Zadziora
Zadziora
  19 grudnia 2010 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Jasmina
Jasmina
  2 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak myślałam,że coś z operacją związane. Mam nadzieję,że z nią wszystko w porządku? :)

Tak, jest już ok :)

Konto usunięte
Konto usunięte: a to faaakt. no,lecz też ją męczę prostownicą,więc coś jej się należy :)

Tez prawda :)
amja29
amja29
  2 stycznia 2011
Jasmina
Jasmina: Tak, jest już ok :)

To dobrze :)

Dziękuję za odpowiedzi :)

Jak będę mieć wątpliwości to z pewnością tu zajrzę i spytam się :)
latynoska6
latynoska6
  2 stycznia 2011
Najlepsza odżywka i maseczka do suchych włosów?
pijana
pijana
  2 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: amja29

Wyczytałam, że nie lubisz Ziaji, ale jak nie znajdziesz nic dobrego to wypróbuj lawendowy, naprawdę włosy mniej się przetłuszczają po nim :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  2 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 3.Poleciła mi odżywkę Pantene ProV w sprayu,tą co Alicja Bachleda-Curuś reklamuje.


Jasmina
Jasmina: Same silikony


Dokładnie, a w ogóle to odżywki w sprayu na przetłuszczającą się skórę głowy to samo zło, drobinki nie osiadają tylko na włosy ale także na skórę. Najlepsze są toniki, wcierki.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  2 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Najlepsza odżywka i maseczka do suchych włosów?


Temat mask i odżywek przewija się tu średnio codziennie, każdy pisze co testował i co mu pomaga. Wystarczy przeczytac.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  2 stycznia 2011

Byłam dzisiaj u przyjaciółki. Kupiłyśmy na pół Keratynę w płynie do włosów. Aczkolwiek nie pamiętam firmy :woot: i mam ją przelaną do butelki z czegoś innego i nie mogę sprawdzić. Cena za 500 ml to 139 zł, ale włosy po niej są nieziemskie.. Nakłada się ją tak jak jedwab.

Jakby ktoś był zainteresowany to mogę zapytać o producenta.

lovelaska
lovelaska
  2 stycznia 2011

ooo ciekawe;) ale dosc droga ale chetnie sie dowiem ;)

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  2 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: dosc droga ale chetnie sie dowiem


No chyba najdrozszy kosmetyk do włosów jaki kiedykolwiek kupiłam :woot:
lovelaska
lovelaska
  2 stycznia 2011

ale super ze widzisz ze jakis tam efekt jest ja dzis sama sobie konce pryzcielam troszenke bo zniszczone mialam i moze przez to mi nie rosly;) ale taka keratyne to bym sobie kupila;) a wlasciwie co po niej zauwazylas za zmiany

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  2 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a dzis sama sobie konce pryzcielam troszenke bo zniszczone mialam i moze przez to mi nie rosly;)


Nie wiem skąd wziełaś tą teorię ale włosy nie mogą rosnąć dlatego, że mają zniszczone końce. Zniszczone końce nie mają nic do porostu włosów ;-) Może włosy Ci rosły, ale końcówki miałaś tak zniszczone że na bieżąco się kruszyły i dlatego myślałaś, że nie rosną.

Konto usunięte
Konto usunięte: a wlasciwie co po niej zauwazylas za zmiany


Tylko właśnie teraz się zastanawiam czy dostaniesz, bo szefowa mojej przyjaciółki sprowadziła to zza granicy? Czy ma jakiegoś dostawcę co to sprowadza, nie wiem.
Włosy są gładsze od razu po nałożeniu, błyszczące, miękkie, no a keratyna to naturalny budulec włosa więc na pewno silnie odbudowuje strukturę i uzupełnia ubytki ;-)
lovelaska
lovelaska
  2 stycznia 2011

no o to mi dokladnie chodzilo ze pewnie sie krusza i nie widac tego ze sa dluzsze heh zle sie pewnie wyrazilam;) hmm a mozesz wpisz w google keratyna i wyskoczy ci ta co ty masz;)

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  2 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: mozesz wpisz w google keratyna i wyskoczy ci ta co ty masz;)


Właśnie szukam tego i na allegro ale nie pamiętam jak dokładnie wyglądała ta oryginalna butelka, a dzieliłyśmy to na pół i mam przelane.
lovelaska
lovelaska
  2 stycznia 2011

no rozumiem, hmm ciekawe czy kreatyna taka w plynie wlasnie do psikania z CHI jest dobra?

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  2 stycznia 2011

Skład: Rosewater, Dicetyldimonium Chloride, Cocodimonium Hydroxypropyl Silk Amino Acids, Acetamine MEA (and) Lactamide MEA
Hydrolyzed Wheat Protein, Hydroxypropyl Polysiloxane, Lauryl Pyrrolidone, Panthenol, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone, Nettle, Chamomile Extract, Algae, Aloe Vera, Lavender Extract, Rosemary Extract, Parfum, Yellow 5, Red 33, Zinc Oxide, Titanium Oxide, Titanium Dioxide, Mica, Boron Nitride Powder.

Nie zauważyłam, aby w składzie było: Hydrolyzed Keratin, chyba, że coś przeoczyłam.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.