12Następna
DeVastic
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
DeVastic
  24 października 2008 (pierwszy post)

Elos...
Moje pytanie brzmi:
jakie zmiany zajdą w robieniu prawa jazdy teraz, a po 1 stycznia...
podobno mają byc jakieś zmiany, ale nigdzie nie wiadomo dokładnie jakie, każdy mówi co innego...
Podobno wiecej pytań, godzin, kasy...
Co wy o tym wiecie ??

Pytanie retoryczne: opłaca sie teraz robić to prawko?? ;P
:piwo: dla nie-prowadzących...:P

DeVastic jest Bogiem,
Piwo nałogiem...
Sex jest zabawą,
A miłość podstawą...

adiluki
Reputacja: 62 | BluzgometrTM: 205
adiluki
  24 października 2008
DeVastic
DeVastic: Pytanie retoryczne: opłaca sie teraz robić to prawko?? ;P

zawsze sie opłaca chyba ze wolisz rower
Macker16xD
Macker16xD
  24 października 2008

buhahaha juz mi sie plakac chce jak slysze poraz 100 to samo pytanie poszukaj na forum bylo tego rpzynajmniej 20 tematow ma wejsc prawko A od 24 B od 21 ale to sie ciagle zmienia niedawno mialo byc A od 24 a B od 16 wiec co jakiemus idiocie przyjdzie do glowy to stara sie wniesc do ustawy o wieku przystepowania do egzaminu
A jest pewne ze bedzie o 24 lat (pelne A) bo tą ustawe nazucila unia europejska ale czas na wdrążenie tej ustawy w zycie polska ma do 2011 roku bodajze wiec mam nadzieje ze nie wejdzie ta ustawa szybko jak dla mnie moze wejsc w wakacje ;D

To z tym pierwszym stycznia tot ez nie takie pewne bo jak mowilem termin daleki a na np motocykl kat A miala byc od 24 lat juz na czeriwec teraz styczen zaraz znowu sie okaze ze jednak czeriwec przyszlego roku xD

Co do B to unia takich norm nie narzuca wiec to wymysl jakiegos idioty w rzadzie RP i nie nalezy sie tym bardzo przejmowac co do cen godzin i pytan ci nie powiem ale faktycznie tez gdzies o tym slyszalem ze tworzy sie projekt by bylo wiecej godzin jazd i pytan na egzaminach ja osobiscie jestem za pojsciem w te strone niz zwiekszaniem wieku na kategorie

Zaraz pewnie ktos zapyta co do kategori jakie maja byc na motocykl

AM-motorower
pojazd nie przekraczajacy 50ccm i 45km/h wiek (kij wie)
kategoria A1: (16lat)

- motocykli o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm3, mocy nieprzekraczającej 11 kW i stosunku mocy do masy nieprzekraczającym 0,1 kW/kg,
- motocykli trzykołowych o mocy nieprzekraczającej 15 kW,
kategoria A2: (18lat)

- motocykli o mocy nieprzekraczającej 35 kW i stosunku mocy do masy nieprzekraczającym 0,2 kW/kg oraz niepochodzące od pojazdów o mocy przekraczającej dwukrotność mocy takiego motocykla,
kategoria A: (24 lata lub jesli kierowca mial A2 to 20 lat)

- motocykli
- motocykli trzykołowych o mocy powyżej 15 kW

B1 od 16
B od 21 (wczesniej planowano od 16 wiec to sie co chwile zmienia ) xD

Tourer
Tourer
  25 października 2008

a ja si etak zapytam... ile w PL tra robienie prawka? sa jakies przyspieszone egzaminy czy cos?

DeVastic
DeVastic
  25 października 2008

Prawko to mniej-wiecej 2-3 miechy...
dokładnie to masz (narazie) po 30 h teorii i 30 h jazdy...
teorii nie ruszysz z miejsca, ale nie musisz na all wyklady chodzić (zależy chyba od szkoły)
A jazde ustawiasz sobie z facetem/facetka, i na siłe mozesz brac 5dni w tygodniu po 2h, ale standard to 3 jazdy na week

Mi sie wydaje, że jeśli nawet miało by to być od 1 stycznia te zasady, to chyba zalerzy od tego kiedy sie zapiszesz...jak zaczniesz na starych zasadach w grudniu czy coś, to po 1 stycznia dalej konczysz na starych...
ja mam zamiar przed Sylwestrem sie wyrobić z prawkiem...

DeVastic jest Bogiem,
Piwo nałogiem...
Sex jest zabawą,
A miłość podstawą...

bezkompromisowy007
bezkompromisowy007
  25 października 2008

ja od niedawna chodze na kurs prawa jazdy i gosc powiedzial ze ma byc wiecej pytan i i po jednej prawidlowej odpowiedzi do pyania i w pytaniach zwiazanych z krzyzowka bedzie ograniczony czas na odpowiedz z tego co wiem to ma byc drozej ale jak to bedzie ...

Avatar użytkownika kanterxkanterx
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 16
kanterx
  25 października 2008

tak ma być drożej .. róbcie teraz prawka!
Ja już po wszystkim egzamin zdany i czekam na odbiór...

Duszę mam motocyklisty
Autami nie gardzę
Mercedes w123 2.4D :)

thundercat85
thundercat85
  25 października 2008
Tourer
Tourer: a ja si etak zapytam... ile w PL tra robienie prawka? sa jakies przyspieszone egzaminy czy cos?

ojej a to pytanie to z kosmosu chyba :D
ludzie dajcie spokoj z odp typu 2,3 miechy bo to zalezy tylko i wylacznie od czasu jaki zostanie poswiecony na jazdy :) na sama teorie przypada pomiedzy 2,3 tygodnie reszta jest umowna w zaleznosci ile on sam bedzie jezdzil i le czasu bedzie mogl mu tygodniowo poswieci instruktor!!! dla porownania ja caly kurs zrobilam w 4 tygodnie!
do tego dochodzi czas oczekiwania na egzamin teorie i praktyke w zaleznosci od miasta najczesciej jest to miesiac! istnieje takzer tzw egzaminy expresowe dotycza one tylko i wylacznie teorii i zaleza od WORDU.dajmy na to w wybrany dzien tygodnia pierwsze 15 osob ktore zglosi sie do okienka jest wpyszczane na express.

A zeby bylo smieszniej sam kurs na kat A mialam rozciagniety na 6 miesiecy bo nie mialam czasu.Tak wiec prawko lacznie z egzaminami teoria expresowa i jazdy zrobienie prawka zajelo mi 7 miesiecy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Macker16xD
Macker16xD
  25 października 2008
Tourer
Tourer: a ja si etak zapytam... ile w PL tra robienie prawka? sa jakies przyspieszone egzaminy czy cos?

miesiac w osrodku szkolenia ( L ) a potem musisz czekac na termin egzaminu ;/ i to moze potrwac nawet z miecha ;D niestety zalezy w jakim okresie chcesz zdawac wiadomo ze przed wakacjami word ma terminy najbardziej zapchane ;D

Co do miesiaca w osrodku szkolenia to tez zalezy bo niektorzy instruktorzy leca na czas i szybko skonczysz a niektorzy sie gramolą i bedziesz zamiast miecha wszystko mial zrobione to miesiac a ty nawet teori nie skonczysz zapytaj najlepiej tam gdzie sie udasz w danym osrodku szkolenia ile trwa srednio zanim bedziesz mogl przystapic ;D

Czesto instruktorzy wypisuja ci nielegalnie karteczke ze juz wsyztskie jazdy zaliczyles a zostawiaja ci np z 5h do wyjechania przed egzaminem z powodow takich ze chca miec dobra zdawalnosc wiec i zalezy im na tym zebys zdal za 1 razem wiec jesli miesiac nie posmigasz i nagle bedziesz mial zdawac to masz wieksze szanse oblac niz jak bedziesz mial przed samym egzaminem 5godzinna powtorke ;D

DeVastic
DeVastic: nie musisz na all wyklady chodzić (zależy chyba od szkoły)

Prawnie musisz tak samo prawnie 30godzin musisz wyjezdzic ale instruktorzy przymykaja na to oko bo chca zebys byl zadowolony ;D
Kejvool
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Kejvool
  25 października 2008

Ciesze sie ze mam B
mam nadzieje ze z tym A nie wejdzie bo na wakacje chcem juz je miec :]
a tym w RP sie yebie caly czas :/
pozdro

Zapewnie banik na tamtym koncie...
Kejv.fotka.pl

Kejvool
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Kejvool
  25 października 2008
Macker16xD:
miesiac w osrodku szkolenia ( L ) a potem musisz czekac na termin egzaminu ;/ i to moze potrwac nawet z miecha ;D

u nas to sie czeka 2 miechy....
a przed wakacjami to o kuva od 3 i wyżej...

Macker16xD:
Prawnie musisz tak samo prawnie 30godzin musisz wyjezdzic ale instruktorzy przymykaja na to oko bo chca zebys byl zadowolony ;D

Jak ja miałem jazdy to mówiłem ze kuva płace i mam te godz. wyjeździ a nie frajer mi mówi ze zostalo jeszcze 3 godz. i mozna sobie odpuscic :/

Zapewnie banik na tamtym koncie...
Kejv.fotka.pl

Texudo
Texudo
  25 października 2008

Warto powiedzieć o tym, że kursy staną się trudniejsze - teraz jest łatwo, bo dostaje się praktycznie wszystkie pytania, które mogą być na teście, do tego szkoły nauki jazdy mają aktualne testy na kompach.

Od 1 stycznia nie będzie już tak łatwo - będzie o wiele więcej pytań, z czego tylko jakaś część będzie dostępna dla kursantów (nie wiem ile będzie pytań, ani jaka część będzie dostępna, ale z tego, co mi znajomy mówił, to pytań ma być ok 5 razy więcej, z czego 1/4 lub 1/5 będzie dostępna).

Do tego egzamin ma być przeprowadzony w jeździe nocnej i dziennej.

Ostrzegam tylko, że wszytko co powyżej napisałem słyszałem jakieś 3 miesiące temu, więc nie bierzcie sobie tego do serca.

DeVastic
DeVastic
  26 października 2008

Ja właśnie słyszałem podobnie jak koledzy...
Pytań x5, a bedzie kosztowałe nie lekko ponad 1, tylko ponad 2 tysiaki...
O jeździe nocnej nie wiedziałem :D

motorki od 24 lat bodajże mają być już od stycznia, także nie wiem czy na wakacje sie wyrobisz stary...
A jeśli chodzi o B... na pewno pytań x5 i Godzin x2 bedzie od 1 January... a reszta to nie pewne...

Dla mnie sie tylko liczy, że jak zacząłem na starych zasadach, to chce też kończyć/zdawać na starych...

A jak o polityke ktoś juz zahaczył, to też sie wypowiem: Polityka od kilku miesięcy opiera sie tylko na kłótni Tusk-Kaczka...

DeVastic jest Bogiem,
Piwo nałogiem...
Sex jest zabawą,
A miłość podstawą...

Macker16xD
Macker16xD
  26 października 2008
DeVastic
DeVastic: motorki od 24 lat bodajże mają być już od stycznia, także nie wiem czy na wakacje sie wyrobisz stary...

Spoko spoko dam rade w sumie to od tego prawka to zalezy tylko czy bede jezdzil na wiekszym sprzecie w tym roku czy za rok bo szczerze mowiac to rok moge jeszcze poczekac ale nie 2 ;D pewnie zaraz po wejsciu tych przepisow psiury beda kontrolowac wszystko co ma 2 i 4 kola ;D ale mysle ze tak to sie bedzie ciagnac przez 1 sezon i potem luz;D
xx19pawel90xxx
xx19pawel90xxx
  28 października 2008
DeVastic
DeVastic: dokładnie to masz (narazie) po 30 h teorii

ja miałem 20 h teorii :)
12Następna
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 14 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.