Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Paulinessa
Paulinessa
  16 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Hmm u mnie pewnie przydałoby się fajki odstawić i wtedy po 2-3 miesiącach mogłabym sprawdzić czy to faktycznie jest przyczyną chociaż nie jestem w gronie nałogowców :D


Paliłam 4 lata i nie miało to żadnego wpływu. Dalej palę, ale już elektronika. :)
U mnie np. powodem wypadania włosów w zeszłym roku był niedobór magnezu :)
razotka
razotka
  16 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Paliłam 4 lata i nie miało to żadnego wpływu. Dalej palę, ale już elektronika. :) U mnie np. powodem wypadania włosów w zeszłym roku był niedobór magnezu :)

póki co skupiłam się na pazkonciach ale stosuję jedynie odżywkę eweline 8w1 i szczerze wcale nie mam powalających efektów po 4 tygodniach relugarnego stosowania :[
Andzia2711
Andzia2711
  16 kwietnia 2013

Hej! Mam pytanie odnośnie farbowania włosów. Byłam ostatnio u fryzjera (podcięcie włosów) i zadał mi pytanie czy farbujemy. Odpowiedziałam, że nie, ale kiedyś chciałabym się zdecydować na kolor zbliżony do moich naturalnych, aby wydobyć głębię koloru. Odpowiedział, że nie ma problemu, ale zna lepszą technikę i nie jest to farbowanie. Padło słowo na literę ''K''. Nie jest to typowe farbowanie, ale metoda podkreślenia koloru włosów. Bez amoniaku, etc. Jeśli ktoś wie co mam na myśli niech napisze co to za technika, jak ona wygląda, efekty, plusy i minusy, koszt (orientacyjnie). Jeszcze po wyjściu od fryzjera pamiętałam nazwę, niestety teraz już sobie nie przypomnę. Na pewno nie jest to henna. Dzięki za informacje :)

Paulinessa
Paulinessa
  16 kwietnia 2013

Koloryzacja ton w ton - lekkie farbowanie polegające na pogłębieniu naturalnego odcienia włosów lub nadaniu im ciepłych refleksów. Pozwala na niewielką zmianę wizerunku. Zmywa się po 4-6 tygodniach.

?

Andzia2711
Andzia2711
  17 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Koloryzacja ton w ton

Sama nie wiem, był to jeden wyraz. Podobno na początku kolor jest ciemniejszy, Nie zmywa się, są odrosty, ale niewidoczne.
Radziu
wpis jest ukryty
Radziu
wpis jest ukryty
Alena267
Alena267
  21 kwietnia 2013

Hej :) Moje pytanie dotyczy sztucznych doczepianych włosów. Aczkolwiek ? Czy można je zafarbować.
Spotkałam się z różnymi opiniami i powiem szczerze, iż mieszane mam odczucia w tej sprawie,
a nie chciałabym ich zniszczyć ? Czy któraś z dziewczyn co nieco się na tym zna ? I mogłaby udzielić kilku wskazówek ?
Byłabym wdzięczna.. ;)

ZlMNA
ZlMNA
  22 kwietnia 2013

zalezy od wlosow jezeli bardzo ci zalezy mozesz sprobowac na cienkim pasemku czy cos sie stanie z nimi.

ZlMNA
ZlMNA
  22 kwietnia 2013

zalezy od wlosow jezeli bardzo ci zalezy mozesz sprobowac na cienkim pasemku czy cos sie stanie z nimi.

Paulinessa
Paulinessa
  10 maja 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

Hej! Widziała któraś z Was ten szampon z Rossmannie? Jedyny z tej serii warty uwagi i ogólnie bardzo dobry, a nie mogę go dostać już w Lublinie. Może wycofali...



Kupiłam parę dni temu ten, także Isana:

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=46363

Ma dobry skład (z uwagi na olej arganowy) i póki co jestem zadowolona. Wydaję mi się jedynie, że do włosów przetłuszczających się może nie być trafnym pomysłem - w przeciwnym razie, polecam :)

Babsy
Babsy
  11 maja 2013

tez go nie widzlalam od dawcn, jak i odzywki ;/

ZlMNA
ZlMNA
  12 maja 2013

Szukam jakis olejow do wlosow co warto wziac stad?
http://www.i-lovebeauty.pl/index.php?podkat=105
albo z jakiegos rossmana/natury?
Pierwszy raz bede podchodzic do olejowania wiec sie pytam ;o

ZlMNA
ZlMNA
  12 maja 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Kupiłam parę dni temu ten, także Isana:

kiedys wlasnie sie nad nim zastanawialm ale w koncu wzielam ten
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=54631

w domu moe uzywac o tylko ja ale o dziwo wlosy rzadziej mi sie przetluszczaja albo wydaje mi sie pomimo tych ocen.
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  13 maja 2013
Cześć dziewczyny! Macie jakieś dobre domowe sposoby na delikatne rozjaśnienie włosów?
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.