Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  10 lipca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Swego czasu tez miałam masę kosmetyków do włosów, a metoda OMO jest mi dobrze znana i naprawdę sprawdza się w pewnych przypadkach :)

ja mam chyba umiarkowaną ilość kosmetyków do włosów, 3 szampony które zmieniam co jakiś czas, 3 odżywki i jedną maskę, i jeszcze ze 3 produkty do stylizacji i to byłoby na tyle
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
agoosiaaa
agoosiaaa
  10 lipca 2013
Gejszalicious
Gejszalicious: a co to, bo nie wyświetla mi zdjęcia?


lol, to byl link :ninja: (edit: chyba)
http://www.feelunique.com/p/Kerastase-Nutrients-Densi-Recharge-Daily-Hair-Densifying-Food-Supplement-18-Tablets-18-Capsules
Edge
Edge
  23 lipca 2013

ok, mam nadzieję, że właściwe miejsce na zadanie tego pytania:
Chcę coś zmienić w swoim życiu i padło na fryzurę. Rzecz w tym, że nie bardzo wiem na jaką, dlatego zwracam się do Was - pomóżcie :) Coś krótkiego, z odrobiną hardcore'u, ale bez przesady, żebym mógł pracować w biurze czy gdzieś ;)

podobno pytania na czerwono to pokoloruję ;)

sabinkovva
sabinkovva
  25 lipca 2013

cześć dziewczyny , od kąd pamiętam farbuje włosy na blond , i w te wakacje mam ochote zaszalec z szamponetka w kolorze jasnego lub ciemnego brązu , jak myslicie czy szamponetka zmyje się z włosów całkowicie pozostawiajac taki sam kolor jak uprzednio nałozona farba ?

bardzo chcialabym spróbować , ale boje sie ze całkowicie nie zejdzie , lub bedę miała na głowie ` kurczaczka ` a na rozjasniacz moje włosy gotowe nie są .

nefretari
nefretari
  25 lipca 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

Hej lasencje,
od zawsze marzy mi się intensywny ciemny brąz. W sumie, to mam brązowawe włosy ale nie o takie mi chodzi. Moje włosy są bardziej jak ciemny blond niż brąz. Tak się składa że sławna mama Jerzego Aleksandra Ludwika ma ten odcień o który mi chodzi. Wiecie jaki to jest kolor?
Podobny cudowny ciemny brązik ma też "Beata z Klanu" albo "Kinga z Na Wspólnej" :D Z góry dzięks za odpowiedź :)

NickiMinaj
NickiMinaj
  27 lipca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: jak myslicie czy szamponetka zmyje się z włosów całkowicie pozostawiajac taki sam kolor jak uprzednio nałozona farba ?


jako farbowana blondynka powiem Ci, że często robiłam sobie szamponetkami zmiany czy to na kasztanowy czy ciemny brąz a nawet pianką na świński róż.
Szamponetkami z Joanny to ten brąz zmywał mi się po pierwszym myciu ... :P i wszystko wracało do normy ...
Pure
Pure
  22 sierpnia 2013
ania123zyntek185 i inni zainteresowani:
Mój sprawdzony sposób na przyspieszenie porostu włosów napisałam tutaj:
http://www.fotka.pl/forum/moda_i_uroda/948758,FRYZURY_I_PIELEGNACJ/405
Babsy
Babsy
  23 sierpnia 2013

czym pokryc pomaranczowo-zolte wlosy, naturą czy popielem aby nie dostac rudych tonow?

aikoo
aikoo
  31 sierpnia 2013

co myślicie o olejowaniu włosów?

muminka101
Posty: 5 (po ~140 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
muminka101
  5 września 2013

olejowanie jak najbardziej pomaga włosom. grunt, zeby znać swoją porowatość i używać odpowiedniego oleju ;)

ZlMNA
ZlMNA
  6 września 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: co myślicie o olejowaniu włosów?

planuje od roku sie za to zabrac ale wiecznie mi pieniedzy brakuje
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  8 września 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: planuje od roku sie za to zabrac ale wiecznie mi pieniedzy brakuje

zacznij od czegos taniego :) np olej rycynowy :)
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
ZlMNA
ZlMNA
  8 września 2013
Gejszalicious
Gejszalicious: zacznij od czegos taniego :) np olej rycynowy :)

ale sam?;>
to mi jedna buteleczka pójdziena jedno olejowanie :szok:
:rotfl:
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  9 września 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: ale sam?;> to mi jedna buteleczka pójdziena jedno olejowanie

no sam d83dde0a
kosztuje kilka zł, można kupić w każdej aptece, a na jedno nasmarowanie wystarczy max 2-3 łyżki oleju, można go wcześniej podgrzać w kieliszku w mikrofali, żeby się lepiej rozprowadzał :)

ja zużywam na jedno olejowanie ok 1-1,5 łyżki oleju a mam długie (do wysokości zapięcia od stanika)i średnio geste włosy
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
hermenegilda69
hermenegilda69
  11 września 2013
Mam pewien problem. 4 miesiace temu urodzilam dziecko. Od jakiegoś miesiąca włosy wypadaja mi garsciami. Boje się że niedługo wyłysieje. Żadne szampony wzmacniające, odżywki, mgielki, witaminy dla kobiet karmiących nie pomagaja ( karmie młodego piersią). Na sobote umówiłam się do fryzjera na mocne ściecie mam nadzieje ze coś to pomoże, a w następnym tygodniu mam wizyte u lekarza. Miał ktoś podobny problem? Co stosowałyście? W internecie wyczytalam że to normalne i co ma wyjść to i tak wyjdzie lecz bardzo mnie to niepokoi że niedlugo bede łysa:( help
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.