Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Kameleon
Kameleon
  6 grudnia 2012
styka51
styka51: styka51

pedalska. Inna opcję daj.
pokaże fryzjerowi zdjęcie :zonk:
Nie lubię pedalskich żelów.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  6 grudnia 2012

Najpierw poradźcie mu coś na porost włosów. Z takimi zakolami i rzadkimi włosami to żaden fryzjer nic nie wymyśli, co najwyżej kilka dreadów, takich grubości spaghetti.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  6 grudnia 2012
massacre
massacre: Najpierw poradźcie mu coś na porost włosów. Z takimi zakolami i rzadkimi włosami to żaden fryzjer nic nie wymyśli, co najwyżej kilka dreadów, takich grubości spaghetti.

mi sie podoba, dobrze bedzie mu sie trzymalo jak kleknie do pauy :)

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

Kameleon
Kameleon
  6 grudnia 2012
massacre
massacre: Najpierw poradźcie mu coś na porost włosów. Z takimi zakolami i rzadkimi włosami to żaden fryzjer nic nie wymyśli, co najwyżej kilka dreadów, takich grubości spaghetti.


Prinz
Prinz: mi sie podoba, dobrze bedzie mu sie trzymalo jak kleknie do pauy :)


Posty nic nie wnoszą do dyskusji. Proszę moderatora o ich skasowanie ponieważ są w obraźliwym tonie i nie na temat.
Felka
Felka
  6 grudnia 2012
madzia2143
madzia2143
  7 grudnia 2012
Felka
Felka: MADZIA to moze styling ? :)

nie wiem nawet co to :wtf:

Gejszalicious
Gejszalicious: wybaczcie, że się wtrącę w konwersację fryzjerka mówiła mi ostatnio, że na długich włosach styling nie wyjdzie, bo są za ciężkie :) wyjątek: długie (ale nie za bardzo :) powiedzmy sięgające tak do łopatek) bardzo mocno wycieniowane wlosy :)

to odpada bo mam długie i gęste.

coś czuję że po nowym roku i tak skuszę się na trwałą ondulację, chyba że odstraszy mnie cena :mrgreen: bo nie orientuję się jeszcze jak to cenowo wygląda.
Felka
Felka
  7 grudnia 2012

U mnie 40-80

Bayje
Bayje
  7 grudnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: tak skuszę się na trwałą ondulację, chyba że odstraszy mnie cena


50-60 zł XD
Bayje
Bayje
  7 grudnia 2012

w sumie ja też chciałam sobie zrobić trwałą ale wtedy wyglądałabym jak Nicki Minaj a ja już podziękuje za komplementy XD

madzia2143
madzia2143
  8 grudnia 2012

eee to cena nie jest zła, ale wczoraj w robocie kumpela mi powiedziała że skoro nigdy nie miałam farbowanych włosów to taki zabieg mi odradza :woot:

styka51
styka51
  8 grudnia 2012
Możecie polecić mi jakiś jedwab do włosów? Mam ten z Joanny, ale mam wrażenie jakby przesuszał włosy. Jest jakiś inny, z mniej chemicznym składem?
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  8 grudnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: eee to cena nie jest zła, ale wczoraj w robocie kumpela mi powiedziała że skoro nigdy nie miałam farbowanych włosów to taki zabieg mi odradza

a co ma piernik do wiatraka?
styka51
styka51: Możecie polecić mi jakiś jedwab do włosów?

ponoć biosilk jest najlepszy, ale ja nie używam jedwabiów bo mi bardzo przetłuszczają włosy (czasem tylko jak mam jakieś siano po spaniu na głowie)
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Paulinessa
Paulinessa
  8 grudnia 2012
styka51
styka51: Możecie polecić mi jakiś jedwab do włosów? Mam ten z Joanny, ale mam wrażenie jakby przesuszał włosy. Jest jakiś inny, z mniej chemicznym składem?

który masz dokładnie?

Ja jestem wierna CHI jeśli już używam jedwabiu :tak:

ale nadużywanie jedwabiu i kładzenie na całości może puszyć włosy, to praktycznie silikon. Potem odstawiasz i włosy się buntują ;)
Paulinessa
Paulinessa
  8 grudnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: eee to cena nie jest zła, ale wczoraj w robocie kumpela mi powiedziała że skoro nigdy nie miałam farbowanych włosów to taki zabieg mi odradza


Juz bardziej można odradzać przy farbowanych, bo może trwała farbe zjada :ziober2:

Gejszalicious
Gejszalicious: ponoć biosilk jest najlepszy


Ma alkohol denaturyzowany, moim zdaniem to jeden z gorszych wlasnie, ma tylko renomę.
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  9 grudnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Ma alkohol denaturyzowany, moim zdaniem to jeden z gorszych wlasnie, ma tylko renomę.

heh...a planowałam go kupić gdy mi się mój z Joanny skończy :) ale w takim razie nie kupie :)
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.