Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Gad
Gad
  26 grudnia 2012

Idę jutro do fryzjera. Poradźcie jak mam sie ostrzyc. Mówicie w parametrach. Jak będę wyglądał najprzystojniej?

madzia2143
madzia2143
  27 grudnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Czemu?


Gejszalicious
Gejszalicious: zrobiłaś trwałą? :)

nie, nie zrobiłam.
moje włosy bardzo ucierpiały na utracie wagi i po prostu wypadają garściami, od połowy długości są mega przerzedzone. Tragicznie to wygląda. Teraz się zastanawiam jak się obciąć.
yufie
yufie
  27 grudnia 2012

Macie jakies dobre maski szampony?
Do wlosow suchych i zniszczonych? Dostepne w ogolnych drogeriach? rossman, jasmina.

Felka
Felka
  28 grudnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Macie jakies dobre maski szampony? Do wlosow suchych i zniszczonych? Dostepne w ogolnych drogeriach? rossman, jasmina.

Po co przepłacać? Ja tam wolę z hurtowni fryzjerskiej kupić litrową maskę za 20 zł niż
250ml za 17 zł
xxxxChanelx
Posty: 81 (po ~183 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 13
xxxxChanelx
  28 grudnia 2012

POLECAM szampon CAVIAR ALTERNA Do wlosow suchych (nawilzajacy) Wlosy sa miekkie w dotyku i naprawde ten szampon dziala!!!!

agoosiaaa
agoosiaaa
  29 grudnia 2012
xxxxChanelx
xxxxChanelx: POLECAM szampon CAVIAR ALTERNA Do wlosow suchych (nawilzajacy) Wlosy sa miekkie w dotyku i naprawde ten szampon dziala!!!!

szczerze mowiac to watpie zeby jakikolwiek szampon robil cokolwiek dobrego z wlosami, w koncu szampon sluzy do tego, zeby usunac z wlosow brud.
jeszcze jakbys odzywke wrzucila to faktycznie moze dawac takie efekty, ale szampon... watpie.
Paulinessa
Paulinessa
  29 grudnia 2012
xxxxChanelx
xxxxChanelx: naprawde ten szampon dziala!!!!


Myje? :D
Felka
Felka
  30 grudnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Myje? :D


to zwątpienie:rotfl:
w00tjump
w00tjump
  30 grudnia 2012

spanie w dlugich rozpuszczonych wlosach je niszczy. ale znowu ciagle zwiazywanie oslabia cebulki.
wiec, jezeli w dzien ma sie zawsze zwiazane wlosy, to w nocy lepiej je jednak miec rozpuszczone, czy tez zwiazane?:Woot:

Paulinessa
Paulinessa
  30 grudnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: spanie w dlugich rozpuszczonych wlosach je niszczy. ale znowu ciagle zwiazywanie oslabia cebulki. wiec, jezeli w dzien ma sie zawsze zwiazane wlosy, to w nocy lepiej je jednak miec rozpuszczone, czy tez zwiazane?


Wszystko niszczy.
Przy długich włosach do spania najlepiej jest związywać je lekko w koczek albo zaplatać luźny warkocz.
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  30 grudnia 2012
xxxxChanelx
xxxxChanelx: CAVIAR ALTERNA

Konto usunięte
Konto usunięte: xxxxChanelx: naprawde ten szampon dziala!!!! Myje? :D

http://estyl.pl/wlosy/wedlug-producenta/alterna/caviar/alterna-seasilk-caviar-moisture-szampon-nawilzajacy-250-ml.html

za taką cenę to pewnie myje, śpiewa, tańczy i recytuje :crylol:
Konto usunięte
Konto usunięte: spanie w dlugich rozpuszczonych wlosach je niszczy. ale znowu ciagle zwiazywanie oslabia cebulki. wiec, jezeli w dzien ma sie zawsze zwiazane wlosy, to w nocy lepiej je jednak miec rozpuszczone, czy tez zwiazane?

zależy jak ktoś śpi :) zapewne jeśli ktoś się tłucze w czasie snu jak nocny marek po piekle, to się pewnie niszczą :)
najlepszy jest wg mnie luźny warkocz :)
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
pijana
pijana
  30 grudnia 2012

Atłasowa pościel jest dobra, włosy się bardziej ślizgają, ale nie każdy lubi :-)

Paulinessa
Paulinessa
  30 grudnia 2012
Gejszalicious
Gejszalicious: za taką cenę to pewnie myje, śpiewa, tańczy i recytuje


o jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :szok:

nigdy! :szok:

mam szampon Isany teraz Rosmanka, za kilka złotych i powiem Wam, że jest świetny :)
mmaryja
mmaryja
  30 grudnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte:

która maska kallosa jest godna polecenia? mam mleczną, ale się zastanawiam czy te pozostałe też warto kupić czy raczej sobie odpuścić? bo mam ochotę kupić wszystkie, za 11zł to szał ciał
Paulinessa
Paulinessa
  30 grudnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: która maska kallosa jest godna polecenia? mam mleczną, ale się zastanawiam czy te pozostałe też warto kupić czy raczej sobie odpuścić? bo mam ochotę kupić wszystkie, za 11zł to szał cia


Też miałam tylko mleczną, ale bardzo polecana jest też taka i składowo też caaaaałkiem całkiem ;)
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16534

Przeglądając, zwróciłam też uwagę na tą:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16535

Bierz śmiało, taka taniocha :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.