wyniki krwi miałam w kwietniu i... standardowo mam za mało płytek (w ciąży stwierdzona była małopłytkowość pomimo świetnych innych wyników i zdrowej diety).

Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
pokahontazz
pokahontazz
  7 listopada 2012
hej, czy jest jakaś farba (firma, odcień), która nałożona bezpośrednio na dość ciemny brąz da mi rudy kolor (bardziej czerwień niż marchew)?
bo generalnie należy startować ze średniego blondu, a nie chcialabym ich specjalnie rozjaśniać, bo i tak mam już bardzo zniszczone...
rurusiOova
rurusiOova
  7 listopada 2012
hmmm...może słyszałyście coś o mieszaniu rozjaśniacza z szamponem . .?? by uniknąć zółtawego odcienia blondu . ? z góry mówie ze farbuje regularnie włosy ( najjaśniejszymi farbami ), myje włosy niebieskim szamponem z joanny , l`oreal-a , po których niestety na dłuższą mete pozostaje niebieski / fioletowy odcień na włosach . nie chciałabym rozjaśniać CZYSTYM rozjaśniaczem , z powodu iz moje włosy sąą juz bardzo zmęczone a nie zamierzam wracać do naturalnego koloru . . możecie cos poradzić . ? słyszalam zeby mieszać zwykły szampon z rozjaśniaczem i myć raz na jakiś czas ( nie codziennie ) . pooomoCy . ; **
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  7 listopada 2012
Ela
Ela: Pierwszy problem to taki: okropnie się przetłuszczają. Muszę myć głowę codziennie wieczorem. Jeśli umyję je rano to następnego dnia rano są już przetłuszczone.

na przetłuszczające się włosy dobra jest pokrzywa :)
ja gdy mam możliwość to zrywam świeża gotuję ja przez kilka min i przepłukuje tym naparem skórę głowy :) - wiadomo cudów nie robi, ale pomaga :)
w zimie kupuje suszoną pokrzywę w sklepie zielarskim i robię to samo :) - możesz spróbować, dużo to nie kosztuje, a nie zaszkodzi :)

Ela
Ela: Mało tego doszedł do tego jeszcze jeden problem... (od pół roku). Jeśli się przetłuszczą chociaż o pół dnia to dostanie łupieżu ;// tak paskudnego do pozbycia się, że potem lecze go 2-3mc (letnia woda, nizoral, bez odżywki itd.).

mam podobny problem :( też często gdy już zaleczę łupież to on znowu wraca i wraca mimo iż profilaktycznie raz na tydzień używam szamponów przeciwłupieżowych ...

Ela
Ela: nizoral

zamiast nizoralu polecam pirolam - działa równie skutecznie, a nie niszczy i nie plącze włosów :)
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Paulinessa
Paulinessa
  7 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: hmmm...może słyszałyście coś o mieszaniu rozjaśniacza z szamponem . .??


NIe i nie chce słyszeć :ninja: to jakis absurd.
kedi
kedi
  8 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: coś o mieszaniu rozjaśniacza z szamponem . .??

czy chodzi Ci może o kąpiel rozjaśniająca?
Bayje
Bayje
  8 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: hmmm...może słyszałyście coś o mieszaniu rozjaśniacza z szamponem . .?? by uniknąć zółtawego odcienia blondu . ? z góry mówie ze farbuje regularnie włosy ( najjaśniejszymi farbami ), myje włosy niebieskim szamponem z joanny , l`oreal-a , po których niestety na dłuższą mete pozostaje niebieski / fioletowy odcień na włosach .


powiem Ci - dlaczego zostaje Ci fioletowy film na włosach.

BO UZYWACH TEGO SZAMPONU ZA CZESTO !!!!

Wszystko w temacie.
rurusiOova
rurusiOova
  8 listopada 2012
kedi
kedi: rurusiOova:coś o mieszaniu rozjaśniacza z szamponem . .?? czy chodzi Ci może o kąpiel rozjaśniająca?


hmmm . . .właściwie to tak , moze usunie zółtsawy odcień ? jak sądzisz. ?
rurusiOova
rurusiOova
  8 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: powiem Ci - dlaczego zostaje Ci fioletowy film na włosach.BO UZYWACH TEGO SZAMPONU ZA CZESTO !!!!Wszystko w temacie.


hmm . uzywam czesto poniewaz nie moge pozbyć sie tego zółtawego odcieniu .
Bayje
Bayje
  8 listopada 2012

może ten problem wynika z farby ?

kedi
kedi
  9 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: hmmm . . .właściwie to tak , moze usunie zółtsawy odcień ? jak sądzisz. ?

raczej nie, ponieważ w kąpieli rozjaśniającej nie używa się niebieskiego rozjaśniacza.

Konto usunięte
Konto usunięte: BO UZYWACH TEGO SZAMPONU ZA CZESTO !!!!

jak wyżej, ew. w zbyt wysokim stężeniu. proponuję mieszać szampon o fioletowym pigmencie ze zwykłym lub używać go rzadziej.
rurusiOova
rurusiOova
  9 listopada 2012

a co wy na to zeby mieszać raz na jakis czas mieszaC zwykły szampon z odrobiną niebieskiego proszku z rozjaśniacza . zostawic na minutke na głowie i spłukać . . ? jest to wykonalne. ?

a co do :

Konto usunięte
Konto usunięte: może ten problem wynika z farby ?


farbuje od 14 roku zycia . . próbowałam chyba wszytskich mozliwych . ; )
jedyny odcien z ktorego jestem zadowolona jest to : Joanna ` srebrny pył ` za 7 złoty .
śmieszne wiem ale zadne garniery palette , l`oreal-e . . pianki musy , nie dawały takiego .
Bayje
Bayje
  9 listopada 2012

dobra a jaki masz naturalny odcień odrostu ? :]

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.