Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  30 marca 2011

Czy szamponetki niszczą włosy? Jednorazowo pewnie jak już to nie bardzo, ale jakby np używać regularnie?

A.

lovelaska
lovelaska
  30 marca 2011

[quote=agoosiaaa]mmaryjka:help, jaką suszarkę kupić? właśnie miałam sobie wysuszyć włosy, upadła mi i chyba skończył się jej żywot. najlepiej jakąś dobrą, żeby miała trzy stopnie ciepła + guzik który chłodzi
ta wydaje mi sie calkiem fajna

JA JĄ MAM, oprocz tego ze jest ciezka to bez rewelacji.

pijana
pijana
  30 marca 2011
Elph06
Elph06: Czy szamponetki niszczą włosy?

Palette na pewno, o innych mi nie wiadomo, ale na pewno jeszcze ktoś się wypowie na ten temat :-)
Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  30 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Palette na pewno, o innych mi nie wiadomo, ale na pewno jeszcze ktoś się wypowie na ten temat :-)

Mnie głównie Marion interesuje, bo w najbliższym sklepie tylko tej firmy mają :P Ale jak istnieje jakaś całkowicie nieszkodliwa (ale pewnie można pomarzyć) to poszukałabym gdzieś dalej.
Myślę o hennie ale raczej wolałabym coś łatwiejszego w użyciu;d

A.

TheWitch
TheWitch
  31 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no nie? jak mi to powiedział facet w sklepie to już przestałam się zastanawiać;)

az chyba sprawdze, czy na mojej jest podane takie info :lol2:
Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  31 marca 2011

A da się jakoś bez farbowania ochłodzić kolor? Ledwo słońce wyszło a ja już zaczynam mieć rude refleksy.
Np do blondów są te fioletowe płukanki czy szampony. Istnieje coś takiego dla brązów? :P

A.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 kwietnia 2011
Elph06
Elph06: Czy szamponetki niszczą włosy? Jednorazowo pewnie jak już to nie bardzo, ale jakby np używać regularnie?

Nie, ale mówimy o szamponetkach na powiedzmy 3 mycia? To nie, ale Palette, te z 3% wodą już tak i ciężko je zmyć.

Elph06
Elph06: Mnie głównie Marion interesuje,

Spokojnie możesz używać :-)

Elph06
Elph06: A da się jakoś bez farbowania ochłodzić kolor? Ledwo słońce wyszło a ja już zaczynam mieć rude refleksy. Np do blondów są te fioletowe płukanki czy szampony. Istnieje coś takiego dla brązów? :P

Hmm, dla brązów... Tonery :-) są to bezoksydantowe pigmenty do włosów, polecane szczególnie po farbowaniu np. klientka zafarbowała włosy i za 2 tyg ma wesele, nie chce na nowo farbować tylko odświeżyć kolor, to wtedy nakładamy toner, odświeża, uzupełnia brakujące pigmenty i jest mocniejszy niż szamponetka :-) nada lekki kolorek (o wybranym odcieniu) ale schodzi całkowicie.
Mniej więcej tak to wygląda, ja jednak polecałabym Ci takie, które nakłada się na mokre włosy po myciu, świetne są. Bo ten poniżej to jest nakładany na suche włosy, uwaga, bo czerwienie, zielenie, błękity są bardzo mocne!!! Na blondach wychodzą bardzo mocno.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 kwietnia 2011

@ Prinz

Wczoraj się dowiedziałam, że u Nas w mieście (w sensie gdzie pracuje, nie mieszkam) jest Twój zachwalany salon fryzjerski Trendy. Od niedawna jest otwarty, może jakieś 4 mies. Przypadkiem wspomniał o tym kolega bo rozmawialiśmy o salonach, że właśnie mają tam bardzo drogo a w ciągu ostatnich dwóch miesięcy jak wychodzi rano do pracy czy wraca z pracy to może 2 razy widział klienta na fotelu, a tak to zawsze mają pusto.
:ziober2: muszę się tam przejść z ciekawości. Zdam relację z wizyty.

Paulinessa
Paulinessa
  1 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Wynik egzaminów próbnych - 1pkt = 1 dobra odpowiedź 1 część (fryzjerstwo): 46/50 2 część (przedsiębiorczość): 15/20 Nauka nie idzie na marne!!!


Gratuluję :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Gratuluję :)

Dziękuję :-)
pijana
pijana
  1 kwietnia 2011

1. Otworzyli u mnie w mieście TX Maxx'a, jest tam sporo kosmetyków do włosów Bed Head Tigi w niezłych cenach (prawie wszystko po 20 zł), może ktoś miał do czynienia ? Na pewno jest ta seria i jakaś wygładzająca.
2. Używacie/używałyście jakichś szamponów z rzepą ? Od jakiegoś czasu używam szamponów Joanny i widzę znaczną poprawę, zwłaszcza na czubku głowy, włosy są bardziej lśniące i chyba mniej wypadają, choć z tym nie miałam raczej wielkiego problemu. Nie polecam za to szamponu z odżywką z tej serii (obciąża, a ja mam na tym punkcie świra), ale samą odżywkę osobno już tak :)

Babsy
Babsy
  1 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: salon fryzjerski Trendy.

w mojej miescinie tez jest, jakos od roku juz;) bylam na saunie i jakis spektakularnych efektow nie zauwazylam po niej. kolezanka byla sie tam obciac i ufarbowac i dala 110 bodajze. ale ladnie to obciecie wygladalo do pierwszego mycia, bo obciela sie na krotko z dluga grzywka, a ma wlosy krecone. a jak wyprostuje sama, to juz nie jest taki sam efekt, jak w salonie:) no ale jej nie przetlumaczysz:zonk:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 kwietnia 2011
Babsy
Babsy: w mojej miescinie tez jest, jakos od roku juz;) bylam na saunie i jakis spektakularnych efektow nie zauwazylam po niej. kolezanka byla sie tam obciac i ufarbowac i dala 110 bodajze. ale ladnie to obciecie wygladalo do pierwszego mycia, bo obciela sie na krotko z dluga grzywka, a ma wlosy krecone. a jak wyprostuje sama, to juz nie jest taki sam efekt, jak w salonie:) no ale jej nie przetlumaczysz


Problem tkwi w tym, że jakośc usługi nie tkwi w cenie jak się Prinz upiera (wyśmiał mnie, że u nas strzyżenie kosztuje srednio 13 zł). My mamy klientów pełno od rana do wieczora a ceny są przystępne i jakość idzie w parze, a w drogim trendy mają pustke chociaz jakosc pewnie tez jest dobra.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  1 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nas strzyżenie kosztuje srednio 13 zł

męskie zapomniałam dodać, oczywiscie samo strzyzenie, stylizacja, suszenie mycie kosztują osobno.
Babsy
Babsy
  1 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: samo strzyzenie,

ja u mojej mam suszenie i stylizacje w cenie;) ale ostatnio podrozalo, juz 30;/

Konto usunięte
Konto usunięte: Wynik egzaminów próbnych - 1pkt = 1 dobra odpowiedź 1 część (fryzjerstwo): 46/50 2 część (przedsiębiorczość): 15/20 Nauka nie idzie na marne!!!

no i zapomnialam tez pogratulowac:)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.