Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Jasmina
Jasmina
  22 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jak pisałam wyżej , aby włosy się tak nie puszyły i były miękkie

To prędzej jakiś z silikonami Cię zadowoli, sama takich nie stosuje więc nie pomogę.
Jasmina
Jasmina
  23 maja 2011

Zakochałam się w odżywce Ziaja z olejkiem rycynowym, dawno nie miałam tak pięknych, miekkich włosów jak po niej :zakochany: Zdecydowanie dla mnie najlepsza z wszystich rodzajów tej firmy!

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  23 maja 2011

A ja dzisiaj kupiłam sobie odżywkę Garnier z olejkiem z avocado i masłem karite (zawsze kupuje cudnie nawilza i jest fajna zeby tak nalozyc jak maski nie nakladam) i w zestawie był szampon duzy taki sam, za 10,99. Ale jak zobaczyłam skład w domu to szampon sredni, troche za wysoko barwniki C yellow cos tam, dałam narzeczonemu :ninja: :ziober2:

Czekam na mgiełke loreal solar sublime, jutro przyjdzie :mrgreen:

mmaryjka
mmaryjka
  23 maja 2011

który lepszy?
Water/Aqua, TEA Lauryl Sulfate, Dihydroxypropyl, PEG-5 Linoleammonium Chloride, PPG-5 Ceteth-10Phosphate, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Glycerine, Triticum Vulgare (Wheat) Gluten, Glycol Distearate, Sodium Laureth Sulfate, , Panthenol, Sodium PCA, Rosa Centifolia Flower Water, Tetrasodium EDTA, PG-Hydroxyethylcellulose Cocodimonium Chloride, Cocamide MEA, Laureth-10, Citric Acid, Honey Keratin Amino Acids, Sodium Chloride, Symphytum Officinate Extract, Anthemis Nobilia Flower Extract, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract, Lavandula Angustifolia (Lavende) Extract, Salvia Sclarea (Clary) Extract, Polysilicone-15, Phytantriol, Hydrolyzed Silk, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Yellow 5 (CI 19140)Red 33 (CI 17200), Parfum/Fragrance, Hexyl Cinnamic Aldehyde, Benzyl Benzoate, Linalool, Gamma Methyl Ionone, Citronellol, Lillal, Hydroxy Citronellol, Geraniol, Eugenol.

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Lauryl Sulfate, Lactic Acid, Glycol Distearate, Cetyl Alcohol, Betaine, Chamomilla Recutita, Citrus Medica Limonium, Curcuma Longa, Crocus Sativus, Helianthus Annuus, Vitis Vinifera, Glycerin, Benzyl Alcohol, Cocamidopropyl Betaine, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Cocamide MEA, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Xylenesulfaonate, Malic Acid, Tocopherol, Disodium EDTA, Methylchlorolsothiazoline, Methylisothiazolinone, Parfum, Yellow 10, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Hexyl Cinnamal

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  23 maja 2011


Co ta odżywka robi z włosami :szok: jestem mega zadowolona, polecam :)
ImaDrug
ImaDrug
  23 maja 2011

@BreakMyFall18:
przetestowaam te szampony które polecałaś;)
ten migdały i jojoba który Tobie nie podpasował jest całkiem fajny aczkolwiek granat i aloes wymiata :)
zapachy cudne :)

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  23 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: @BreakMyFall18: przetestowaam te szampony które polecałaś;) ten migdały i jojoba który Tobie nie podpasował jest całkiem fajny aczkolwiek granat i aloes wymiata :) zapachy cudne :)

Tak myślałam :) jasne, granat i aloes fajniejszy, taki gęstszy, lepiej sie pieni itp :D akurat dzisiaj nim włosy myłam :napalony: sprobuj jeszcze ten morela i pszenica, ja jestem ciekawa jak ten czwarty bo nie mialam go
ImaDrug
ImaDrug
  23 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak myślałam :) jasne, granat i aloes fajniejszy, taki gęstszy, lepiej sie pieni itp :D akurat dzisiaj nim włosy myłam sprobuj jeszcze ten morela i pszenica, ja jestem ciekawa jak ten czwarty bo nie mialam go

jak go spotkam na pewno kupię a jak na razie to funduszy na to nie mam bo za dużo wydatków w tym miesiącu :(
pijana
pijana
  23 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Czego ja nie używałam haha ;d używałam tego do wypadajacych, latte i do suchych, dwa pierwsze w sumie na rowni ale chyba aloesowy jakos bardziej lubie. :-)

Z Ciebie to jest niezła testerka :D
Konto usunięte
Konto usunięte: ja uwielbiam je dzisiaj właśnie nakładałam na skórę głowy ten Natur Vital (juz sobie wkrecam ze mniej wlosow wyczesalam po myciu hahaha) a na dlugosc Stapiza, jakie wlosy mam cudne po nim

A nadal włosy Ci pachną po nim tak długo jak kiedyś ?
Konto usunięte
Konto usunięte: nie licz na mocne pienienie sie szamponu.

Najpierw myję "Rzepą" Joanny, a później nim, jest ok :-)
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  23 maja 2011

siema, potrzebuje dobrego szamponu do raczej delikatnej skory glowy, by nie potegowal wypadania kudłów, nie obciazal, no i zeby dobrze sie pienił.

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  23 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Z Ciebie to jest niezła testerka :D

może to i źle. :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: A nadal włosy Ci pachną po nim tak długo jak kiedyś ?

no :zakochany: ale już mnie to nie 'dziwi' przyzwyczaiłam się. ona mocno regeneruje.

Konto usunięte
Konto usunięte: Najpierw myję "Rzepą" Joanny, a później nim, jest ok :-)

ja zazwyczaj z nimi tez tak robie, umyje włosy jakimś 'porządnie myjącym' a drugi raz BioVaxem tylko dla pielęgnacji :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  24 maja 2011

No.. :mrgreen:
To od dzisiaj zaczynam kurację Radical :-) poszłam do drugiej apteki bo tam na ogól taniej (w tej co zbieram punkty ok 36 zł, myslalam ze tam bedzie po ok 30), ale mieli tylko z takim serum wzmacniającym do końcówek, za 37 więc wzięłam. :-)
chcieli mi Seboradin wcisnąć ale wziełam Radical, dobrze, że zapytałam tu bo bym pewnie wzieła seboradin.

Jasmina
Jasmina
  24 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: który lepszy?

Ja bym pierwszy wybrała.

Konto usunięte
Konto usunięte: Co ta odżywka robi z włosami jestem mega zadowolona, polecam :)

Gdzie ją można dostać ?

Konto usunięte
Konto usunięte: No.. To od dzisiaj zaczynam kurację Radical :-) poszłam do drugiej apteki bo tam na ogól taniej (w tej co zbieram punkty ok 36 zł, myslalam ze tam bedzie po ok 30), ale mieli tylko z takim serum wzmacniającym do końcówek, za 37 więc wzięłam. :-) chcieli mi Seboradin wcisnąć ale wziełam Radical, dobrze, że zapytałam tu bo bym pewnie wzieła seboradin.

Tak, Radical wydaje się lepszy, dobry wybór :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  24 maja 2011
Jasmina
Jasmina: Gdzie ją można dostać ?

w Naturze :-)

Jasmina
Jasmina: Tak, Radical wydaje się lepszy, dobry wybór :)

Mam nadzieje, ze pomoże, ostatniej kuracji nie dokonczyłam tak systematycznie bo 3 ampułki mi zostały i narzeczonemu je 'zrobiłam'... Ale w tej nie popuszcze, bo jestem przerazona iloscia włosów. Mam nadzieje, ze pomoże.
feuliette
feuliette
  24 maja 2011
Prinz
Prinz: siema, potrzebuje dobrego szamponu do raczej delikatnej skory glowy, by nie potegowal wypadania kudłów, nie obciazal, no i zeby dobrze sie pienił.

Miałam Garnier Fructis Menthol Fresh świetnie się pieni i zauwazyłam iż włosy są twardsze , mentol fresh dostępny jest tylko w rossmanie
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.