Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Jasmina
Jasmina
  24 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja teraz postanowiłam farbować tylko i wyłącznie odrosty :)

Też tak bym chciała, ale niestety kolor po jakimś czasie nie jest już tak intensywny, a na tym mi zalezy bardzo.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ale póki co jak tam stan włosków?

Niby wszystko ok, ciągle nakładam na nie olejek kokosowy. Tylko wiesz, nie mam zamiaru przez dłuższy czas podcinać końcówek, tak zależy mi na ich długości, więc boje się, że przez te farby nie będą już takie ładne :and:
Paulinessa
Paulinessa
  24 lutego 2011
Jasmina
Jasmina: Niby wszystko ok, ciągle nakładam na nie olejek kokosowy. Tylko wiesz, nie mam zamiaru przez dłuższy czas podcinać końcówek, tak zależy mi na ich długości, więc boje się, że przez te farby nie będą już takie ładne


No właśnie, ja też nie chcę podcinać :)

Jasmina
Jasmina: Też tak bym chciała, ale niestety kolor po jakimś czasie nie jest już tak intensywny, a na tym mi zalezy bardzo.


No wiadomo, to czerń :) a mi te rozjaśnienia nie ściemnieją raczej i szampon do blond/płukanka wystarczy raz na jakiś czas. No i w sumie bez amoniaku farbę to mogę i położyć czasem na całość :woot:
Jasmina
Jasmina
  24 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: No właśnie, ja też nie chcę podcinać :)

Mam nadzieję, że im to za bardzo nie zaszkodzi..

Konto usunięte
Konto usunięte: No i w sumie bez amoniaku farbę to mogę i położyć czasem na całość

Myślę, że tak :)
LadyGriffin
LadyGriffin
  24 lutego 2011

Jeszcze jedno pytanie-w zwiazku z faktem iz moje poprzednie nie spotkalo sie z jakims specjalnie duzym odzewem ;) Ten ciemny kolor robilam u fryzjera, ale nie wiem co to za farba, jak myslicie? jaki to moze byc odcien??

pijana
pijana
  24 lutego 2011
frajerka
frajerka: poszukuję dobrej farby która tak szybko się nie spłucze , + kolor podobny

Niestety wszystkie czerwienie i rudości się szybko wypłukają, choćbyś robiła cuda :and:
Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  24 lutego 2011

Chciałabym mieć taką grzywkę:

Obecnie mam coś takiego:
http://www15.speedyshare.com/files/27056868/download/20110224%28002%29.jpg
http://www15.speedyshare.com/files/27056869/download/20110224%28004%29.jpg
Fryzjerka powiedziała mi, że nie da się u mnie takiej zrobić, bo mam za mało włosów tak jakby przy grzywce i muszę zapuścić.
Prawda to?:and: Czy szukać innego fryzjera?
Btw w jednym miejscu wygląda jakbym miała łysy placek, ale po prostu tak jakoś się włosy ułożyły:P

A.

Babsy
Babsy
  24 lutego 2011
Elph06
Elph06: Chciałabym mieć taką grzywkę:

tez chcialam cos takiego, ale niestety mam za malo wlosow;/
Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  24 lutego 2011
Babsy
Babsy: tez chcialam cos takiego, ale niestety mam za malo wlosow;/

Jaa, co to ma być :P Za mało że tak obcięte czy ogólnie rzadkie włosy?

A.

agoosiaaa
agoosiaaa
  24 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeszcze jedno pytanie-w zwiazku z faktem iz moje poprzednie nie spotkalo sie z jakims specjalnie duzym odzewem ;) Ten ciemny kolor robilam u fryzjera, ale nie wiem co to za farba, jak myslicie? jaki to moze byc odcien??

tak serio to w blondzie mi sie bardziej podobasz :P
Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  24 lutego 2011

Bo ona ma te włosy wzięte tak z całej przedniej części głowy, no to się ich trochę uzbierało do grzywki. I ona tak jakby nie ma w ogóle przedziałka już.
Ja też chcę tak:and:

A.

agoosiaaa
agoosiaaa
  24 lutego 2011
Babsy
Babsy: tez chcialam cos takiego, ale niestety mam za malo wlosow;/

ciesz sie, nie masz pojecia jaka to kur...a potrafi wziasc kiedy ma sie tone wlosow na glowie :nie:
Babsy
Babsy
  24 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ciesz sie, nie masz pojecia jaka to kur...a potrafi wziasc kiedy ma sie tone wlosow na glowie

za malo- zle, za duzo- niedobrze;) domyslam sie, moja kolezanka ma bardzo geste wlosy. hm, raczej miala.
Gotusiaaa
Gotusiaaa
  24 lutego 2011

Mam ostatnio jakies chody zeby zmienic fryza :mrgreen: .
Mam wlosy dosyc dlugie ( kolo zapiecia stanika ) , grzywke na bok -zreszta mam zdj na profilu.
Mam okragla buzie.

Jaka by mi pasowala fryzura ?

frajerka
frajerka
  24 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Niestety wszystkie czerwienie i rudości się szybko wypłukają, choćbyś robiła cuda

No wiem właśnie :and:
ale moze jest cos lepszego od Joanny? :ninja:
pijana
pijana
  24 lutego 2011
frajerka
frajerka: ale moze jest cos lepszego od Joanny?

Wiesz co nie mam porównania, bo od zawsze praktycznie farbuję L'orealem, robiłam Ferią, Super Intensywna Miedź czy jakoś tak, wychodziły takie
http://www.fotka.pl/profil/pijana/albumy/1,Ja/55752712,?authkey=7b5ec4acdff2084b21e10b1634e8632d
ale już po tygodniu były mniej intensywne, 7-10 dni leciała mi ruda woda przy myciu :wtf: Po 3 tygodniach to już kolor był okropny... A farba droga, bo ponad 30 zł, dobrze, że wystarczała jedna, bo na mokro się ją nakłada... Ale skoro Ty zużywasz 3-4 to na pewno jedna nie by nie starczyła, drogo by Cię wyszło :nie:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.