Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
ImaDrug
ImaDrug
  25 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: dosyć ciemne :-) w takim układzie mogłabyś spróbować z kolorem jaśniejszym o ton np jasnym brązem

tak,są dość ciemne więc z odrostami nie było aż tak wielkich problemów ;P
jak miałam odrosty gdzieś do okolic uszu,zrobiłam sobie szamponetka (chyba z Joanny) coś wpadającego w czerwień.Strasznie podobały mi się refleksy na słońcu mojego koloru ;D Ale włosy po niej miałam tragiczne.
coś jaśniejszego,hmm będę musiała oglądnąć paletę kolorów u fryzjerki jak będę u niej jutro.
Myślę też nad nową fryzurą,ale nic mi do głowy nie przychodzi :(
Gotusiaaa
Gotusiaaa
  25 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ponawiam : Mam ostatnio jakies chody zeby zmienic fryza . Mam wlosy dosyc dlugie ( kolo zapiecia stanika ) , grzywke na bok -zreszta mam zdj na profilu. Mam okragla buzie. Jaka by mi pasowala fryzura ?

pokazesz mi przykladowe zdjecie ?
Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  25 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: to nie była filozofia ;p ja po zdjęciu poznałam, że da się zrobić :-)

Pewnie nie, ale jak usłyszałam raz że się nie da to sobie na jakiś czas odpuściłam :P Poza tym miałam obawy, że zrobi mi coś nie tak, bo mimo że to tylko grzywka to koleżanki często z różnymi dziwnymi wracały od fryzjera i później spinały grzywki aby odrosły.
W ogóle nie mam zaufania do fryzjerek takich 'babć'. Wolę poszukać jakichś młodych, mam wrażenie że lepiej mnie zrozumieją, mimo że te starsze w sumie powinny mieć większe doświadczenie:P

A.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  25 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: pokazesz mi przykladowe zdjecie ?

nie za bardzo, bo nie wiem jaki masz kształt trwarzy i typ urody.
ciężko dobrać nie widząc osoby

Elph06
Elph06: Wolę poszukać jakichś młodych, mam wrażenie że lepiej mnie zrozumieją, mimo że te starsze w sumie powinny mieć większe doświadczenie:P

teoretycznie tak powinno byc :-)
Gotusiaaa
Gotusiaaa
  25 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie za bardzo, bo nie wiem jaki masz kształt trwarzy i typ urody. ciężko dobrać nie widząc osoby

Mam zdj na profilu :>
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam zdj na profilu :>

tą fryzure co masz jest dobra.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:






cos takiego, włosy bardziej wystopniowane przy twarz nie w równej lini tylko wypazurkowane.
Gotusiaaa
Gotusiaaa
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: tą fryzure co masz jest dobra.

:nie:, wkurza mnie.
wlosy sa oklapniete, a te fryzury co wkleilas sa bardzo fajne.
Takie pazurki bym sobie zrobila, :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a te fryzury co wkleilas sa bardzo fajne. Takie pazurki bym sobie zrobila, :)

tego typu fryzury są praktycznie cały czas na topie, wiadomo raz modne są boby raz krótkie fryzury i podgalane boki, ale stopniowane fryzurki takie jak wyzej zawsze są na czasie, wyglądają swieżo, lekko, odmładzają :-)
ToxicRat
ToxicRat
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

Ta jest śliczna :zakochany:

Miałam kiedyś takie strzyżenie, jak nosiłam dłuższe włosy. (tylko grzywkę brałam bardziej na bo, inenawidzę jak mi włosy na oczy opadają).
Nawet na moich, niechętnych na układanie, włosach wyglądało to całkiem dobrze.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ta jest śliczna

Miałam taką podobną jak zaczęłam się uczyć jako fryzjerka :-)


http://www.speedyshare.com/files/27095601/IMG_1331.jpg
ToxicRat
ToxicRat
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Miałam taką podobną jak zaczęłam się uczyć jako fryzjerka :-)

Ślicznie w niej wyglądałaś, pasuje Ci takie cięcie :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ślicznie w niej wyglądałaś, pasuje Ci takie cięcie :)

dziękuje :-)
byłam tu taka młodziutka :and:
chcę wrócić do tej fryzurki ale po ślubie :jezyk:
ToxicRat
ToxicRat
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: byłam tu taka młodziutka

No tak, teraz to stara jesteś już... :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: chcę wrócić do tej fryzurki ale po ślubie

dobry pomysł :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  26 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: No tak, teraz to stara jesteś już...

no jakby nie było to 6 lat ponad... :and:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.