Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Bayje
Bayje
  9 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Joanna ` srebrny pył ` za 7 złoty .

srebrny pył jest kolorem POPIELATYM, wiec teoretycznie nie powinien wychodzić zółto.
problem tki w tym, że masz za 'ciemne odrosty' a farba Joanna nie ma w sobie rozjaśniacza.

Na odcienieach popielatych/siwych - szampon fioletowy szybciej działa co napisałaś, że zostawia Ci fioletowy film. W sumie nie wiem raz piszesz, że masz zółte, raz że fioletowe... nie wiem. Jak masz fioletowe włosy to znak, że musisz zaprzestać 'tych fioletowych' kąpieli. CHYBA, że chcesz miec fioletowe włosy.

Szampon z proszkiem rozjaśniającym nic Ci nie da. Bo rozjaśniacz dopiero zaczyna prace gdy połączy się z wodą utlenioną. Równiez dobrze do swojego szamponu mozesz dorzucić proszek Ariel a i tak nic Ci to nie zadziała.

Opcjonalnie co Tobie mogę polecić to kupić rozjaśniacz w spray'u z Joanny albo z Jonh Frieda i tym się 'wspomagać' między fioletowym szamponem.
rurusiOova
rurusiOova
  9 listopada 2012

to tez skomplikowane . niektore włosy mam jasny blond a niektore czarne . ; O

czyli ogolnie ciemny blond.

rurusiOova
rurusiOova
  9 listopada 2012

słabsze włosy ( zniszczone prostownica ) te z wierzchu mam wrecz siwo / fioletowe a mocniejsze od spodu zółte . w ten sposób .

Bayje
Bayje
  9 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: te z wierzchu mam wrecz siwo / fioletowe


bo te najłatwiej umyć . te które są na czubku głowy.

Po prostu fioletowy szampon nakładaj na te od tyłu.
kedi
kedi
  9 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: a co wy na to zeby mieszać raz na jakis czas mieszaC zwykły szampon z odrobiną niebieskiego proszku z rozjaśniacza . zostawic na minutke na głowie i spłukać . . ? jest to wykonalne. ?

kombinujesz jak koń pod górę... nie, niebieskiego rozjaśniacza nie miesza się z szamponem.
co do niebieskich rozjaśniaczy- polecam cece
kedi
kedi
  9 listopada 2012

aj guzik, nie cece tylko subrinę.

Gotusiaaa
Gotusiaaa
  11 listopada 2012

Dziewczyny, potrzebuję dobrych specyfików do moich zniszczonych, łamliwych,suchych tępych i pozbawionych blasku włosów ! Mogłybyście mi coś polecic ? Jakies maski, odżywki, olejki , etc ? Jestem załamana kondycją swoich włosów :and:

gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  11 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Dziewczyny, potrzebuję dobrych specyfików do moich zniszczonych, łamliwych,suchych tępych i pozbawionych blasku włosów ! Mogłybyście mi coś polecic ? Jakies maski, odżywki, olejki , etc ? Jestem załamana kondycją swoich włosów


szampon, odżywka i maska z Alterry z granatem- są niesamowite! Olej kokosowy, rycynowy, arganowy. Ja osobiście polecam maski własnej roboty z dodatkiem olejków, miodu, soku z cytryny...naprawdę super efekty.
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  12 listopada 2012
gagulina
gagulina: szampon, odżywka i maska z Alterry z granatem- są niesamowite! Olej kokosowy, rycynowy, arganowy. Ja osobiście polecam maski własnej roboty z dodatkiem olejków, miodu, soku z cytryny...naprawdę super efekty.

ja dodam od siebie jeszcze siemie lniane
przepis znalazłam, na tym blogu http://www.idaliablog.com/2012/09/lniana-kuracja-czyli-o-moim-sposobie-na.html

i radzę odcedzać te nasionka przez rzadkie sitko, żeby sie nie zaglutowało
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  13 listopada 2012
Gejszalicious
Gejszalicious: siemie lniane


Dawno o tym słyszałam, ale jeszcze nie próbowałam. Czas to zrobić :)

Ja mam pytanie czym różni się olej arganowy spożywczy od kosmetycznego? Który będzie lepszy na włosy?
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  13 listopada 2012
gagulina
gagulina: Dawno o tym słyszałam, ale jeszcze nie próbowałam. Czas to zrobić :)

polecam! ja ten żel często miksuję z maską do włosów, bo sam żel ciężko nałożyć gdyż lubi spływać :) a tak mam i jedno i drugie :) a włosy mi po nim błyszczą tak mocno, że czasem wyglądają aż na sztuczne :)
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  13 listopada 2012
gagulina
gagulina: Ja mam pytanie czym różni się olej arganowy spożywczy od kosmetycznego? Który będzie lepszy na włosy?

http://www.ekoistka.pl/ekoistkapl/olej-arganowy-dar-mlodosci-prosto-z-maroka-do-uzytku-kosmetycznego-i-spozywczego.html
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  13 listopada 2012
Gejszalicious
Gejszalicious: http://www.ekoistka.pl/ekoistkapl/olej-arganowy-dar-mlodosci-prosto-z-maroka-do-uzytku-kosmetycznego-i-spozywczego.html


dziękuję ; )
Czy jest jakiś sens kłaść farbę koloru blond na włosy koloru średni brąz? Czy rozjaśnia się chociaż trochę? I jeśli tak, to jakie farby polecacie?
Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  14 listopada 2012
Gejszalicious
Gejszalicious: zamiast nizoralu polecam pirolam - działa równie skutecznie, a nie niszczy i nie plącze włosów :)

Używałaś w saszetkach czy w butelce? Bo niektórzy narzekają na butelką, podobno słabszy jest. Czy do niego mogę użyć jakiejś odżywki, czy an razie dać sobie spokój /od 3 dni nie używam/?

Najgorsze jest w tym wszystkim swędzenie:P
Ostatnio zdrapałam skorupy i porobiły sie czerwone kropki;// A chciałam włosy pofarbować, ehh. Bede musiała zaczekać, bo i tak nie ma sensu myć ich szamponem przeciwłupieżowym bo spłuka farbę.

Z pokrzywą też spróbuję.
Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  14 listopada 2012
Ela
Ela: Używałaś w saszetkach czy w butelce? Bo niektórzy narzekają na butelką, podobno słabszy jest. Czy do niego mogę użyć jakiejś odżywki, czy an razie dać sobie spokój /od 3 dni nie używam/?

ja używam tylko w butelce, bo taniej wychodzi niż saszetki, więc nie mam porównania :)
pewnie, że możesz używać odżywek :) tylko pamiętaj, żeby nakładać odżywkę od ucha w dół :)
ja czasem jak mam za ciężka odżywkę, która nie chce się spłukiwać lub obciąża włosy to ją po prostu zmywam szamponem :)

ooo! i wybieraj odzywki bez silikonów, bo one często obciążają włosy i przyspieszają przetłuszczanie :)
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.