12Następna
LeonGrande
Reputacja: 62 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  26 listopada 2008 (pierwszy post)
Cytat:
Artur Boruc, bramkarz Celticu Glasgow i reprezentacji Polski, znalazł się na liście 100 najlepszych piłkarzy świata w 2008 roku sporządzonej przez magazyn "FourFourTwo". Polak został sklasyfikowany na 52. miejscu.
Spośród bramkarzy wyprzedzili go jedynie Hiszpan Iker Casillas (4. miejsce) oraz Włoch Gianluigi Buffon (19.). Oznacza to, że Boruc jest trzecim bramkarzem świata.

Uwazasz ze zasluzyl na to miejsce ? a moze powinien byc wyzej ? moze nizej ?
Jakie jest Twoje zdanie na temat miejsca naszego bramkarza i czy faktycznie jest tym 3 na swiecie ?
Czy jednak sa lepsi od niego - jezeli tak to ktorzy ?

Cytat:
Najlepszym piłkarzem w tym roku, był zdaniem "FourFourTwo" Portugalczyk Cristiano Ronaldo, który wyprzedził Argentyńczyka Lionela Messiego i Hiszpana Fernando Torresa.

A z ta klasyfikacja sie zgadzasz ?
czy moze kogos innego widzialbys w najepszej 3jce ?

Ogolnie jakie masz zdanie na temat tych wszystkich rankingow ktore sie ukazuja ?
i kiedy jakis polak go wygra do cholery :ziober2: !
Bo najważniejszy jest charakter, później ewentualnie... :ziober2:
folkemon
folkemon
  26 listopada 2008
LeonGrande
LeonGrande: Ogolnie jakie masz zdanie na temat tych wszystkich rankingow ktore sie ukazuja ?

bzdurki :nie:

jakby wzorem NBA piłkarzom liczono np celność podań, strzałów, bramkarzom łapanie piłki, wybicia pod nogi napastnika itp i dawano to w procentach to by było fajnie :D

a tak to taki ranking to bzdura :and:
mlodykulkaxd
mlodykulkaxd
  26 listopada 2008

Te wszystkie rankingi są mało wiarygodne... ja tam swoje wiem i to mi starczy, bo tu jest połowa, których być w ogóle nie powinno być...

Freddie2007
Freddie2007
  26 listopada 2008
LeonGrande
LeonGrande: Uwazasz ze zasluzyl na to miejsce ? a moze powinien byc wyzej ? moze nizej ? Jakie jest Twoje zdanie na temat miejsca naszego bramkarza i czy faktycznie jest tym 3 na swiecie ? Czy jednak sa lepsi od niego - jezeli tak to ktorzy ?

1.Buffon
2.Casillas
3.Boruc:tak:
egzekutor90goal
egzekutor90goal
  26 listopada 2008

na jutro przygotuję listę stu najlepszych zawodników świata z oceną każdego i uzasadnieniem. od Boruca w tym roku lepsi byli Akinfeev i Casillas na pewno.

JoseMourinhoJr
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
JoseMourinhoJr
  26 listopada 2008
egzekutor90goal:
na jutro przygotuję listę stu najlepszych zawodników świata z oceną każdego i uzasadnieniem.

No to Ci się podniesie średnia długość postów ^^
IKnowWhatYouAre
IKnowWhatYouAre
  27 listopada 2008
LeonGrande
LeonGrande: Uwazasz ze zasluzyl na to miejsce ? a moze powinien byc wyzej ? moze nizej ? Jakie jest Twoje zdanie na temat miejsca naszego bramkarza i czy faktycznie jest tym 3 na swiecie ? Czy jednak sa lepsi od niego - jezeli tak to ktorzy ?

Takie rankingi to jedna wielka kaszana.
Moim zdaniem nie zasłózył na te miejsce:and:
Jest dobrym bramkarzem ale zdecydowanie nie 3 na swiecie.
Takie rankinkingi przypominaja mi "100 najseksowniejszych kobiet itde." Jeden wielki żal.Nie brac tego na poważnie.
mlodykulkaxd:
Te wszystkie rankingi są mało wiarygodne... ja tam swoje wiem i to mi starczy, bo tu jest połowa, których być w ogóle nie powinno być...

Jak to sie mówi kwestia gustu :ziober2: Dla jednego lepszy jest ten dla drugiego inny.zycie. :]
Freddie2007
Freddie2007
  27 listopada 2008
IKnowWhatYouAre:
zasłózył

zasłUżył
IKnowWhatYouAre
IKnowWhatYouAre
  27 listopada 2008
Freddie2007:
zasłUżył

sorry ;d
a Ty nie nabijaj tak :]
tibauld
Reputacja: 20 | BluzgometrTM: 32
tibauld
  27 listopada 2008
LeonGrande

nie wnikając w żadne rewelacje poza sportowe na jego temat, to wg mnie na to zasłużył, swoją postawą na boisku nie raz pokazał ile jest wart dla Celticu czy Polskiej reprezentacji

LeonGrande
LeonGrande: A z ta klasyfikacja sie zgadzasz ? czy moze kogos innego widzialbys w najepszej 3jce ?

Dla mnie Mesii nie zasłużył na 3, tak samo C. Ronaldo na pierwsze miejsce, mnie jego gra nie przekonuje, nawet to że miał najwięcej bramek w ostatnim sezonie w lidze, no ale cóż rankingi cieszą się swoimi prawami :ninja:
Jak dla mnie Torres jest tutaj największym pretendentem do 1 miejsca, potem widziałbym na niej Alexa Del Piero a na 3 nie mam pojęcia :wtf:

LeonGrande
LeonGrande: Ogolnie jakie masz zdanie na temat tych wszystkich rankingow ktore sie ukazuja ? i kiedy jakis polak go wygra do cholery !

traktuję je z dystansem, rankingi mają to do siebie, że nie pokazują wszystkiego, czasem jest to zwyczajny wpływ mediów, które robią z kogoś boga :tak:
nie ma chyba takiej możliwości

一言既出,駟馬難追(一言既出,驷马难追)

LouisVanGaal
LouisVanGaal
  27 listopada 2008
tibauld
tibauld: Jak dla mnie Torres jest tutaj największym pretendentem do 1 miejsca,

A można wiedzieć czemu tak uważasz?
egzekutor90goal
egzekutor90goal
  27 listopada 2008
FCBmarcinQ:
No to Ci się podniesie średnia długość postów ^^

możliwe.

1.Xavi Hernandez - doprowadził reprezentację Hiszpanii do historycznego tryumfu, był głównym reżyserem gry
2.Cristiano Ronaldo - dzięki jego fenomenalnej grze na początku roku Manchester mógł się cieszyć z podwójnej korony
3.Leo Messi - mistrzostwo olimpijskie i przede wszystkim świetne wyszkolenie techniczne, którym imponuje w Barcelonie sprawia, że każdy klub chciałby go widzieć w swoich szeregach.
4.David Villa - Król Strzelców ME świetnie wszedł także w nowy sezon, jego gwiazda świeci pełnym blaskiem, dzięki niemu Valencia grała tak dobrze na początku nowego sezonu.
5.Andrij Arszawin - Puchar UEFA zdobyty przez Zenit i półfinał Rosji na ostatnim EURO nie odbyły by się bez tego zawodnika...
6.Wesley Sneijder - ostatnio kontuzjowany, imponował zwłaszcza na ME gdzie w fazie grupowej był wg mnie najlepszym zawodnikiem... zasłużył na więcej niż do tej pory osiągnął.
7.Fernando Torres - jego swietna gra na ME zaowocowała zdobyciem tytułu, rónież w PL imponuje.
8.Andres Iniesta - kolejny wspaniały zawodnik z ekipy Aragonesa, niemal tak dobry jak Xavi.
9.Kaka - zarówno Milan jak i reprezentacja Brazylii w ostatnim czasie zawodzą, jednakże zawodnik ten zawsze imponował umiejętnościami i to się póki co nie zmienia.
10.Zlatan Ibrahimovic - z jednej strony Szwecja zawodzi, a on nie potrafi zdobyć bramki w tej edycji LM, z drugiej to wciąż jeden z najmniej przewidywalnych zawodników na świecie, napastnik na którego można liczyć, główny element układanki, która zdobyła Mistrzostwo Włoch.
11.Giorgio Chiellini - moim zdaniem zdecydowanie najlepszy obrońca w tej chwili na świecie, imponował zwłaszcza na EURo na którym wskoczył do składu w ostatniej chwili w miejsce Cannavaro i nie zawiódł.
12.Steven Gerrard - reżyser gry Liverpoolu, to dzięki jego wspaniałej postawie ten klub przegrał w tym roku tylko dwa spotkania z Tottenhamem.
13.David Silva - kolejny świetny zawodnik rodem z Hiszpanii, świetna gra ofensywna to jego największa zaleta.
14.Igor Akinfeev - gdyby nie ten człowiek reprezentacja Rosji nigdy nie była by tam gdzie jest w tej chwili. zdecydowanie jeden z najlepszych bramkarzy na świecie.
15.Lukas Podolski - najlepszy z paki wicemistrzów Europy, w Polsce przez wielu znienawidzony na wielkich imprezach nigdy Niemców nie zawodzi, gorzej z grą w klubie, ale to zupełnie inna bajka.
16.Samuel Eto'o - strzela coraz więcej, głównie w lidze hiszpańskiej, jeśli wróci do pełni formy Barcelona może powrócić na szczyt.
17.Roman Pawliuczenko - przez wielu nie doceniany, dla mnie talent najczystszej wody, jego umiejętność zastawienia się, dryblingu i oddania strzału, przy jego wzroście jest wręcz genialna.
18.Iker Casillas - Iker, Iker no co??? grał wspaniale, kontuzji nie odnosił, zdążyliśmy się już chyba do tego wszyscy przyzwyczaić.
19.Marcos Senna - cichy bohater Hiszpanów, pierwszorzędnie spisywał się na ME, w Villarreal gracz nie do zastąpienia.
20.Sergio Aguero - facet, który robi wciąż kolosalne postępy, zdobył już M.Olimpijskie, z Atletico walczy w Lidze Mistrzów, ciekawe do jakiego klubu zostanie sprzedany???
21.Alessandro Del Piero - jak wino... im starszy, tym lepszy, wolne w jego wykonaniu są często nie do obrony.
22.Rio Ferdinand - środkowy obrońca najlepszej klubowej drużyny w Europie... od dawien dawna lider defensywy Czerwonych Diabłów.
23.Wayne Rooney - na Euro go nie było, bo jego koledzy się nie spisali, za to w klubie odwala sporo czarnej roboty... bardzo pracowity napastnik.
24.Bastian Schweinsteiger - druga część ME w jego wykonaniu to prawdziwy majstersztyk...
25.Frank Lampard - doprowadził Chelsea aż do finału LM, gdyby nie pudło Terry-ego i nerwy Anelki kto wie czy nie pretendował by do tytułu najlepszego zawodnika na świecie.
26.Jurij Żirkow - heh nawet nie wiecie jak ten chłopak mi imponuje... będzie miała Rosja jeszcze z niego naprawdę spory pożytek.
27.John Terry - kolejny znakomity obrońca, niestety słupek w finale LM zamazuje trochę obraz jego świetnej gry w ostatnich latach.
28.Artur Boruc - jak na polskie standardy człowiek-legenda, Polska słynie ze wspaniałych bramkarzy, kto wie czy Artur nie jest najlepszym jakiego kiedykolwiek mieliśmy... oby nie porozdrabniał swej kariery na drobne.
29.Gianluigi Buffon - umiejętnościami być może przerasta Boruca, ale ostatni sezon nie za bardzo mu się udał.
30.Cesc Fabregas - mózg gry Arsenalu, na Euro tylko rezerwowy... nowy kapitan Arsenalu z dnia na dzień gra coraz dojrzalszą piłkę.
31.Ruud van Nisterlooy - był taki okres, że wyglądało, że wraca stary dobry RvN, oby jeszcze wrócił po kontuzji.
32.Phillip Lahm - co prawda zawalił strasznie przy jednej bramce Turków, ale i tak jest to chyba najlepszy boczny obrońca na świecie.
33.Nicolas Anelka - w reprezentacji nie imponuje, za to w Chelsea z meczu na mecz jest coraz lepszy...
34.Alberto Gillardino - od odejścia z Milanu strzela, strzela i jeszcze raz strzela, kto wie czy nie powołanie go na EURO nie było jednym z największych błędów Donadoniego.
35.Francesco Totti - prawdziwa piłkarska osobowość, Roma bez niego nie istiała, odkąd wrócił spisuje się coraz lepiej.
36.Karim Benzema - jeden z najbardziej perspektywicznych napastników na świecie, niektórzy mówią, że zawiódł na EURO, moim zdaniem bardziej zawiedli jego koledzy.
37.Sergio Ramos - kolejny świetny, młody obrońca, z sezonu na sezon gra coraz lepiej.
38.Petr Cech - chyba jedyny Czech, który zasługuje na zaistnienie w moim rankingu... jego wspaniała gra pozwoliła Chelsea dojść tak daleko.
39.Edvin van der Sar - mimo zaawansowanego wieku ostatnimi czasy gra wspaniale, nie potrafię sobie wyobrazić bramkę MU bez niego...
40.Pepe - facet się bardzo wyrobił, na Euro błyszczał, kto wie czy nie najbardziej z całej ekipy.
41.Nemanja Vidić - dowód na to, że Słowianin może podbić Europę i świat.
42.Konstantin Żyrianow - kolejna rosyjska osobowość na Euro...
43.Michael Ballack - w Chelsea grał świetnie, w reprezentacji Niemiec wybitnie.
44.Vedad Ibisevic - kto rok temu słyszał o tym chłopaku??? ja nie. dziś jest największą gwiazdą BL.
45.Franck Ribery - o ile w Bayernie nie zawodzi, o tyle w reprezentacji być może trochę tak. niestety dla ekipy trójkolorowych.
46.Siergiej Siemak - reżyser gry Rosjan na ME. Doprowadził Rubiń Kazań do sensacyjnego mistrzostwa Rosji.
47.Dirk Kuyt - wielki walczak, świetnie spisuje się w LFC. na Euro w wielkiej formie.
48.Ronaldinho Gaucho - wierzę, że wraz z transferem do Milanu powróci stary, dobry Ronaldinho...
49.Amauri - jedna z największych gwiazd Serie A. kiedyś będzie decydował o obliczu reprezentacji Canarinhos.
50.Diego - wspaniały rozgrywający Werderu... jeden z najlepszych na swej pozycji na świecie.
51.Rafael van der Vaart - chyba w tym sezonie wreszcie pokazał na co go stać, transfer do Realu na pewno nie przypadkowy.
52.Paul Scholes - jedna z najważniejszych postaci układanki Alexa Fergusona.
53.Javier Mascherano - Mistrzostwo Olimpijskie, świetna gra w LFC, czego rządać od tego piłkarza więcej.
54.Juninho Pernambucano - jego rzuty wolne wprawiają w osłupienie wszystkich bramkarzy na świecie.
55.Irahim Affelay - największa gwiazda ligi holenderskiej, dysponuje świetnym dryblingiem.
56.Joan Capdevila - na Euro świetnie wypełniał zadania lewego obrońcy, groźny także pod polem karnym przeciwnika.
57.Henrik Larsson - już dawno miał przejść na emeryturę, dalej gra i robi to naprawdę wspaniale.
58.Thierry Henry - pomału wraca do wspaniałej formy w Barcelonie.
59.Carles Puyol - podstawowy punkt defensywy reprezentacji Hiszpanii...
60.Patrice Evra - zaliczył najlepszy sezon w karierze... niewątpliwie jeden z lepszych lewych obrońców na świecie.
61.Paweł Pogrebniak - co prawda na Euro nie pojechał, ale to głównie dzięki jego bramkom Rosja w ogóle tam pojechała, w Pucharze UEFA w zeszłym sezonie błyszczał jak mało kto.
62.Luca Toni - na Euro zawiódł, ale został królem strzelców w Pucharze UEFA, więc na tą pozycję spokojnie sobie zasłużył.
63.Arjen Robben - kolejny z Holendrów, który wspaniale spisywał się na EURo.
64.Robinho - jego przejście do City wydawało się śmieszne, dziś wydaje się, że być może przejdzie do historii, jako pierwszy z planowanego zaciągu gwiazd do tego klubu.
65.Jose Bosingwa - wygryzł ze składu reprezentacji Miguela, szybko znalazł się w pierwszej jedenastce Chelsea... czego chcieć więcej???
66.Johan Gourcouff - już dzisiaj ochrzczony nowym Zidanem, czy nim będzie??? czas pokaże.
67.Dorin Goian - opoka reprezentacji Rumunii, dysponujący świetnymi warunkami fizycznymi obrońca.
68.MIroslav Klose - o nim zapominać nie możemy, w Bayernie z dnia na dzień gra coraz lepiej.
69.Andrea Pirlo - tak niskie miejsce tego piłkarza w tym rankingu to naprawdę powód dla niego do wstydu, jeszcze niedawno byłby w pierwszej dziesiątce.
70.Theo Walcott - ta jego akcja w ćwierćfinale LM z LFC to był prawdziwy majstersztyk... on jeszcze światu wiele fajnego pokaże.
71.Xabi Alonso - na Euro tylko rezerwowy, ale to światowej klasy defensywny pomocnik.
72.Christian Panucci - jeden z najlepszych obrońców na turnieju o Mistrzostwo Europy.
73.Arda Turan - Turcy to prawdziwe zaskoczenie EURo, jeśli miałbym któregoś indywidualnie wyróżnić, to właśnie Ardę.
74.Luka Modrić - młody, zdolny, przebojowy... następca Zvonimira Bobana.
75.Jakub Błaszczykowski - wielka szkoda, że nie wystąpił na Euro... Europa i świat przekonali by się, że my w Polsce też mamy wielkie talenty.
76.Torsten Frings - prawdziwy profesjonalista, kiedy tylko był gotowy do gry zawsze dawał z siebie 100%
77.Daniele de Rossi - jak dla mnie jedno z większych rozczarowań mijającego roku, Roma której miał być motorem napędowym nie błyszczy, w reprezentacji Włoch niby był kluczowym zawodnikiem, ale jak oni ostatecznie skończyli wszyscy doskonale wiemy.
78.Semih Senturk - kolejny z przebojowych Turków, mimo iż początkowo tylko rezerwowy, napatnik Fenerbahce znacząco przyczynił się do świetnej postawy Kebabów na Euro.
79.Bartolini Savio - wreszcie dał nam o sobie przypomnieć... i to gdzie??? na Cyprze... jest zdecydowanie najlepszym zawodnikiem klubu, który robi prawdziwą furorę w Europie w tym sezonie, w Anorthosisie Famagusta.
80.Ze Roberto - wydawało się, że jego czas w Bayernie dobiegł końca, a tymczasem on znowu imponuje swą postawą na boisku.
81.Volkan Demirel - świetny bramkarz, jeden z najlepszych na EURO i w ogóle na świecie.
82.Juan ROman Riquelme - doprowadził swoich młodszych kolegów do Mistrzostwa Europy, sam grając wspaniały futbol.
83.Hamit ALtintop - Turecka Machina i wszystko jasne.
84.Stipe Pletikosa - kolejny utalentowany bramkarz, świetnie spisujący się na EURO.
85.Lucio - opoka Bayernu i reprezentacji Brazylii.
86.Gabriel Agbonlahor - przbojem wdarł się do reprezentacji Anglii, jeden z większych talentów jakie urodziły się w ostatnich latach na wyspach.
87.Maxi Rodriguez - jeden z motorów napędowych reprezentacji Argentyny.
88.Deco - może zbyt nisko go oceniłem, ale z reprezentacją Portugalii powinien zdziałać dużo, dużo więcej.
89.Joao Moutinho - miał zastąpić Maniche'a, czy mu się to udało?? Śmiem wątpić.
90.Nihat Kahveci - ta jego bramka z Czechami... majstersztyk...
91.Anatolij Tymoszczuk - podstawowy zawodnik Zenita, który swym doświadczeniem wiele wnosi do zespołu.
92.Ricardo Quaresma - dla mnie wciąż niespełniony talent. w reprezentacji tylko rezerwowy.
93.Danny - kolo, który zagrał jedno wspaniałe spotkanie w Superpucharze Europy, ale tym meczem zasłużył sobie na miejsce tutaj.
94.Emre Asik - prawdziwy turecki wojownik, wsadziłby głowę tam gdzie wielu nie wsadzi nogi... niestety w końcówce EURO kontuzjowany.
95.Nani - z sezonu na sezon lepszy, zobaczymy co pokaże w przyszłym roku.
96.Jamie Carragher - Legenda Liverpoolu, bardzo uniwersalny zawodnik.
97.Robin van Persie - podobno w Arsenalu przez wielu nielubiany, na Euro tylko rezerwowy, ale za to jaki...
98.Ricardo Carvalho - kolejny środkowy obrońca, który zasługuje na miejsce w moim zestawieniu.
99.William Gallas - końcówka sezonu nie dla niego, ale i tak jest filarem obrony Arsenalu.
100.Robert Lewandowski - i oby piął się coraz wyżej.

pewnie o jakimś wielkim zawodniku zapomniałem, ale robiłem to na szybko...
WueRZet
Reputacja: 2 | BluzgometrTM: 29
WueRZet
  27 listopada 2008
LeonGrande
LeonGrande: Uwazasz ze zasluzyl na to miejsce ? a moze powinien byc wyzej ? moze nizej ?

Jeśli chodzi o bramkarzy to zasłużył na to miejsce, o ile jest w formie. Jeśli chodzi o ogólną pozycję to nie. Były dziesiątki lepszych...nie tylko w Europie.

LeonGrande
LeonGrande: A z ta klasyfikacja sie zgadzasz ?

Nie. Nie trawię tego zawodnika :fakju:

LeonGrande
LeonGrande: Ogolnie jakie masz zdanie na temat tych wszystkich rankingow ktore sie ukazuja ?

To samo co o konkursach piękności. Jest to czyjaś subiektywna ocena i nie odzwierciedla prawdziwej sytuacji na świecie.

LeonGrande
LeonGrande: i kiedy jakis polak go wygra do cholery !

Gdyby nie kontuzja miałbym szansę :and:
"...uświadamiajcie się, rozwijajcie, róbcie coś dla Lecha, cokolwiek..."
smencik
smencik
  27 listopada 2008

Dla mnie takie gadanie jest bezsensowne. Zbieranie zawodnikow do jednej kupy i robienie z tego rankingu... Jak mozna porownywac gre napastnika ze srodkowym obronca? Ludzie kieruja sie w takich rankingach efektem wizualnym. Zawsze napastnik bedzie bardziej uznawany przez wiekszosc za pilkarza lepszego. Obroncy rzadko kiedy sa widoczni na boisku, a mimo wszystko potrafia wykonywac kawal dobrej roboty, tak samo jak defensywni pomocnicy, czy tez bramkarze. Jak mamy uznawac za najlepszego pilkarza roku czlowieka, ktory strzelil 40+ bramek w sezonie przewaznie sredniakom, bo na ME nie pokazal nic, a w ostatnich meczach LM gral po prostu jak przecietniak, to taki ranking mozna o :cenzura: potrzaskac. Do wygrywania rankingow w tej dyscyplinie wystarczy dobrze machac szkitami, zagrac w sezonie kilka dobrych spotkan z przecietnymi druzynami i grac w renomowanej druzynie. Pierwsza 10 takiego rankingu mozna praktycznie samemu juz przed sezonem ustalic. Szkoda mi tylko swietnych pilkarzy, ktorzy pomimo staran nie sa doceniani.

LouisVanGaal
LouisVanGaal
  27 listopada 2008
egzekutor90goal:
44.Vedad Ibisevic - kto rok temu słyszał o tym chłopaku??? ja nie. dziś jest największą gwiazdą BL.

No zbagatelizowałeś to totalnie...

egzekutor90goal:
45.Franck Ribery - o ile w Bayernie nie zawodzi, o tyle w reprezentacji być może trochę tak. niestety dla ekipy trójkolorowych.

Mistrzostwo Niemiec, Puchar Niemiec, Puchar Ligi Niemieckiej, Półfinalista Pucharu UEFA, bez Francka by tego wszystkiego nie było (o ile w ogóle coś by było), Najlepszy zawodnik Bundesligi w ubiegłym sezonie (w tej chwili także jest niekwestionowanie - najlepszym piłkarzem grającym na Niemieckich boiskach)... I dopiero w 5 dziesiątce? :and:
12Następna
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 14 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.