Zadziora
Zadziora
  19 grudnia 2010 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  4 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: hmm niby chce miec dlugie wlosy ale podoba mi sie tez taki bob tylko mam okragla buzie to nie wiem czy takie fryzury nie pogrubiaja pozatym ta laska jest opalona to ten kolor jej pasuje a ja blada to juz by tak ladnie nie wygladalo


Sama odpowiedzialas sobie na pytanie, czy bedzie CI to pasowac.

Konto usunięte
Konto usunięte: a masz fotke tej kolezanki, albo ma nk zeby mozna bylo ja zobaczyc

Nie, ona nie jest małpą w zoo aby ją oglądać i nie powinnać o takie rzeczy pytać, pomijam fakt, że wklejenie tego zdjęcia też jest niezgodne z regulaminem, zawiera nick tej osoby.
lovelaska
lovelaska
  4 stycznia 2011

niestety nie dalo sie inaczej wkleic ..

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  4 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:


wystarczylo przyciac zdjecie, jesli pracujesz w gazecie powinnas o tym wiedziec,
lovelaska
lovelaska
  4 stycznia 2011

no ale ja nie przycinam zdjec tam hehe wiec skad mam wiedziec, pozatym wiem ze sie przycina, ale ja to inaczej zamiescilam tutaj, tak ze sie nie da przyciac, z jej strony wzielam kliknelam na zdj i kopiowalam adres obrazka wiec innej mozliwosci nie bylo tego wkleic bez jej str

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  4 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: z jej strony wzielam kliknelam na zdj i kopiowalam adres obrazka wiec innej mozliwosci nie bylo tego wkleic bez jej str


jest takie cos jak paint, wystarczy pomyslec, mozna nawet zamalowac... tak trudno??
lovelaska
lovelaska
  4 stycznia 2011

no wiem ale nie wkleiłabym tego tak jak to wskleilam img, link zdj i }

Lemka
Lemka
  4 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no ale ja nie przycinam zdjec tam hehe wiec skad mam wiedziec, pozatym wiem ze sie przycina, ale ja to inaczej zamiescilam tutaj, tak ze sie nie da przyciac, z jej strony wzielam kliknelam na zdj i kopiowalam adres obrazka wiec innej mozliwosci nie bylo tego wkleic bez jej str

trzeba było zgrać na kompa , przyciąć i zalinkować- to tak na przyszłość
Lemka
Lemka
  4 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no wiem ale nie wkleiłabym tego tak jak to wskleilam img, link zdj i }

myślenie nie boli.

znacie jakieś wynalazki do zwiększania objętości?
lovelaska
lovelaska
  4 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

wiem ze tak mozna ale chcialam wkleic zdj nie foto, pozatym nie pouczaj mnie , bo z choinki sie urwalas napisalas dopiero 5 postow a pyszczysz tu do mnie
Paulinessa
Paulinessa
  4 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wiem ze tak mozna ale chcialam wkleic zdj nie foto, pozatym nie pouczaj mnie , bo z choinki sie urwalas napisalas dopiero 5 postow a pyszczysz tu do mnie


To nie ma znaczenia ile ktoś ma postów
mmaryjka
mmaryjka
  4 stycznia 2011

a sorry, że się wtrącę, ale na dobrą sprawę to co jest w pierwszym poście(zadziorki) nikomu się nie przydaje i nijak się ma do zadawanych tu ciągle pytań. więc może zamiast tego któraś z was mogłaby ładnie napisać co najlepsze na nawilżenie, regenerację i tak dalej bo te pytania powtarzają się non stop, a jednak dyskusja toczy się w takim tempie, że ciężko później cokolwiek znaleźć

Paulinessa
Paulinessa
  4 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a sorry, że się wtrącę, ale na dobrą sprawę to co jest w pierwszym poście(zadziorki) nikomu się nie przydaje i nijak się ma do zadawanych tu ciągle pytań. więc może zamiast tego któraś z was mogłaby ładnie napisać co najlepsze na nawilżenie, regenerację i tak dalej bo te pytania powtarzają się non stop, a jednak dyskusja toczy się w takim tempie, że ciężko później cokolwiek znaleźć


Też o tym myślałam. Napiszę do Zadziorki na ten temat jak już temat trzeba będzie podwieszać nowy.
UniteAndWin
Posty: 1 (po ~101 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 4
UniteAndWin
  4 stycznia 2011

ja mam pytanie xD co zrobic z wypadajacymi wlosami? -.- strasznie mi wypadaja, za niedlugo lysa bd xD

mmaryjka
mmaryjka
  4 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Też o tym myślałam.

no to byłoby najlepsze rozwiązanie chyba, bo czasami nawet jak ktoś rzuci okiem czasami w ten temat i później czegoś potrzebuje, to wie że dzwoni, ale nie wie gdzie, a tak będzie przejrzyście
Lemka
Lemka
  4 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wiem ze tak mozna ale chcialam wkleic zdj nie foto, pozatym nie pouczaj mnie , bo z choinki sie urwalas napisalas dopiero 5 postow a pyszczysz tu do mnie

niech Cię lepiej moje posty nie interesują, nie od dziś wiadomo, że pierwszą urwaną z choinki tutaj jesteś Ty. a jak Ci ktos radzi to wypadałoby podziękować a nie używać tak prymitywnego sposobu obrażania.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.