Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Babsy
Babsy
  3 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: ale co zdjęć nie widzisz ?

nom
SoDope
SoDope
  3 kwietnia 2012
Babsy
Babsy: nom

to poprawka. XDDD




a reszta wygląda tak.
SailorMoon
SailorMoon
  3 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: a reszta wygląda tak.

Trochę jakbym siebie na swoim głównym zdjęciu zobaczyła :rotfl:
SoDope
SoDope
  3 kwietnia 2012
SailorMoon
SailorMoon:

w razie czego będę Ci podbierać fotki :crylol:
SailorMoon
SailorMoon
  3 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: w razie czego będę Ci podbierać fotki

Spoko :mrgreen: Nie no, serio tak mi się skojarzyło:rotfl:
Jak laleczka wyglądasz :pavarotti: Dobrze Ci w blondzie :)
SoDope
SoDope
  3 kwietnia 2012
SailorMoon
SailorMoon: Jak laleczka wyglądasz

jednak operacja na coś się przydała - póki co nikt nie zauważył XDDD
NigdyMnieTuNieBylo
NigdyMnieTuNieBylo
  4 kwietnia 2012

Helou dziołchy :mrgreen:
Kusi mnie, żeby ufarbować włosy w domowych warunkach, ale mam wątpliwości, gdyż chodzi o blond, a nie mam z tym doświadczenia.
Mój naturalny kolor włosów to coś pośredniego między ciemny blond a jasny brąz.
Jakiś rok temu ufarbowałam włosy na ciemny brąz, później były rozjaśniane u fryzjera (stopniowo pasemkami), ostatnio same odrosty (również pasemkami, żeby się za bardzo nie odróżniały od reszty, bo wyszłyby jaśniejsze – wcześniej farbowana na ciemno reszta włosów po rozjaśnianiu wyszła trochę ciemniejsza niż gdyby to były włosy wcześniej niefarbowane). Blond mam na głowie od pół roku, jest to efekt samego rozjaśniania u fryzjera, nie nakładałam na czuprynę żadnej farby. Mam już naturalne odrosty i chciałabym tym razem zastosować jakąś farbę żeby to w miarę ujednolicić i uzyskać ładny kolor, ale nie chcę iść do fryzjera tylko sama się z tym uporać.
Pytanie – nakładająć drogeryjną farbę mam szansę uzyskać ładny blond, tak żeby odrosty się za bardzo nieodróżniały od reszty? Chodzi mi o to, że jeśli odrost mam naturalny a reszta rozjaśniana po wcześniejszym farbowaniu na ciemno, to pewnie farba da inny efekt w tych miejscach :ninja: Poza tym słyszałam, że na rozjaśnianych włosach po ufarbowaniu ich na blond odcień wychodzi ciemniejszy niż sugerowany na opakowaniu, więc powinno użyć się jaśniejszego koloru, prawda to? Nie mam doświadczenia z blondem... Podzielcie się wiedzą :D

SoDope
SoDope
  4 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: nakładająć drogeryjną farbę mam szansę uzyskać ładny blond, tak żeby odrosty się za bardzo nieodróżniały od reszty?

oczywiście, że tak.
NigdyMnieTuNieBylo
NigdyMnieTuNieBylo
  4 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: a reszta wygląda tak

ładnie wyszło :zakochany:

Konto usunięte
Konto usunięte: oczywiście, że tak.

nie będzie mi się odróżniało jedno od drugiego? u Ciebie wyszło właśnie fajnie, jakbym miała pewność, że na moich włosach tak to będzie wyglądało to juz bym się nie wahała :D
SoDope
SoDope
  4 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: nie będzie mi się odróżniało jedno od drugiego?


Konto usunięte
Konto usunięte: odrost mam naturalny a reszta rozjaśniana po wcześniejszym farbowaniu na ciemno, to pewnie farba da inny efekt w tych miejscach


Tak też może być ale nie musi.
Konto usunięte
Konto usunięte: Poza tym słyszałam, że na rozjaśnianych włosach po ufarbowaniu ich na blond odcień wychodzi ciemniejszy niż sugerowany na opakowaniu

Tam gdzie ja miałam rozjaśnianie to jakimkolwiek bym blondem nie farbowała to one wyglądają na jeszcze 'bielsze' O_o

Masz gdzies 'aktualne zdjecie' aktualnie wygladających wlosów i ewentualnie opakowanie farby jaki chcesz ten kolor ?
NigdyMnieTuNieBylo
NigdyMnieTuNieBylo
  4 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Tam gdzie ja miałam rozjaśnianie to jakimkolwiek bym blondem nie farbowała to one wyglądają na jeszcze 'bielsze' O_o

no to ja już nie wiem :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Masz gdzies 'aktualne zdjecie' aktualnie wygladających wlosów i ewentualnie opakowanie farby jaki chcesz ten kolor ?

zdjęcie mam sprzed dwoch miesięcy, właściwie to procz odrostow nic z wlosami od tego czasu nie robilam, pozniej postaram sie zrobic 'aktualniejsze' foto.
farby jeszcze konkretnej nie wybrałam, myślałam o takim mniej więcej kolorze:
SoDope
SoDope
  4 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte:

stare opakowanie

M 9.13 Baikal Bardzo Jasny Popielato-Złocisty Blond

powiedziałabym, że co do tej farby to sprawa może być dość złożona :ziober2: wszystko zależy od koloru wyjściowego :D
NigdyMnieTuNieBylo
NigdyMnieTuNieBylo
  4 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: powiedziałabym, że co do tej farby to sprawa może być dość złożona wszystko zależy od koloru wyjściowego :D

toż to zupełnie inaczej wygląda niż na tym, które ja wkleiłam :ninja:
włosy mam mniej więcej takie (to zdj. sprzed 2 mies.):

nie zwracaj uwagi na mój dziwny wyraz twarzy :ninja:
SoDope
SoDope
  4 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: toż to zupełnie inaczej wygląda niż na tym, które ja wkleiłam

może też być wina ustawień monitora.
ale też miałam taki sam szok gdy farbowałam


a potem zmiana opakowania


odcień ten sam XDDDD

aha i również wyszły inaczej na 'włosach' O_o
NigdyMnieTuNieBylo
NigdyMnieTuNieBylo
  4 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: a potem zmiana opakowania

i weź się sugeruj kolorem na opakowaniu...
za jakiś czas pójdę pooglądać farby i może coś wybiorę, chociaż trochę boję się efektu :ninja: w sumie ten Twój blond całkiem ładnie wyszedł, pomyślę nad nim :P
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.