Zadziora
Zadziora
  19 grudnia 2010 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  31 grudnia 2010
sylwik
sylwik: tak masakrycznie widac ze sa doczepione


Ja bym się nie zugerowała filmikiem, ja zakładam po swojemu, dwie dlugie tasmy na tył jedna na wysokosci uszu druga wyzej, dwie krotsze na 2-3 klipsy po bokach i dwie na 1 klips tez na boki
sylwik
sylwik
  31 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja bym się nie zugerowała filmikiem, ja zakładam po swojemu, dwie dlugie tasmy na tył jedna na wysokosci uszu druga wyzej, dwie krotsze na 2-3 klipsy po bokach i dwie na 1 klips tez na boki

mam 1 na 4, dwie na 3, trzy na dwa:woot:
sprobuje po twojemu, bobrze ze sie latwo je zdejmuje:rotfl:
sylwik
sylwik
  31 grudnia 2010

troche lepiej, ale nadal doskonale widac sztucznosc, za malo ich:and: trzeba bylo wziasc 8 tasm:nie:

POCALUJ
Posty: 150 (po ~160 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
POCALUJ
  31 grudnia 2010

maski bingo obciazaja wlosy ?
chcialabym ja dzisiaj wyprobowac, ale z tego wzgledu ze sylwester, boje sie ze moze mi obciazyc za bardzo wlosy, ze sie szybka przetluszcza itp..

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  31 grudnia 2010
sylwik
sylwik: troche lepiej, ale nadal doskonale widac sztucznosc, za malo ich trzeba bylo wziasc 8 tasm


Ja mam 6 i w zupełności mi wystarcza, a masz te long hair?

POCALUJ
POCALUJ: maski bingo obciazaja wlosy ?


Ja od paru dni mam tą z proteinami kaszmiru, fajna nawet, nie obciąża ale w sumie ja nie nakładam maski na skóre, tylko na same wlosy
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  31 grudnia 2010
sylwik
sylwik: mam 1 na 4, dwie na 3, trzy na dwa


To masz z innej partii, ja mam dwie na 4, jedna na 3 jedna na 2 i dwie na 1
POCALUJ
Posty: 150 (po ~160 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
POCALUJ
  31 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja od paru dni mam tą z proteinami kaszmiru, fajna nawet, nie obciąża ale w sumie ja nie nakładam maski na skóre, tylko na same wlosy

hm, to chyba zrobie tak jak Ty.. tak na wszelki wypadek :P
dzieki za odpowiedz:)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  31 grudnia 2010
POCALUJ
POCALUJ: hm, to chyba zrobie tak jak Ty.. tak na wszelki wypadek :P


Ja żadnych odżywek, mask nie nakładam na skórę oprócz Biovaxu, Błota do włosów z Bielendy i Placenty z wyciągiem z łożysk (którego notabene nie ma w składzie i dzisiaj miałam niezły zonk, jest tylko ekstrakt z bambusa :crylol:)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  31 grudnia 2010
Mam ochotę na coś silnie regenerującego do włosów, najlepiej jakąś dobrą maskę, może być na włosy i skórę głowy, do masażu itp. Polecacie coś dobrego? Cena nie gra roli :-) Coś, czego jeszcze nie miałam, a może jakieś ampułki albo fajny szampon? Chociaz z szamponem mniejsza frajda :and:
Jasmina
Jasmina
  31 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam ochotę na coś silnie regenerującego do włosów, najlepiej jakąś dobrą maskę, może być na włosy i skórę głowy, do masażu itp.

Rekonstruktor Joico ponoć jest dobry. A tak to bardzo lubie maske Stapitz Sleek Line.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  31 grudnia 2010
Jasmina
Jasmina: Stapitz Sleek Line.


Czytałam, że bardzo silnie regeneruje? Trzeba na allegro zamowic?

Jasmina
Jasmina: Joico


Joico mnie nie przekonuje, nie wiem dlaczego.
Jasmina
Jasmina
  31 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Czytałam, że bardzo silnie regeneruje? Trzeba na allegro zamowic?

No dośc dobrze sobie radzi z włosami :) Allegro albo sklepy fryzjerskie :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  31 grudnia 2010
Jasmina
Jasmina: No dośc dobrze sobie radzi z włosami :) Allegro albo sklepy fryzjerskie :)


Ostatnio mam bzika, ciągle coś kupuje i ciągle mi mało, zastanawiam się, czy nie 'przedobrzę' ;P może pojadę w poniedziałek do Polwella :-) a cos jeszcze fajnego znasz?
Jasmina
Jasmina
  31 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ostatnio mam bzika, ciągle coś kupuje i ciągle mi mało, zastanawiam się, czy nie 'przedobrzę' ;P

Ja też mam bzika na punkcie pielęgnacji włosow i wciaz kupuje nowe maski, odżywki :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: a cos jeszcze fajnego znasz?

Lubię kokosową maske Scandic Plus, ładnie nawilża :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  31 grudnia 2010
Jasmina
Jasmina: Ja też mam bzika na punkcie pielęgnacji włosow i wciaz kupuje nowe maski, odżywki


Ja raczej obracam się w tych najbardziej znanych w moim, fryzjerskim otoczeniu, słynna placenta kallosa z wyciągiem z łożysk, nie dość, że sama nazwa sobie zaprzecza, )bo jak rośliny mogą mieć łożyska?) To jeszcze nie ma go w składzie, dzisiaj sie kapłam :woot: skrupulatnie przeczytałam cały sklad, znalazłam tylko ekstrakt z bambusa, ale raczej to nie to. Chociaż fajne są włosy po niej, tylko skład bardziej chemiczny. Ja bardzo lubię maskę Artego, hydrating.



Bardzo fajnie nawilża, szczególnie pod sauną. Nie wiem jak ze składem bo szczerze nie czytałam, a nie mam jej teraz w domu zeby zerknąć.

Jasmina
Jasmina: Lubię kokosową maske Scandic Plus, ładnie nawilża :)


Na pewno cos kupie z tej serii :-)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.