Zadziora
Zadziora
  19 grudnia 2010 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
ChicaBombb
ChicaBombb
  3 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ChicaBombb:musze potrenowac to zakladanie, bo mi na czubku glowy odstaja:P ale dzis postaram sie zrobic:) Na czubku głowy? To jak Ty je dopinasz? w ktorym miejscu?

moje wlasne pasemko mi streczalo, bo tak byle szybciej robilam:) probuje z fota ale nie moge dobrego ujecia chwycic.

Konto usunięte
Konto usunięte: ChicaBombb: a tam sie przejmujesz, do wieczora nie wytrzymam he zrob teraz i wieczorem znowu a jak kolorystycznie pasuja?? swieca sie bardzo?:D

kolorystycznie raczej tak, zobaczymy w swietle dziennym bo teraz to sie szarowka robila a przy zarowce nie moge dobrze stwierdzic. swieca sie, i owszem:)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  3 stycznia 2011
ChicaBombb
ChicaBombb: moje wlasne pasemko mi streczalo, bo tak byle szybciej robilam:) probuje z fota ale nie moge dobrego ujecia chwycic.


Aaaa, ok, czekamy na fotki ;-) a ogolnie jak? dobrze to wyglada przy Twoich dosyc krotkich wlosach?
lovelaska
lovelaska
  3 stycznia 2011

fajnie jakby ci ktos cyknol bo samej to lipa

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  3 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ci


Denerwuje mnie bardzo jak ktoś Ci, Tobie, Ciebie, Was pisze z małej litery, jest to zwrot grzecznościowy dlaczego nie piszesz z dużej litery?
lovelaska
lovelaska
  3 stycznia 2011

bo wiekszosc nie pisze i tyle.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  3 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: bo wiekszosc nie pisze i tyle.


Jeżeli mogę wyrazić swoje zdanie (nie lubie objeżdzać ludzi ale może czasem trzeba?)
Większość ludzi robi głupie rzeczy, ale to, że oni tak robią nie znaczy, że Ty masz być taka sama i okazywać brak kultury i szacunku. Trochę oleju w głowie, wolisz być uznawana za większość ale głupich ludzi czy mniejszość ale mądrych ludzi?
lovelaska
lovelaska
  3 stycznia 2011

tutaj tzn w domu sobie psize jak chce i nikt mi nie bdzie mowil jak mam pisac, umiem pisac uwierz mi, jakbym nie umiala to nie pracowalabym w gazecie !!

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  3 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: tutaj tzn w domu sobie psize jak chce i nikt mi nie bdzie mowil jak mam pisac, umiem pisac uwierz mi, jakbym nie umiala to nie pracowalabym w gazecie !!


Ale ja Ci nie mówię, jak masz pisać, pytam jaki tego powód.

Nie ważne, czy jesteś w szkole, w domu, w pracy, czy ktoś ocenia Twoje wypowiedzi czy nie, moim zdaniem szacunek innym należy się w każdej sytuacji w pisowni;-)
Nie twierdze, ze nie umiesz pisac. A zreszta, pisz sobie jak chcesz.
lovelaska
lovelaska
  3 stycznia 2011

skoncz, czekajmy lepiej na fotki kolezanki

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  3 stycznia 2011
:and: ...

...
ChicaBombb
ChicaBombb
  3 stycznia 2011

zrobila foty, ale jak to wrzucic na forum nie wrzucajac ich na profil swoj?

Paulinessa
Paulinessa
  3 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: tutaj tzn w domu sobie psize jak chce i nikt mi nie bdzie mowil jak mam pisac, umiem pisac uwierz mi, jakbym nie umiala to nie pracowalabym w gazecie !!


O Jezuuuuuusie. Ona nie napisała Ci nic złego, a wręcz prawdę, więc bez takich uniesień proszę.
_________________

Co do tych doczepianych włosów, doczepia się je przy skórze, więc skoro ja mam swoje jakieś 50cm to długaśne jakieś musiałabym kupić :woot:
Paulinessa
Paulinessa
  3 stycznia 2011
ChicaBombb
ChicaBombb: zrobila foty, ale jak to wrzucic na forum nie wrzucajac ich na profil swoj?


http://wgrajzdjecie.pl/

wgraj np przez tą stronke, a potem wklej fotki albo daj linki :)
ChicaBombb
ChicaBombb
  3 stycznia 2011
http://cdn2.asteroid.pl/c8/a.eu.fotka.pl.s3.amazonaws.com/063/519/63519627_800.jpg

http://cdn3.asteroid.pl/c14/a.eu.fotka.pl.s3.amazonaws.com/063/519/63519533_800.jpg

http://cdn4.asteroid.pl/c20/a.eu.fotka.pl.s3.amazonaws.com/063/519/63519439_800.jpg

wiem, wiem, jest krzywo, no ale mowilam ze musze sie podszkolic w zakldaniu, pierwszy raz mam taką dopinkę:)

Konto usunięte
Konto usunięte: ChicaBombb:zrobila foty, ale jak to wrzucic na forum nie wrzucajac ich na profil swoj? http://wgrajzdjecie.pl/ wgraj np przez tą stronke, a potem wklej fotki albo daj linki :)

ladowalo sie bez konca, szybciej weszlo na profil, ale dzieki:)
luk7
luk7
  3 stycznia 2011
ChicaBombb
ChicaBombb: wiem, wiem, jest krzywo, no ale mowilam ze musze sie podszkolic w zakldaniu, pierwszy raz mam taką dopinkę:)

jak się czujesz z takim "końskim" kucem? :lol:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.