Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  8 marca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: czeszesz się może plastikowymi grzebieniami czy 'szczotkami' ? :>

Tak !
Ale tylko rano, potem już wcale się nie czeszę, do wieczora :rotfl:.

Konto usunięte
Konto usunięte: koleżanka psika perfumami/mgiełką 2 pompki na włosy i się nie elektryzują; > bynajmniej jej.

A mam gdzieś takie psikadło, jak je znajdę to wypróbuję :).
:ziober2:
loFFciamSerEk
loFFciamSerEk
  8 marca 2012

Cześć dziewczynki.

Już dawno zachciało mi się blond włosów.
Parę lat temu farbowałam na czarno, rok temu przeszłam na rudy kolor a dalej czerwony aż do stycznia.
Na początku lutego gdy miałam już spore odrosty po ostatnim farbowaniu na czerwono i kolor był zmyty dość rozjaśniłam pierwszy raz rozjaśniaczem z sayossa tym średnim, 11 chyba.
No wyszły pomarańczowe, w krótkim czasie jeszcze 2 razy tak rozjaśniałam ale nadal nie mogłam dojść do blond koloru chociaż już pomarańczowy był coraz jaśniejszy.
Dzisiaj postanowiłam rozjaśnić po raz kolejny ale tym razem rozjaśniaczem z joanny ( strasznie niszczy włosy :( ) i nadal nic, tylko odrosty mi złapało.

Pytanie do dziewczyn które schodziły z ciemnego rabowanego koloru do blond:
Ile czasu Wam zajął proces rozjaśniania by dojść do koloru takiego jaki chciałyście?
Nie wiem już zupełnie czy jest sens by dalej w to brnąć, stan moich włosów jeszcze nie jest najgorszy ( o dziwo! ) chociaż pewnie z czasem to wyjdzie.
Staram się używać odżywek, jedwabiu by polepszyć kondycję włosów.

Może lepiej powrócić na inny kolor? Czy uzbroić się w cierpliwość i chodzić z pomarańczką na głowie? :P

Pozdrawiam o/

pijana
pijana
  8 marca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Ile czasu Wam zajął proces rozjaśniania by dojść do koloru takiego jaki chciałyście?

Rozjaśniaczem Joanny do pasemek - jakieś 5 minut. Przestraszyłam się kiedy się zaczął rozgrzewać i szybko zmyłam. Z czerni zeszłam do blondu, żółtawego, ale jasnego.
feuliette
feuliette
  8 marca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Może lepiej powrócić na inny kolor? Czy uzbroić się w cierpliwość i chodzić z pomarańczką na głowie?

Nigdy blondu nie miałam,i mieć nie będę :P
ale jak chcesz rozjaśniać to polecam przejśc się do hurtowni fryzjerskiej po prawdziwy solidny rozjasniacz ;)
saszetki są po ok. 6-9zł za 40g i utleniacz/woda (chyba) 0,5l jest tez w takiej samej granicy włosy na pewno sie tak nie niszcza jak po joannie :tak:
SoDope
SoDope
  9 marca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Ile czasu Wam zajął proces rozjaśniania by dojść do koloru takiego jaki chciałyście?


Zależy jak to na patrząc .. to wydaje mi sie, że w prziągu miesiaca doszłam do blondu.

3 razy rozjasniacz a potem farbowałam farbami rozjaśniającymi Palette XXL teraz Palette Deluxe.
SoDope
SoDope
  9 marca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Ile czasu Wam zajął proces rozjaśniania by dojść do koloru takiego jaki chciałyście?


Zależy jak to na patrząc .. to wydaje mi sie, że w prziągu miesiaca doszłam do blondu.

3 razy rozjasniacz a potem farbowałam farbami rozjaśniającymi Palette XXL teraz Palette Deluxe.
loFFciamSerEk
loFFciamSerEk
  10 marca 2012

@pijana

Też kiedyś zeszłam z czarnego na zółtawy blond jak chciałam mieć rude włosy.
Teraz mi ciągle wychodzi taki lekko pomarańczowy blond, coraz jaśniejsze są niby ale to nadal nie jest to.

Konto usunięte
Konto usunięte: Zależy jak to na patrząc .. to wydaje mi sie, że w prziągu miesiaca doszłam do blondu. 3 razy rozjasniacz a potem farbowałam farbami rozjaśniającymi Palette XXL teraz Palette Deluxe.

To dość szybko, a ile razem razy rozjaśniałaś/farbowałaś włosy i z jakiego koloru?
Właśnie myślę czy by teraz nie używać już farb o kolorze blond bo w sumie one też trochę rozjaśniają włosy i od razu nadają kolor jaki bym chciała mieć, tylko pytanie jakich farb najlepiej używać?
Do palette mam wstręt, strasznie zniszczone włosy po farbach tej firmy miałam zawsze. :(
SoDope
SoDope
  10 marca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: To dość szybko, a ile razem razy rozjaśniałaś/farbowałaś włosy i z jakiego koloru?

rozjaśniałam z czarnego.
SoDope
SoDope
  10 marca 2012

nie pamietam ile dokładnie rozjaśniałam.
1 rozjaśniaczem z Joanny + farba Palette XXL której już nie ma to był wtedy brąz ale się nie poddałam potem 2 razy tym profesjonalnym z Ce-Ce potem na to farba rozjasniająca i tak mi wyszedł dość jasny blond.

ale farba mi szybko schodziła i długo blondynką nie byłam.
w tamtym roku, szamponetkami rozjaśniałam włosy w sensie nakładałam i myłam włosy i włosy stawały się coraz jasniejsze.
potem wyszukałam spray rozjaśniający z Joanny i pofarbowałam od razu Palette Deluxe.

gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  18 marca 2012

Polecam miodzik na włosy!
Sam albo rozcieńczony wodą do ostatniego płukania (1 łyżeczka miodu na 1 l. wody) do maseczki - 2/3 łyżki miodu, olej rycynowy, olej kokosowy, 2 rybki keratynowe i odrobina maseczki WAX tak żeby lepiej się rozprowadzało.
Oczywiście kompozycje można zmienić wg. własnych upodobań :)
Efekt: włosy super nawilżone, końcówki zregenerowane.
Ja miodzik używam raz w tygodniu, nakładam na 4-5 godz. potem spłukuję.
Wbrew pozorom nie skleja włosów.
Aha i uważajcie na ''miodopodobne'' produkty.

+ jak farbuje się odrosty? Nie mam zamiaru farbować całych włosów tylko właśnie odrosty, które są lekko rudawe a reszta włosów, to ciemny brąz. Która farba będzie najlepsza?

Babsy
Babsy
  18 marca 2012
gagulina
gagulina: jak farbuje się odrosty?

ja zaczynam od przedzialka, potem pedzlem oddzielam kolejne pasma az dojde do ucha- wracam do przedzialka i robie tak samo z druga strona:) potem biore sie za tyl, zaczynajac od gory i zrobione:) (raz czy dwa farbowalam sie u fryzjerki i tam podpatrzylam;)

gagulina
gagulina: Która farba będzie najlepsza?

yy ta ktora robilas wczesniej cale wlosy?
Paulinessa
Paulinessa
  19 marca 2012
jaka farba Garniera łądnie rozjaśnia włosy?
SoDope
SoDope
  19 marca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: jaka farba Garniera łądnie rozjaśnia włosy?

wiem, że ta nowa Sensation ... w 100 % ... Color Naturals tez.
Paulinessa
Paulinessa
  19 marca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Sensation


Piękne odcienie!



mmaryjka
mmaryjka
  19 marca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: jaka farba Garniera łądnie rozjaśnia włosy?

garnier nutrisse ma 3 odcienie które rozjaśniają włosy i w nazwie mają 'superrozjaśniający' i faktycznie rozjaśniają i to znacznie, bo jedną z nich farbuję odrosty.
teraz z tej nowej serii jest nawet rozjaśniacz i trochę więcej odcieni, ale nie wiem jak faktycznie się sprawdzają bo nie próbowałam.
100% color ma jeden rozjaśniający blond, ale też nie testowałam.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.