Zadziora
Zadziora
  19 grudnia 2010 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  6 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Wypowiedź jest poprawna ;-) ma sens. jak dla mnie, zresztą nikt nie zwrócił uwagi chociaż pewnie zaraz znajdzie się parę osób...

Mozna ja zrozumiec, ale jedyna poprawna forma jest "napisane"

Konto usunięte
Konto usunięte: Pisze. Producent napisał. :-) Pisze i decyduje co ma być napisane. What ever. Czy to Cię satysfakcjonuje? Bo na tych tabletkach tak producent pisze.

Forma "pisze" nie jest poprawna, bo jest to czynność skończona, dokonana dlatego mowimy, piszemy "jest napisane"

Idąc Twoim tokiem myślenia zdanie móha jest bżydka i gópia jest poprawne :)

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  6 stycznia 2011
Prinz
Prinz: Forma "pisze" nie jest poprawna, bo jest to czynność skończona, dokonana dlatego mowimy, piszemy "jest napisane" Idąc Twoim tokiem myślenia zdanie móha jest bżydka i gópia jest poprawne :)


Mówimy o błędzie stylistycznym a nie ortograficznym, widać nie rozróżniasz tych dwóch...

Pisze to chyba raczej czynność nie dokończona bo ktoś CIĄGLE PISZE, napisał jest dokończona.
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  6 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Mówimy o błędzie stylistycznym a nie ortograficznym, widać nie rozróżniasz tych dwóch...

jest to błąd. rozrozniam obie rzeczy. blad to blad ;)

koncze, bo niereformowalna jestes. kazdy, kto to przeczyta przyzna mi racje :)

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  6 stycznia 2011
Prinz
Prinz: jest to błąd. rozrozniam obie rzeczy. blad to blad ;) koncze, bo niereformowalna jestes. kazdy, kto to przeczyta przyzna mi racje :)


Nie Kochanie, wyróżniamy wiele rodzajów błędów (interpunkcyjny dotyczy przecinków, ortograficzny dotyczy np ó czy u, są jeszcze fleksyjne). Ty zwróciłeś uwagę na błąd stylistyczny a nie ortograficzny, jak widać z ortografią u mnie bardzo dobrze. ;-)
Wiesz, ja mam z polskiego 5 na semestr może dlatego umiem dostrzec różnicę, Ty nie wiem co masz ale chyba kiepsko, skoro nie rozróżniasz różnicy między tymi dwoma.

Nie dość, że zwracasz uwagę to jeszcze sam się plączesz. Może odniesiesz się do tych czynności dokonanych? Bo chciałabym abyś to sprecyzował, skoro już zwróciłeś mi uwagę. Dlaczego twierdzisz ze pisze (ktoś pisze) jest dokonane? :woot:

Nie Ty będziesz decydował kiedy koniec. I proszę o wyjaśnienie. Albo się przyznaj do błędu bo sam się wkopałeś. Ale jak to się mówi 'kto pod kim dołki kopie - ten sam w nie wpada'
Absentiaa
Absentiaa
  6 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: BreakMyFall18

Dobra weź już skoncz,bo to się nudne robi.
A jak macie jakies problemy to na priv !
Fieska
Fieska
  6 stycznia 2011

@BreakMyFall18:

@Prinz:

Ale wy macie problemy. Przestańcie już na siebie najeżdżać bo zaczyna robić się to nudne i robicie syf. A jak chcecie się dalej kłócić to na pw.

POCALUJ
Posty: 150 (po ~160 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
POCALUJ
  7 stycznia 2011

ile maski bingo mozna trzymac na wlosch?

pauluss99
pauluss99
  7 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: BreakMyFall18 Dobra weź już skoncz,bo to się nudne robi. A jak macie jakies problemy to na priv !


J juz po prostu nie moge z niektorymi osobami z tego forum Prinz "pajac" w okuarkach zwraca uwage o opisownie nie wiadomo po co a ty piszesz zeby BreakMyFall18: dala spokoj ;/;/;/;/;
Po prostu zalosne to jest bo jak jest jakas osoba co tutaj dluzej przebywa kros ja lubi to zaraz trzyma jej strone ...
Dla mnie tutaj nie ma sympatycznych osob oprocz Jasminy i Paulinny ,

Leczcie sie coniektorzy bo to forum to jest juz wasza obsesja chyba
lavagirl
lavagirl
  7 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Leczcie sie coniektorzy bo to forum to jest juz wasza obsesja chyba

Ale cóż złego jest w tym, że ktoś słusznie wytknie komuś błąd, który jest notorycznie popełniany przez większość ludzi? Chyba należy podziękować za możliwość douczenia się poprawnej polszczyzny.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  7 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Bo na tych tabletkach tak producent pisze.


pisze (on/ ona/ ono) - producent pisze na opakowaniu, ze...
bezosobowo forma "jest napisane" jest poprawna - na opakowaniu jest napisane, ze.....

Przyklad:
Gdy masz opisac, co znajduje sie na obrazku narysowanym kredkami, uzywasz zwrotu:
"na obrazku jest narysowane.... drzewko, sloneczko ..."
czy
"na obrazku rysuje... drzewko, sloneczko ..." ?????????????

:)

Prinz
Prinz: poprawiam, bo dbam o poprawność wypowiedzi ;)


tez chcialam zwrocic uwage, ale wiedzialam, ze to by sie skonczylo tak samo jak w twoim przypadku - stekiem postow rzuconych o sciane.
poza tym kiedys juz dawno temu w programie u Miodka slyszalam, ze mieli wprowadzic ta forme "pisze" jako poprawna, specjalnie dla tych niewyuczalnych :ninja:
co bedzie nastepne?
"poszles"?

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  7 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale cóż złego jest w tym, że ktoś słusznie wytknie komuś błąd, który jest notorycznie popełniany przez większość ludzi? Chyba należy podziękować za możliwość douczenia się poprawnej polszczyzny.


dokladnie. ja zazwyczaj dziekuje, a nie bluzgam :)

POCALUJ
POCALUJ: ile maski bingo mozna trzymac na wlosch?


ogolnie, jesli na opakowaniu nie jest napisane, to trzymaj 2-5 minut na wlosach :)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Jasmina
Jasmina
  7 stycznia 2011
Dobra, już tutaj nie nabijać nie na temat.

POCALUJ
POCALUJ: ile maski bingo mozna trzymac na wlosch?

Nawet do godziny można, ale najlepiej z 30 min.
Absentiaa
Absentiaa
  7 stycznia 2011
Jasmina
Jasmina: Nawet do godziny można, ale najlepiej z 30 min.

ja swoją trzymam nawet do 3 godzin :ziober2: Nie ma SLS także mogę sobie pozwolic :D
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  7 stycznia 2011
Jasmina
Jasmina: Nawet do godziny można, ale najlepiej z 30 min.


no co Ty :ninja:
to ja mam jakies badziewne, wszystkie po 5 minut :and:

to sa jakies specjalistyczne maski? :woot:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Karolinaaaaa
Karolinaaaaa
  7 stycznia 2011
massacre
massacre: no co Ty to ja mam jakies badziewne, wszystkie po 5 minut to sa jakies specjalistyczne maski?

Większość masek lepiej trzymać dłużej niż jest napisane na opakowaniu:)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.