Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
NigdyMnieTuNieBylo
NigdyMnieTuNieBylo
  18 marca 2013
massacre
massacre: No wiec odnosze sie do drugiego zdjecia (czy to Lindsey Lohan na drugim? )


chyba tak :D
massacre
massacre: Natural Dark Blonde z Loreal i szukalabym tego typu odcieni. Ja sobie robilam wlasnie Lorealem Natural Dark Blonde


na opakowaniu wygląda na dość ciemny, nie wiem jak u nas ale rozejrzę się
massacre
massacre: Efekt jakiego mozesz sie spodziewac:

na pierwszym zdjęciu to coś jakby ombre, wolałabym raczej jednolite :D
zastanawiam się, czy nie będę później żałować i marudzić, że za ciemne :D ale już od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie żeby coś zmienić... chyba się skuszę i w najbliższych dniach zaatakuję drogerię, ewentualnie dział kosmetyczny w carrefourze :D
dziękuję za pomoc :*
w sumie to zaczepiłabym Cię w jeszcze jednej sprawie (niezwiązanej z włosami) ale zaraz Santpaulia na mnie warknie za offtopa :rotfl:
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  18 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: na opakowaniu wygląda na dość ciemny, nie wiem jak u nas ale rozejrzę się


z tego co pamietam to maksymalny czas trzymania farby to 45 minut. Na Twoim miejscu sprawdzilabym wlosy po 30 minutach.
Poza tym jesli masz rozjasniane wlosy, faktycznie po pierwszym razie moga wyjsc ciemne, ale spiora sie po max trzech myciach.


Na naturalnych ciemnych wlosach z kolei kombinowalam z Light Ash Blonde i Ash Blonde - efekt mialam podobny:

Wlosy sa jak odciski palcow, kazda z nas ma inne i nie ma bata, by jeden kolor wychodzil tak samo na kazdych wlosach. Ja swoje rozpracowalam droga prob i bledow. Swoje tez musisz rozpracowac. Jesli sie boisz, to zapytaj sie stylistow w jakims salonie, konsultacje sa bezplatne. Zapytaj jaki odcien musialabys wziac i po mniej wiecej czasie jakim czasie osiagnelabys zamierzony efekt. Zazwyczaj by uzyskac upragniony kolor trzeba kilka razy farbowac :)
Konto usunięte
Konto usunięte: na pierwszym zdjęciu to coś jakby ombre, wolałabym raczej jednolite


Tak wlasnie. Nie wiem czy laska miala zamierzone ombre, ja nie bardzo. Po prostu pofarbowalam cala glowe, gdzie dol mialam w blondzie a gore naturalna (ciemny braz).... i ombre samo wyszlo, choc o bardzo delikatnej roznicy.
Konto usunięte
Konto usunięte: w sumie to zaczepiłabym Cię w jeszcze jednej sprawie (niezwiązanej z włosami)


Pytaj, Swieta Paulia wybaczy, w koncu dyskusja dalej toczy sie na temat wlosow ;)
Poza tym sama nabija z Abaddonem gdzie popadnie :ssh:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

NigdyMnieTuNieBylo
NigdyMnieTuNieBylo
  18 marca 2013
massacre
massacre: z tego co pamietam to maksymalny czas trzymania farby to 45 minut. Na Twoim miejscu sprawdzilabym wlosy po 30 minutach.


na pewno nie trzymałabym max czasu :D i tak się będę bała farbować :rotfl:
massacre
massacre: Na naturalnych ciemnych wlosach z kolei kombinowalam z Light Ash Blonde i Ash Blonde - efekt mialam podobny:

ładny :) coś takiego mogłoby mi wyjść :D
massacre
massacre: Wlosy sa jak odciski palcow, kazda z nas ma inne i nie ma bata, by jeden kolor wychodzil tak samo na kazdych wlosach. Ja swoje rozpracowalam droga prob i bledow. Swoje tez musisz rozpracowac. Jesli sie boisz, to zapytaj sie stylistow w jakims salonie, konsultacje sa bezplatne. Zapytaj jaki odcien musialabys wziac i po mniej wiecej czasie jakim czasie osiagnelabys zamierzony efekt. Zazwyczaj by uzyskac upragniony kolor trzeba kilka razy farbowac :)


Właśnie zamierzam przejść się do jakiegoś salonu i popytać, mam jednak wątpliwości bo kiedyś już mi źle doradzono. Nie chciałabym farbować zbyt często, byłoby miło gdyby za pierwszym razem wyszło ładnie ale na cud nie liczę :D
massacre
massacre: Tak wlasnie. Nie wiem czy laska miala zamierzone ombre, ja nie bardzo. Po prostu pofarbowalam cala glowe, gdzie dol mialam w blondzie a gore naturalna (ciemny braz).... i ombre samo wyszlo, choc o bardzo delikatnej roznicy.


u mnie nie ma zbyt duzej roznicy miedzy gora a dolem, choc do odrostow nie uzywalam rozjasniacza. pewnie wyjdzie delikatna roznica :)

massacre
massacre: Pytaj, Swieta Paulia wybaczy, w koncu dyskusja dalej toczy sie na temat wlosow ;) Poza tym sama nabija z Abaddonem gdzie popadnie

dobra, moze nie zauwazy :D
mialas moze do czynienia z bielizna wonderbra? bo wydaje mi sie, ze to brytyjska marka i zastanawiam sie nad rozmiarowka. chcialam sobie zamowic strapless ale rozmiary zaczynaja sie od 65 (po waszemu to chyba 30 :D) a ja nosze 60 jesli chodzi o np. freyę i panache wiec nie wiem, czy nie bylby za luzny. poza tym kwestia miseczek - zgadza sie z rozmiarowka tych dwoch firm? nie chcialabym zamawiac w ciemno... byc moze nie masz zadnego doswiadczenia z wonderbra i niepotrzebnie zawracam Ci glowe ale nie mam kogo sie poradzic :D
ZlMNA
ZlMNA
  19 marca 2013

Ile po rozjasnianiu a ile po farbowaniu chemicznym mozna farbowac henna?

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  20 marca 2013

@NigfyMnieTuNieBylo, Wonderbra to amerykańska marka (kanadyjska chyba). Noszę Wonderbra od lat więc tu nie ma kłopotu, rozmiarowka wg mnie jest podręcznikowa. Jeśli masz wymierzone 35C to w Wonderbra masz 35C. Problem pojawia sie w momencie porównania do rozmiarówki europejskiej lub/i stricte polskiej. Nie mam punktu odniesienia. Freya nigdy nie miałam. Panache z kolei wydaje mi sie, że ma rozmiarówkę zawyżoną. Zawsze biorę rozmiar mniej w obwodzie i połowę rozmiaru mniej w miseczce. Jak coś, to odpisuj w temacie do nabijki ;)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

ZlMNA
ZlMNA
  29 marca 2013

@Paulinessa co myslisz o tym? : aqua,cetearyl alcohol,cetrimonium chloride, cetyl alcohol , mel (honey) , perfum ( fragrance) , citric acid, hydrolyzed collagen, methylparaben, 2bromo2nitropropane1 , 3diol , pollen extract , ethylparaben, propylpharaben, isobutylparaben, butylpharaben, cl 19140 ( FD & C yellow no.5 ) cl 15985 ( fd & c yellow no.6)

mmaryja
mmaryja
  7 kwietnia 2013

Paulinessa - czy te olejki na które jest teraz wielki bum w sklepach typu l'oreal, gliss kur i tak dalej, ich kupno ma jakiś sens? czy nie za bardzo?

Paulinessa
Paulinessa
  7 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: aqua,cetearyl alcohol,cetrimonium chloride, cetyl alcohol , mel (honey) , perfum ( fragrance) , citric acid, hydrolyzed collagen, methylparaben, 2bromo2nitropropane1 , 3diol , pollen extract , ethylparaben, propylpharaben, isobutylparaben, butylpharaben, cl 19140 ( FD & C yellow no.5 ) cl 15985 ( fd & c yellow no.6)


maska/odżywka? Całkiem okej, że miód tak wysoko, powinna odżywiać włosy. :) kolagen może nie mieć aż tak ważnego udziału tutaj niestety.

Konto usunięte
Konto usunięte: Paulinessa - czy te olejki na które jest teraz wielki bum w sklepach typu l'oreal, gliss kur i tak dalej, ich kupno ma jakiś sens? czy nie za bardzo?


Tak na przykładzie tego L'oreal Elseve:



Ten po lewej powinien działać na zasadzie jedwabiu - aczkolwiek bardzo dobrego jedwabiu :) bazą są silikony, ale zaraz po nich są wyciągi - rumianek i lotos oraz olej kokosowy. Za konserwantem i zapachami jest też len, dzika róża, olej sojowy. Naprawdę całkiem porządnie :)

Ale ta "upiększająca" wersja jest moim zdaniem gorsza - wyciągi schodzą niżej, na drugim miejscu alkohol denaturyzowany, bo w dalszej części składu znajdują się szczątki filtru przeciwsłonecznego. Ma też więcej silikonów i chemiczny lekki emolient wygładzajacy.

Brałabym ten "odżywczy" :)
Paulinessa
Paulinessa
  7 kwietnia 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970


Z gliss kurem jest podobnie, baza to silikony, a potem 2 oleje: słonecznikowy (który z nóg nie zwala) i arganowy :)
Zabezpieczy,dobrze wygładzi. Też działanie na zasadzie jedwabiu. Z tym, że trzeba naprawdę uważać z ilością, bo o ile te z Elseve mają lżejsze ekstrakty to tutaj mieszanina wygląda na bardziej oleistą.
mmaryja
mmaryja
  7 kwietnia 2013

hmm, a używałaś któregoś? bądź czegoś na tej zasadzie?
i dziękuję bardzo!

Paulinessa
Paulinessa
  7 kwietnia 2013

Nie ma za co :) nie, nie użyłam jeszcze takich specyfików :)

ChecheGroznya
ChecheGroznya
  8 kwietnia 2013

siemka. ja używam Kérastase. szampon. odżywka i olejek. mam włosy naturalne (swoje) o naturalnym czarnym kolorze. sięgają do pasa. nic z nimi nie robię bo naturalnie są lokowane (a raz w tyg. nakładam maskę na 40min) . Jestem wysoka (180) i mam owalną twarz. i jestem zadowolona. nigdy nie oddałabym ich fryzjerowi. sama sobie cieniuję.

agoosiaaa
agoosiaaa
  8 kwietnia 2013

Super ze się chwalisz zdjęciem włosów na którym włosów nie widać bo są wyblurowane.

modnisia01
modnisia01
  8 kwietnia 2013

co myślicie na temat delikatnego ombre?

ChecheGroznya
ChecheGroznya
  8 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Super ze się chwalisz zdjęciem włosów na którym włosów nie widać bo są wyblurowane.


nic nie jest tu wyblurowane. takie oświetlnie. światło w łazience
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.