Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Elliottt19
Elliottt19
  1 marca 2011
frajerka
frajerka: Skrzyp polny.

działa na łysienie?
Paulinessa
Paulinessa
  1 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie jest mocno kondycjonująca bo ma jeden silikon a raczej substancję działającą podobnie? przecież nie tylko silikony kondycjonują... ale nie chce mi sie powtarzać


To co innego tu Ci tak kondycjonuje? :)
Paulinessa
Paulinessa
  1 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:


Wybacz, nie zamierzam się z Tobą o to wykłócać, mam na ten temat inne zdanie.
Biuna
Biuna
  1 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Wybacz, nie zamierzam się z Tobą o to wykłócać, mam na ten temat inne zdanie.

Ona jest najmadrzejsza wiec szkoda slow :tak: .
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: To co innego tu Ci tak kondycjonuje? :)


Konto usunięte
Konto usunięte: Wybacz, nie zamierzam się z Tobą o to wykłócać, mam na ten temat inne zdanie.

W porządku. Tylko zamknęłaś się w tym, że tylko silikony kondycjonują.

Ale proteiny jedwabiu, proteiny kaszmiru, ekstrakty też kondycjonują bo uzupełniają ubytki we włosie - to poprawia doraźnie wygląd.
Kondycjonuje wszystko co poprawia wygląd doraźnie a nie tylko oblepia.
:and:

Mycie szamponem bez silikonu też kondycjonuje, bo poprawia wygląd.
Substancje anionowe też kondycjonują - zapobiegają elektryzowaniu, wygładzają, a nie oblepiają.
Suszenie włosów na szczotce też kondycjonuje...

:and:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ona jest najmadrzejsza wiec szkoda slow

Nie chce, żeby było, że znowu się wymądrzam. Ale muszę :mrgreen:
o kondycjonowaniu, regeneracji miałam ROCZNE zajęcia z pielęgnacji poznałam wszystkie preparaty, substancje, sauny, masaże od podstaw, więc chyba wiem troszeczkę lepiej, szczególnie, że wyśmieję każdego kto powie, że kondycjonowanie ogranicza się do użycia silikonu w preparacie :and:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Do surowców o działaniu kondycjonującym zaliczamy także proteiny, które są substantywne do włókna włosowego, przy czym substantywność ta zależy zarówno od stężenia substancji aktywnej jak również od stanu samych włosów. Im bardziej zniszczone włókno włosowe tym lepiej przyswaja sobie potrzebne do jego regeneracji surowce. Na szczególną uwagę zasługuje tu kolagen, który charakteryzuje się dobrymi własnościami błonotwórczymi. Można go znaleźć w szamponach, balsamach, odżywkach przeznaczonych do pielęgnacji włosów przesuszonych z zakłóconą równowagą wodno-tłuszczową. Jest on także stosowany jako czynnik ochronny w środkach do trwałej ondulacji. Kolejny surowiec tego segmentu, odgrywający istotną rolę w pielęgnacji włosów, stanowi keratyna, białko, które ze względu na obecność w strukturze atomu siarki tworzy z włóknem włosowym trwałe wiązanie siarczkowe, gwarantujące ich efektywne zabezpieczenie i trwałe kondycjonowanie. W recepturach preparatów pielęgnacyjnych pojawia się także kazeina. Na szczególną uwagę zasługują otrzymywane z niej hydrolizaty, które działają zarówno na zewnątrz, tworząc powłoki ochronne, jak również w ich wnętrzu, regenerując włosy o naruszonej strukturze. Wykorzystywane są tu także białka jedwabiu czy też proteiny roślinne. Do surowców o działaniu kondycjonującym możemy także zaliczyć witaminy. Swoje miejsce znalazły tu zarówno związki rozpuszczalne w wodzie jak i w tłuszczach.


:ziober2:

i na tym zakończę ;-)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 marca 2011

A tak w ogóle, to farbuje sie spowrotem na ciemno :ziober2: CHYBA.

Tak mi zaje... było w tych ciemnych włosach nie wiem co mi sie ubzdurało na jaśniejszy kolor :and:
Dzisiaj zrobiłam mój koci makijaż i musiałam zrobić jasniejsze brwi bo przecież mam jaśniejsze włosy i wyglądałam dziwnie. W jasnych włosach, brwiach i ciemnych oczach, a tak to zawsze grało: ciemne włosy, brwi i oczy.

I tak przed ślubem pójde na solarium z jakieś 10 razy (:mrgreen:) to znowu nie będzie mi się podobać jak będe opalona i z jasnymi włosami :and:

Narazie tylko przyciemnie te pasemka ale raczej znowu wróce do ciemnego.

Wolę żałować, że spróbowałam niż żałować, że nie spróbowałam.
Amen.

Babsy
Babsy
  1 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: A tak w ogóle, to farbuje sie spowrotem na ciemno CHYBA. Tak mi zaje... było w tych ciemnych włosach nie wiem co mi sie ubzdurało na jaśniejszy kolor Dzisiaj zrobiłam mój koci makijaż i musiałam zrobić jasniejsze brwi bo przecież mam jaśniejsze włosy i wyglądałam dziwnie. W jasnych włosach, brwiach i ciemnych oczach, a tak to zawsze grało: ciemne włosy, brwi i oczy. I tak przed ślubem pójde na solarium z jakieś 10 razy () to znowu nie będzie mi się podobać jak będe opalona i z jasnymi włosami Narazie tylko przyciemnie te pasemka ale raczej znowu wróce do ciemnego. Wolę żałować, że spróbowałam niż żałować, że nie spróbowałam. Amen.

ja tam jestem blada i czarne wlosy do tej bladosci mi sie podobaja... choc nie wygladam tak zajefajnie jak ta pani
bardzo mi sie taka uroda podoba, choc nie jestem tak 'ladnie" blada, jestem blada calkiem zwyczajnie:swir:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 marca 2011
Babsy
Babsy: ja tam jestem blada i czarne wlosy do tej bladosci mi sie podobaja... choc nie wygladam tak zajefajnie jak ta pani

No Ty masz ciemne włosy i wyglądasz rewelka :and:
ja też wracam do ciemnego, w ogóle fajnie to będzie kontrastować z białą suknią :D
Babsy
Babsy
  1 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja też wracam do ciemnego, w ogóle fajnie to będzie kontrastować z białą suknią :D

no pewnie, czarne wlosy i biala suknia- baja:) np. tu: ( nie mowie o fasonie kiecki i o calej reszcie tylko o tym jak to super wyglada:))
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 marca 2011
Babsy
Babsy: no pewnie, czarne wlosy i biala suknia- baja:) np. tu: ( nie mowie o fasonie kiecki i o calej reszcie tylko o tym jak to super wyglada:))

:napalony:

:zakochany:
SoDope
SoDope
  1 marca 2011
Babsy
Babsy:

Nie widzę tutaj twarzy 'kolezanki' ale np. moja koleżanka ma czarne włosy i na własnym ślubie wyglądała okropnie. :ble:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie widzę tutaj twarzy 'kolezanki' ale np. moja koleżanka ma czarne włosy i na własnym ślubie wyglądała okropnie.

buahaha jak ta co mi wysłałaś z tym makijażem
też miała czarne włosy :crylol:
Babsy
Babsy
  1 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie widzę tutaj twarzy 'kolezanki' ale np. moja koleżanka ma czarne włosy i na własnym ślubie wyglądała okropnie.

pewnie, nie musi to byc regula, ze zawsze brunetce ladnie w bieli:lol2:
SoDope
SoDope
  1 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

Dokładnie - wyglądała prawie jak ona .. - tylko ta nie miała twarzy prawie, że staruszki w wieku 21 lat .. :and:
Nie wiem czego ona myślała, że będę jej ludzie zazdrości ale skoro ją było stać na 'impreze' w drogiej restauracji to chociaż mogła nie oszczędzać 200 zł i iść na profesjonalny makijaż :woot:.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.