spass
spass
  4 grudnia 2008 (pierwszy post)

Witam,
mam Golf'a IV. Kupiony w salonie, oryginalny przebieg 138.000. Zauważyłem ostatnio w garażu 2 krople oleju, zaniepokoiło mnie to. Okazało się że był to olej który ściekł po misce olejowej, która następnego dnia została umyta. Od miesiąca nie widze śladu oleju na glebie, lecz olej dalej brudzi od spodu miskę olejową. Mechanik powiedział, że skądś z nad miski olejowej wycieka i przy jezdzie "chlapie" spód auta. Zasugerował że może to być nieszczelność odpowietrzenia puszki korbowej... Co to może być? (dodam że miska nigdy nie została uderzona i nie miała fozycznego kontaktu z glebą :P)
To po pierwsze.
Po drugie... Zauważyłem też, że przy przejezdzaniu przez progi zwalniające amortyzatory normalnie pracują, lecz jadac po zwyklych nierownosciach drogi cos głucho stuka od czasu do czasu. Co to moze byc, laczniki stabilizatorów ? (auto nie jest wybite).

lutek
lutek
  5 grudnia 2008
spass:
Okazało się że był to olej który ściekł po misce olejowej, która następnego dnia została umyta. Od miesiąca nie widze śladu oleju na glebie, lecz olej dalej brudzi od spodu miskę olejową.

Zostaje ci umyć silnik od spodu i poczekać aż znowu nacieknie - bedziesz widział skąd

spass:
Mechanik powiedział, że skądś z nad miski olejowej wycieka i przy jezdzie "chlapie" spód auta.

Sprawdz którędy idzie odma i czy ma ujście elastyczne czy jest na stale jakiś kanał - jak sie da to przełóż w inne miejsce i obserwuj

spass:
Co to może być? (dodam że miska nigdy nie została uderzona i nie miała fozycznego kontaktu z glebą :P)

Weź pod uwage że mogła się gdzieś wyrobić uszczelka pod miską i troche cieknie a na dodatek możesz mieć marny olej i tak się bedzie działo

spass:
Co to moze byc, laczniki stabilizatorów ?

Całkiem możliwe - podjedz na szarpaki zapłacisz pare złotych i będziesz wiedział bez zgadywanki
spass
spass
  6 grudnia 2008
lutek:
Zostaje ci umyć silnik od spodu i poczekać aż znowu nacieknie - bedziesz widział skąd

Wiem skąd cieknie :) Znad miski olejowej. Tam jest taka czarna puszka, zwana puszką korbową
spass
spass
  6 grudnia 2008
lutek:
Weź pod uwage że mogła się gdzieś wyrobić uszczelka pod miską

to odpada :) (samochód był umyty pod spodem i pod wpływem jazdy ściekający znad miski olej upier___a jej spód - to tak apropo poprzedniego mojego postu).

Mechanik ostatnio dokręcił śruby w puszce korbowej - powiedział że śruby byłu poluzowane 1/4 obrotu. Może to dlatego był stamtąd wyciek, hmm ?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 14 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.