Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  24 maja 2011

Pierwsza ampułka Radical za mną. Wcale mnie to nie cieszy... Przy 'wmasowywaniu' wyleciało pełno włosów, naliczyłam ok 90... A ile gubie w ciagu dnia? Drugie tyle przy myciu i nastepne tyle przy czesaniu po myciu. Ciekawe jak bedzie za tydzien, czy wypadanie sie zmniejszy, jak nie kupuje druga paczke i ide do dermatologa.

ImaDrug
ImaDrug
  24 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Pierwsza ampułka Radical za mną. Wcale mnie to nie cieszy... Przy 'wmasowywaniu' wyleciało pełno włosów, naliczyłam ok 90... A ile gubie w ciagu dnia? Drugie tyle przy myciu i nastepne tyle przy czesaniu po myciu. Ciekawe jak bedzie za tydzien, czy wypadanie sie zmniejszy, jak nie kupuje druga paczke i ide do dermatologa

Jak mi bardzo włosy wypadały poszłam do dermatologa zapisał mi dwie wcierki i takie tabletki,szkoda że nie pamietam juz nazwy tych tabletek:(
Wcierki powinnam robic codziennie rano inna wieczorem inna ale robiłam to co drugi dzien a tabletki codziennie brałam i po 3 miesiacach całkowicie przestały mi wypadać włosy,ale teraz znów sie zaczyna,mam jeszcze te wcierki bede musiała zacząć je używac
Jedna wcierka - Aplicort
Druga - Loxon 2%
Polecam!
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  24 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak mi bardzo włosy wypadały poszłam do dermatologa zapisał mi dwie wcierki i takie tabletki,szkoda że nie pamietam juz nazwy tych tabletek:( Wcierki powinnam robic codziennie rano inna wieczorem inna ale robiłam to co drugi dzien a tabletki codziennie brałam i po 3 miesiacach całkowicie przestały mi wypadać włosy,ale teraz znów sie zaczyna,mam jeszcze te wcierki bede musiała zacząć je używac Jedna wcierka - Aplicort Druga - Loxon 2% Polecam!

Przyznam szczerze, że złapałam dołek przez te włosy. Spędza mi to sen z powiek dosłownie.
Jak te ampułki nie pomogą to ide do dermatologa a właściwie to może jutro pojde sie zapisac, niech mi zrobia moze jakies badania z krwi, moze czegos mi brakuje, bo to nie jest normalne...
Ktora lepsza wcierka?
Tabletki na recepte?
Jasmina
Jasmina
  24 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Przyznam szczerze, że złapałam dołek przez te włosy. Spędza mi to sen z powiek dosłownie.

Nie przejmuje się, mam nadzieję, że te ampułki pomogą jakoś..

Ja właśnie kupiłam szampon Alterra z morelą i pszenicą, jutro testuje :w00t:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  24 maja 2011
Jasmina
Jasmina: Nie przejmuje się, mam nadzieję, że te ampułki pomogą jakoś..

Echh.. Dzieki. Postanowiłam, że jutro pójde do dermatologa niech mi zrobią jakieś badania bo to nie jest normalne, serio sie martwie. Tez mam nadzieje, postanowilam kupic te ampułki jeszcze raz i dodatkowo albo seboradin albo joanne i bede wcierac dwie na raz, tzn w przeciagu dwoch godzin lub rano i wieczorem.

Jasmina
Jasmina: Ja właśnie kupiłam szampon Alterra z morelą i pszenicą, jutro testuje

Super, moj ulubiony :) daj znac.
Jasmina
Jasmina
  24 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Echh.. Dzieki. Postanowiłam, że jutro pójde do dermatologa niech mi zrobią jakieś badania bo to nie jest normalne, serio sie martwie. Tez mam nadzieje, postanowilam kupic te ampułki jeszcze raz i dodatkowo albo seboradin albo joanne i bede wcierac dwie na raz, tzn w przeciagu dwoch godzin lub rano i wieczorem.

Lepiej rano i wieczorem.
Długo Ci już wypadają ?

Konto usunięte
Konto usunięte: Super, moj ulubiony :) daj znac.

ok :D
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  24 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Miałam Garnier Fructis Menthol Fresh świetnie się pieni i zauwazyłam iż włosy są twardsze , mentol fresh dostępny jest tylko w rossmanie

a nie wiesz czy sprawdzi sie do naprawde delikatnej skory glowy?

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  24 maja 2011
Jasmina
Jasmina: Lepiej rano i wieczorem.

To tak zrobie :)

Jasmina
Jasmina: Długo Ci już wypadają ?

Nie, w listopadzie mocno wypadały, w grudniu tez potem zaczęłam brać Vitapil i tak dbać o włosy, ampułki Radical tez miałam i wypadanie się zmniejszało, luty i marzec były świetne bardzo mało wlosów mi leciało, ale tak od polowy kwietnia znowu... Obecnie wypada ich naprawde duzo, ciągle jakiś włos wyleci, pełno się w domu wala, w łóżku, w pościeli, na podłodze, najgorzej po myciu i w trakcie mycia. Mysle, ze teraz wypadaja bardziej niz kiedykolwiek.
Stawiam, ze to przez zmiane pory roku - wiosne i mam mase stresów, duzo nauki i od początku maja co tydzien jakis egzamin, próbny albo główny i tak na zmiane.
Jasmina
Jasmina
  24 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie, w listopadzie mocno wypadały, w grudniu tez potem zaczęłam brać Vitapil i tak dbać o włosy, ampułki Radical tez miałam i wypadanie się zmniejszało, luty i marzec były świetne bardzo mało wlosów mi leciało, ale tak od polowy kwietnia znowu... Obecnie wypada ich naprawde duzo, ciągle jakiś włos wyleci, pełno się w domu wala, w łóżku, w pościeli, na podłodze, najgorzej po myciu i w trakcie mycia. Mysle, ze teraz wypadaja bardziej niz kiedykolwiek. Stawiam, ze to przez zmiane pory roku - wiosne i mam mase stresów, duzo nauki i od początku maja co tydzien jakis egzamin, próbny albo główny i tak na zmiane.

Możliwe, że i od stresu i na wiosnę mogło to przyjść. Oby udało Ci się z tym wygrać.
feuliette
feuliette
  24 maja 2011
Prinz
Prinz: a nie wiesz czy sprawdzi sie do naprawde delikatnej skory glowy?

nie wiem, ale wydaje mi się że powinno być okej.
ImaDrug
ImaDrug
  24 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ktora lepsza wcierka? Tabletki na recepte?

Loxon lepszy,przynajmniej tak mi sie wydaje,nie wiem czy tabletki były na receptę ale sek w tym że nie pamietam nazwy a pudełka nie mam pamietam tylko że były pomarańczowe a za wiele to nie pomoże w kupnie ich,Plusem tych trzech rzeczy jest takze ich cena bo pamietam ze nie były drogie
Tabletki chyba koło 30 zł loxon chyba 20 a to trzecie nie pamietam ;/
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  24 maja 2011
Jasmina
Jasmina: Możliwe, że i od stresu i na wiosnę mogło to przyjść. Oby udało Ci się z tym wygrać.

No raz mi się udało, mam nadzieje ze tym razem tez ale w sumie mozliwe, ze to inna przyczyna pojde do lekarza.

Konto usunięte
Konto usunięte: Loxon lepszy,przynajmniej tak mi sie wydaje,nie wiem czy tabletki były na receptę ale sek w tym że nie pamietam nazwy a pudełka nie mam pamietam tylko że były pomarańczowe a za wiele to nie pomoże w kupnie ich,Plusem tych trzech rzeczy jest takze ich cena bo pamietam ze nie były drogie Tabletki chyba koło 30 zł loxon chyba 20 a to trzecie nie pamietam ;/

Jutro sie zapisze do dermatologa. To zapytam.
naaats
Posty: 1611 (po ~182 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 0
naaats
  25 maja 2011

Farbnęłam się na ciemny brąz :napalony:

Ludzie mówią, weź się lecz się, sam się weź się, lecz się, kur.wa, co jeden lepszy ekspert.

Jasmina
Jasmina
  25 maja 2011
naaats
naaats: Farbnęłam się na ciemny brąz

A jaki kolor miałaś ? :D
naaats
Posty: 1611 (po ~182 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 0
naaats
  25 maja 2011
Jasmina
Jasmina: A jaki kolor miałaś ? :D

Ciemny blond :D

Ludzie mówią, weź się lecz się, sam się weź się, lecz się, kur.wa, co jeden lepszy ekspert.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.