Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  10 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Na wstępie muszę skomentować opinie wizażystek którym nie odpowiada brak piany oraz platanie się włosów: Efekt piany jest zasługa SLES(Sodium Laureth Sulfate) którego tutaj w składzie nie ma. SLES jest silnie drażniącym detergentem obecnych w prawie wszystkich innych szamponach, a babydream jest tak delikatny właśnie z powodu jego braku. Powstała piana to efekt ostrej chemii więc wydaje mi się, że jej brak świadczy na ogromny plus dla produktu, który ma być łagodny i nie podrażniać skóry głowy i powinien dodawac gwiazdki, a nie odejmować.


Mnie to zastanawia, dlaczego 'wszystkim' SLES tak bardzo przeszkadza i rzekomo jest tak bardzo drażniący, skoro jest on w dosłownie każdej chemii kosmetycznej, począwszy od żeli do mycia twarzy skonczywszy na żelach pod prysznic? Na mnie SLES nie działa drażniąco, poza tym - bądźmy konsekwentni, skoro nie kupujemy szamponu bo ma SLES to dlaczego kupujemy żele pod prysznic z tym składnikiem? :ziober2:

Dzięki właśnie temu SLES mamy dobrze umyte włosy i skórę, bo brud schodzi z włosów razem z pianą :-) to samo dotyczy żeli pod prysznic.
mmaryjka
mmaryjka
  10 maja 2011

ktoś napisał wcześniej, że ma problem ze skórą głowy - szampon eucerin, który jest tak cudowny na tego typu problemy, że to szok. po zużyciu 1/4 butelki wszystko mi przeszło jak ręką odjął.

ThatsMyName18
ThatsMyName18
  10 maja 2011

Zbliża się lato, słońce świeci coraz mocniej. Ciągle myslimy o ochronie skóry, ale często zapominamy o włosach. Stąd moje pytanie:
Jakaś dobra mgiełka ochronna przed promieniowaniem UV (uva, uvb)?

agoosiaaa
agoosiaaa
  10 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakaś dobra mgiełka ochronna przed promieniowaniem UV (uva, uvb)?

ja mam takie dwie:
http://www.feelunique.com/p/Joico-K-Pak-Sun-Therapy-Protective-Sun-Milk-150ml
i taka z umberto giannini, ale nie moge znalezc zdjecia :woot:
no i jeszcze elvive z loreala ma calkiem fajna odzywke z ochrona uv, taka czerwona:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  10 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: http://www.feelunique.com/p/Joico-K-Pak-Sun-Therapy-Protective-Sun-Milk-150ml

w CH Silesia ostatnio na pasazu dali takie stoisko z markowymi kosmetykami do włosów, i widziałam Joico moze bedzie ten spray to kupie, pewnie bedzie ok 60 zł kosztowal.

Konto usunięte
Konto usunięte: no i jeszcze elvive z loreala ma calkiem fajna odzywke z ochrona uv, taka czerwona:

wlasnie myslalam tez nad tym :-)
agoosiaaa
agoosiaaa
  10 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: w CH Silesia ostatnio na pasazu dali takie stoisko z markowymi kosmetykami do włosów, i widziałam Joico moze bedzie ten spray to kupie, pewnie bedzie ok 60 zł kosztowal.

no wiecej chyba nie, na tej stronie co pokazalam to wychodzi mniej niz 45 zl na polskie.

Konto usunięte
Konto usunięte: wlasnie myslalam tez nad tym :-)

lubie ja, ale troche obciaza wlosy (tzn dla mnie to dobrze, bo mam duzo wlosow na glowie, ale niektorym moze to przeszkadzac :) )
mmaryjka
mmaryjka
  10 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: http://www.feelunique.com/p/Joico-K-Pak-Sun-Therapy-Protective-Sun-Milk-150ml

dobra jest? bo ja mam tą i do tego kąpiel po słońcu bo jak pływam na desce to nie dość, że masakryczne słońce to do tego jeszcze słona woda
http://www.kerashop.pl/sklep-kosmetyki/detale/810/9/kosmetyki-do-wlosow/7/kerastase-brume-jour--mgielka-ochronna-na-dzien-150-ml.html
ThatsMyName18
ThatsMyName18
  10 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no wiecej chyba nie, na tej stronie co pokazalam to wychodzi mniej niz 45 zl na polskie.

widziałam, w funtach, ale w PL drożyzna więc doliczę jakieś 20 zł, tu z allegro ceny spray'ów:
http://allegro.pl/listing.php/search?string=joico+spray&category=0&sg=0&order=t&price_from=&price_to=

najtanszy 59 zł, srednio ponad 70 zł, kiedy bedziesz w PL? tak pomyslalam, ze moze zamowilabys ten spray u siebie a jakbys byla w PL to bys mi wyslala? oczywiscie pokryje koszty przesyłki, jesli by Ci sie chcialo albo jakbys robila jakies zamowienie, tylko nie wiem czy to wyjdzie tak samo czy taniej.

Konto usunięte
Konto usunięte: lubie ja, ale troche obciaza wlosy (tzn dla mnie to dobrze, bo mam duzo wlosow na glowie, ale niektorym moze to przeszkadzac :) )

wlasnie one maja to do siebie, szkoda, ja bym chciala cos takiego zebym kilka razy mogla na sloncu psikac.
agoosiaaa
agoosiaaa
  10 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: widziałam, w funtach, ale w PL drożyzna więc doliczę jakieś 20 zł, tu z allegro ceny spray'ów: http://allegro.pl/listing.php/search?string=joico+spray&category=0&sg=0&order=t&price_from=&price_to= najtanszy 59 zł, srednio ponad 70 zł, kiedy bedziesz w PL? tak pomyslalam, ze moze zamowilabys ten spray u siebie a jakbys byla w PL to bys mi wyslala? oczywiscie pokryje koszty przesyłki, jesli by Ci sie chcialo albo jakbys robila jakies zamowienie, tylko nie wiem czy to wyjdzie tak samo czy taniej.

niby mialam byc w maju, ale teraz nie wiem czy bede, bede wiedziala moze za tydzien, dwa :woot:
jak cos to moge zamowic, mi to tam roznicy nie robi :)

Konto usunięte
Konto usunięte: wlasnie one maja to do siebie, szkoda, ja bym chciala cos takiego zebym kilka razy mogla na sloncu psikac.

To do tego sie raczej nie nadaja chyba :nie:

Konto usunięte
Konto usunięte: dobra jest? bo ja mam tą i do tego kąpiel po słońcu bo jak pływam na desce to nie dość, że masakryczne słońce to do tego jeszcze słona woda http://www.kerashop.pl/sklep-kosmetyki/detale/810/9/kosmetyki-do-wlosow/7/kerastase-brume-jour--mgielka-ochronna-na-dzien-150-ml.html

porownania nie mam, ale jest lekka i ladnie pachnie, niestety mam ja niecaly tydzien, wiec ci nie powiem jak dobra jest :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  10 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: niby mialam byc w maju, ale teraz nie wiem czy bede, bede wiedziala moze za tydzien, dwa jak cos to moge zamowic, mi to tam roznicy nie robi :)

chociaz wiesz, koszty przesylki u Ciebie plus wyslanie do mnie to co 10 zł zaoszczedze? :lol: dzieki za chec, ale kupie sama bedzie szybciej :D a lato tuz tuz.
agoosiaaa
agoosiaaa
  10 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: chociaz wiesz, koszty przesylki u Ciebie plus wyslanie do mnie to co 10 zł zaoszczedze? dzieki za chec, ale kupie sama bedzie szybciej :D a lato tuz tuz.

spoko :lol2:
wiesz, bardziej by Ci sie oplacalo, jakbys sobie np na wakacje do uk przyjechala i pozniej przywiozla do polski :P

w ogole ostatnio kupilam szampon i odzywke (obydwa pollitrowe) z kpaka za 25 funtow :mrgreen:
Glaubenskrieger
Glaubenskrieger
  10 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: No jak grzywka jest spalona to chyba najgorzej, bo paskudnie to wygląda :/ i ciężko ściąć to co spalone bo grzywke zawsze się lekko podcina, 3 cm? też bym tak chciała, tyle, że ja zapuszczam, Tobie w 2 miesiace rosnie co mi w rok, a nawet nie, liczmy, że rosna mi włosy te 4 mm to na rok wychodzi 4,8 cm o ile dobrze obliczyłam ;d ale jak nosi się krótkie włosy to wiadomo, wkurza, mój też tak ma, włosy musi mieć strzyżone co 2,3 tyg bo potem muszę całe strzyżenie zaczynac od nowa bo nie wiadomo jak wyglądało te stare ;d

Mi w przeciągu roku potrafią z 30 cm urosnąć.
Ja mogę sobie pozwolić, by włosy były dłuższe, jak mi się strzyc nie chce. Ale wiadomo, facet z takimi ni to długimi, ni to krótkimi włosami nie wygląda za dobrze. Z resztą, Twojemu Przyszłemu Mężowi dłuższe by raczej nie pasowały.

Konto usunięte
Konto usunięte: stare baby i nic wiecej pisac nie trzeba :-)

dosłownie, szkoda słów czasem.

Konto usunięte
Konto usunięte: pamiętam te fryzury :-) fajnie by bylo jakbys dala ;P nie znam nawet tego zespołu ;d

Jak się dorwę mojemu do skanera, to je powrzucam. Teraz nosi dośc krótkie (ale i tak dłuższe od moich :)) - w pracy, czy w domu wygodniej, ponadto ten skręt już taki sprężysty nie jest, włosy siwieć zaczynają.
Jeszcze niedawno takie: http://aventha.w.interii.pl/Obraz%20023.jpg miała. sorry, lepszej fotki na kompie nie mam, bo moja mam sprzeciwia się robieniu jej zdjęć.
http://www.youtube.com/watch?v=dUXjiiPhRiQ
Glaubenskrieger
Glaubenskrieger
  10 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wiesz, bardziej by Ci sie oplacalo, jakbys sobie np na wakacje do uk przyjechala i pozniej przywiozla do polski :P w ogole ostatnio kupilam szampon i odzywke (obydwa pollitrowe) z kpaka za 25 funtow

Kurczę, w UK to są ceny.
A jak ja wejdę do Rossmanna, po kilka najpotrzebniejszych rzeczy, to zostawiema ze 200 - 300 zł w kasie :zonk:
agoosiaaa
agoosiaaa
  10 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Kurczę, w UK to są ceny. A jak ja wejdę do Rossmanna, po kilka najpotrzebniejszych rzeczy, to zostawiema ze 200 - 300 zł w kasie

no jak jestem w pl to widze :nie:
a tutaj nie dosc ze tanio, to czesto sa przecenty typu kup 2 dostan 3 za darmo itp.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  10 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wiesz, bardziej by Ci sie oplacalo, jakbys sobie np na wakacje do uk przyjechala i pozniej przywiozla do polski :P

haha zapraszasz mnie? ;d zartuje oczywiscie ;d miałam leciec na dwa tyg do Holandii do znajomych, ale moje Kochanie nie ma tyle urlopu, tzn ma ale potrzebuje na cos innego. No a sama nie wiem czy leciec :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: w ogole ostatnio kupilam szampon i odzywke (obydwa pollitrowe) z kpaka za 25 funtow

:o ja w silesii ogladalam po 130 za jeden...

Konto usunięte
Konto usunięte: Mi w przeciągu roku potrafią z 30 cm urosnąć.

zazdroszcze... :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja mogę sobie pozwolić, by włosy były dłuższe, jak mi się strzyc nie chce. Ale wiadomo, facet z takimi ni to długimi, ni to krótkimi włosami nie wygląda za dobrze. Z resztą, Twojemu Przyszłemu Mężowi dłuższe by raczej nie pasowały.


:ninja: haha raczej nie ;d

Konto usunięte
Konto usunięte: A jak ja wejdę do Rossmanna, po kilka najpotrzebniejszych rzeczy, to zostawiema ze 200 - 300 zł w kasie

dokladnie :nie: ja po kazdej wyplacie jak robie zakupy, to kupuje pasty, zele pod prysznic, balsamy, cos do twarzy, jednorazowki to zostawiam ok 300 zl. :/
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.