Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  5 grudnia 2011
Która TRWAŁA farba jest najlepsza? Chodzi o brązy.
368212
368212
  5 grudnia 2011

Witam.
Dowiedzialam sie, ze istanieje odzywka w kilku odcieniach do wlosow zafarbowanych na czerwono, ktora sie uzywa przy kazdym myciu wlosow i ona utrzymuje aby kolor nadal byl zywy i sie nie splukiwal. Wie ktos jak ona sie nazywa?
Widzialam juz kilka dziewczyn , ktore maja krwisto czerwone wlosy i spore odrosty dlatego mnie to zastanawia czym utrzymuja ten kolor oprocz tonerow.

agoosiaaa
agoosiaaa
  5 grudnia 2011
368212:
Widzialam juz kilka dziewczyn , ktore maja krwisto czerwone wlosy i spore odrosty dlatego mnie to zastanawia czym utrzymuja ten kolor oprocz tonerow.

moze farbuja sie ta farba:
moja siostra robila nia swoje brazowe wlosy i wychodzi kolor krwistoczerwony, nie musiala uzywac do niej zadnych odzywek do nastepnego farbowania, a farbowala sie co 3 - 4 tygodnie :woot:
jej kolezanka (co tez miala do niedawna krwistoczerwone wlosy) co jest fryzjerka ja jej polecila, ale nie znala zadnych odzywek przedluzajacych kolor, jedynie tonery wlasnie.
feuliete
feuliete
  6 grudnia 2011

Skończyła mi się moja maska:and:
A teraz mam problem którą wybrać.
1.
2.http://img3.sprzedajemy.pl/540x405_maska-mleczna-988.jpg

Ostatnio w rossmanie nie moge znaleźć jedwabiu z biosilku tego małego , jest tylko jakis rock bioslik czy coś takiego,to ten sam tylko ze zmienioną nazwą?

Paulinessa
Paulinessa
  6 grudnia 2011

Mila to składowy badziew, pierwsza lepsza.

368212
368212
  6 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: moze farbuja sie ta farba: http://i.ebayimg.com/00/$(KGrHqEOKikE3y01MNVmBN-yiQWKYQ~~_35.JPG moja siostra robila nia swoje brazowe wlosy i wychodzi kolor krwistoczerwony, nie musiala uzywac do niej zadnych odzywek do nastepnego farbowania, a farbowala sie co 3 - 4 tygodnie jej kolezanka (co tez miala do niedawna krwistoczerwone wlosy) co jest fryzjerka ja jej polecila, ale nie znala zadnych odzywek przedluzajacych kolor, jedynie tonery wlasnie.

i w ogole po kazdym myciu wlosy sie nie splukiwaly? caly czas mialy ten sam krwisty odcien?
368212
368212
  6 grudnia 2011

tzn. czy kolor sie nie splukiwal?

SoDope
SoDope
  6 grudnia 2011
368212:

ja dziś w sklepie widziałam taką serie dla włosów rudych (czyli również nadaje się do czerwonych) z firmy Pantene
annjamaica
Posty: 6515 (po ~109 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
annjamaica
  6 grudnia 2011

Hej dziewczyny,
pomożecie mi przeanalizować skład?
cyclomethicone, trisiloxane, dimethiconol, helianthus Annuus Seed Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Parfum, Benzyl Alcohol, Butylpenthyl Methylpropional, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Limonene, Benzyl Saliycylate, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Citral, Cl 40800

Jest to olejek elixir od gliss kura...
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam

...chce cukierka!
Widzę jak głodne oczy za nią podążają.
Duma rozpiera mnie bo wiem, że to ja mam ją.
I nie zmieni tego nic.
A ty jako widz możesz o niej śnić, Aniu:*

Paulinessa
Paulinessa
  6 grudnia 2011
annjamaica
annjamaica: cyclomethicone, trisiloxane, dimethiconol, helianthus Annuus Seed Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Parfum, Benzyl Alcohol, Butylpenthyl Methylpropional, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Limonene, Benzyl Saliycylate, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Citral, Cl 40800


Zależy czego oczekujesz?

Sporo silikonów i emolientów oleistych - arganowy i słonecznikowy.
Działanie - wygładzanie, ułatwianie rozczesywania, zabezpieczanie, nabłyszczanie.
agoosiaaa
agoosiaaa
  6 grudnia 2011
368212:

i w ogole po kazdym myciu wlosy sie nie splukiwaly? caly czas mialy ten sam krwisty odcien?

nie splukiwal sie, przynajmniej z tego co widzialam to wlosy mojej siostry byly rowno czerwone przez caly czas. + wygladalo to tak: farbowala za pierwszym razem cale wlosy, a pozniej juz tylko wlosy a odrosty tonerem.
pokazalabym zdjecia, ale nie bede krasc z fejsa :rotfl:
annjamaica
Posty: 6515 (po ~109 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
annjamaica
  6 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Zależy czego oczekujesz?

Boje się, że może wysuszyć włoski...
Czyli, że rewelacji nie ma...??
Dzięki za pomoc

...chce cukierka!
Widzę jak głodne oczy za nią podążają.
Duma rozpiera mnie bo wiem, że to ja mam ją.
I nie zmieni tego nic.
A ty jako widz możesz o niej śnić, Aniu:*

Paulinessa
Paulinessa
  6 grudnia 2011
annjamaica
annjamaica: Boje się, że może wysuszyć włoski... Czyli, że rewelacji nie ma...?? Dzięki za pomoc


Nie wysuszy, to dobry produkt, takie jakie ma zadanie to spełni.
368212
368212
  7 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: pokazalabym zdjecia, ale nie bede krasc z fejsa

szkoda :rotfl:

Konto usunięte
Konto usunięte: ja dziś w sklepie widziałam taką serie dla włosów rudych (czyli również nadaje się do czerwonych) z firmy Pantene

uzywalam juz tych magicznych odzywek, nie dzialaly :C
368212
368212
  7 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie splukiwal sie, przynajmniej z tego co widzialam to wlosy mojej siostry byly rowno czerwone przez caly czas. + wygladalo to tak: farbowala za pierwszym razem cale wlosy, a pozniej juz tylko wlosy a odrosty tonerem. pokazalabym zdjecia, ale nie bede krasc z fejsa

btw. z tego co widzialam to jest to farba tylko do pasemek i jest to male opakowanie wiec na moje wlosy do lopatek bym musiala uzyc z 4/5 opakowan? :woot:
jedno dobre, ze nie zawiera amoniaku i bylo napisane, ze jest razem z rozjasniaczem dlatego nadaje sie do ciemnych farbowanych wlosow.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.